Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2018, 14:18

autor: Adrian Werner

Autorzy Total War pracują nad taktyczną strzelanką

Znane z cyklu Total War studio Creative Assembly pracuje nad niezapowiedzianą taktyczną strzelanką. Projekt nastawiony będzie na sieciowe potyczki i ma być rozwijany przez długie lata po premierze.

Zdjęcie towarzyszące ofertom pracy w studiu może pochodzić z sesji motion capture dla niezapowiedzianego projektu. - Autorzy Total War pracują nad taktyczną strzelanką - wiadomość - 2018-06-07
Zdjęcie towarzyszące ofertom pracy w studiu może pochodzić z sesji motion capture dla niezapowiedzianego projektu.

Studio Creative Assembly znane jest głównie z przebojowego cyklu strategicznego Total War, ale deweloper od dawna próbuje sił również w innych gatunkach. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym projektem tego typu dla zespołu będzie taktyczna strzelanka. Źródłem tych informacji są oferty pracy, opublikowane właśnie na oficjalnej stronie.

Z tych ogłoszeń wynika kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim niezapowiedziany projekt jest nową marką, co rozczaruje osoby liczące na kontynuację Alien: Isolation. Ponadto w planach jest wersja na pecety i konsole. Gra opisywana jest jedynie jako taktyczna strzelanka, ale warto pamiętać, że studio prowadziło już nabór do tego projektu w zeszłym roku. Wtedy nie podano do jakiego gatunku będzie należał, ale wspomniano, że będzie koncentrował się na sieciowych potyczkach z udziałem postaci z licznymi zdolnościami specjalnymi. Pracodawca dodatkowo premiował kandydatów, którzy mieli doświadczenie w wirtualnej ekonomii, systemach rozwoju i utrzymywaniu wysokiej populacji aktywnych graczy.

Osoby liczące na kontynuację Alien: Isolation muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. - Autorzy Total War pracują nad taktyczną strzelanką - wiadomość - 2018-06-07
Osoby liczące na kontynuację Alien: Isolation muszą na razie uzbroić się w cierpliwość.

Wszystko wskazuje więc na to, że Creative Assembly chce opracować sieciową strzelankę z unikalnymi klasami lub postaciami, która ma utrzymać zainteresowanie graczy przez długie lata za pomocą aktualizacji i eventów. Tego typu tytuły są obecnie bardzo popularne. Możliwe, że autorzy liczą, że taktyczny aspekt produkcji umożliwi im wyróżnienie się na tle licznej konkurencji.

Przypomnijmy na koniec, że choć Creative Assembly specjalizuje się w strategiach, to ma na koncie również wiele produkcji z innych gatunków. Studio opracowało m.in. gry akcji Spartan: Total Warrior i Viking: Battle for Asgard, survival horror Obcy: Izolacja oraz szereg tytułów o tematyce sportowej.

  1. Creative Assembly – oficjalna strona studia