Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2016, 10:42

autor: Adrian Werner

Auto Warriors – nadjeżdża postapokaliptyczna samochodowa turówka od autorów Re-Volt

Twórcy takich gier jak Split/Second oraz Re-Volt powracają pod nowym szyldem z mobilną strategią bitewną Auto Warriors, która pozwala rozgrywać w systemie turowym potyczki między uzbrojonymi postapokaliptycznymi samochodami rodem z Mad Maksa.

Jakiś czas temu grupa weteranów mających na koncie tak udane gry wyścigowe jak Split/Second czy Re-Volt założyła nowe studio nazwane Gunjin Games. Teraz dowiedzieliśmy się, nad czym obecnie pracują i bardzo nam się to spodobało. Pierwszym projektem zespołu pod nowym szyldem jest bowiem Auto Warriors, czyli turowa samochodowa gra bitewna osadzona w realiach postapokaliptycznych.

Produkcja nie zaprząta sobie głowy rozbudowaną fabułą i zamiast tego obsadza nas po prostu w roli kierowców ciężko uzbrojonych samochodów, biorących udział w morderczej rywalizacji na specjalnie zaprojektowany do tego celu wielkich arenach. W kampanii na przejście czeka 150 misji, a dodatkową atrakcją są sieciowe potyczki PvP, pozwalające na przetestowanie własnych umiejętności przeciwko innym graczom.

Starcia rozgrywane są w systemie turowym, ale działa on inaczej niż standardowo. Strony nie wykonują bowiem swoich ruchów naprzemiennie. Zamiast tego każda tura ma postać kilkusekundowego odcinka czasu. Wszyscy uczestnicy rywalizacji wydają swoje rozkazy jednocześnie, a następnie są one przez kilka sekund równocześnie realizowane. Sprawia to, że potyczki są bardziej dynamiczne i jednocześnie system ten wymusza na graczach przewidywanie posunięć rywali, a nie jedynie reagowania na ich ruchy.

Podczas zabawy mamy do wyboru szeroką gamę różnorodnych manewrów i ataków, a do tego mapy pełne są interaktywnych elementów, takich jak np. rampy czy pułapki. Rozgrywkę dodatkowo uatrakcyjnia system budowania i ulepszania samochodów. Każde auto możemy skonstruować praktycznie od zera, wybierając szkielet, koła, pancerz, uzbrojenie, dodatkowe gadżety oraz wzory lakieru. W sumie możliwych kombinacji jest kilkaset tysięcy.

W australijskim App Store ruszyły już testy Auto Warriors w ramach tzw. soft-launchu. Pełna wersja ma trafić w tym roku zarówno na iOS-a, jak i Androida. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Auto Warriors w australijskim App Store