Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2012, 11:50

autor: Kono

Autorzy serii Broken Sword w lipcu ujawnią nową grę. Szykuje się Broken Sword 5?

Przedstawiciele studia Revolution Software powiedzieli, że w lipcu brytyjski zespół ogłosi tytuł gry, nad którą obecnie pracuje. Wiele wskazuje na to, że fani przygodówek otrzymają piątą odsłonę cyklu Broken Sword.

Charles Cecil, jeden z założycieli studia Revolution Software, w rozmowie z serwisem Edge wyznał, że już w przyszłym miesiącu ujawni, nad czym pracuje jego zespół deweloperski. Chociaż Cecil nie zdradził tytułu tajemniczej produkcji, to fani przypuszczają, że chodzi o nową odsłonę serii Broken Sword.

Autorzy serii Broken Sword w lipcu ujawnią nową grę. Szykuje się Broken Sword 5? - ilustracja #1
Broken Sword - The Smoking Mirror: Remastered

Brytyjski weteran sceny deweloperskiej wyjawił, że zapowiedź nowej gry zostanie ogłoszona z przytupem. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów. Wiemy natomiast, że nowa produkcja autorstwa Revolution Software zadebiutuje na PC, Makach, iOS i Androidzie. Cecil zaznaczył też, że wersje konsolowe na Xbox LIVE Arcade i PlayStation Store nie są definitywnie wykluczone.

Kolejną informacją, która powinna zainteresować fanów klasycznych przygodówek jest fakt, że nadchodząca gra zostanie wykonana w grafice dwuwymiarowej, czyli tak jak pierwsze odsłony cyklu Broken Sword. Cecil wyjaśnił, że powrót do 2D nie ma nic wspólnego z nieco gorszym przyjęciem trójwymiarowych gier z serii. Według niego, przy przejściu z 2D na 3D gra „coś traci”.

Plotki przemawiające za tym, że Revolution Software pracuje nad Broken Sword 5 pojawiały się już od jakiegoś czasu. Sami twórcy w jednym z komentarzy na Facebooku wyznali, że wydanie tej gry nie jest wykluczone. Za odrodzeniem klasycznej serii przygodówek może przemawiać też bardzo ciepłe przyjęcie Broken Sword - The Smoking Mirror: Remastered, czyli odświeżonej wersji drugiej części sagi.