Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 19:45

Attack on Titan doczeka się gry akcji od twórców Dynasty Warriors

Firma Koei Tecmo ogłosiła, że studio Omega Force (twórcy serii Dynasty Warriors) pracuje nad grą akcji opartą na popularnej mandze/anime Attack on Titan (pol. Atak Tytanów). Na razie o produkcji wiadomo tyle, że wyjdzie na PS4, PS3 i PS Vitę, a jej premiera na Zachodzie nastąpi w 2016 roku. Wypuszczono też pierwszy teaser trailer projektu.

Specjaliści od gier z epicką akcją tworzą grę na bazie epickiej mangi i anime. Sukces gwarantowany? - Attack on Titan doczeka się gry akcji od twórców Dynasty Warriors - wiadomość - 2015-08-05
Specjaliści od gier z epicką akcją tworzą grę na bazie epickiej mangi i anime. Sukces gwarantowany?

Firma Koei Tecmo, japoński potentat rynku gier wideo, ogłosiła nawiązanie współpracy z wydawcą mang Kodansha, której efektem będzie powstanie nienazwanej jeszcze gry akcji na podstawie mangi/anime Attack on Titan (jap. Shingeki no Kyojin, pol. Atak Tytanów). Produkcję powierzono doświadczonemu studiu Omega Force, mającemu na koncie m.in. wiele odsłon slasherowej serii Dynasty Warriors… I to właściwie wszystko, co obecnie wiemy o omawianym projekcie. Wprawdzie wypuszczono również minutowej długości trailer (widoczny poniżej), ale można wywnioskować z niego jedynie tyle, że w grze przyjdzie nam stanąć do walki z tytułowymi Tytanami (tak jak bohaterom mangi/anime, więc nie ma w tym nic odkrywczego), grafika zostanie wykonana w trójwymiarze i opatrzona solidną dawką cel-shadingu dla wrażenia „komiksowości”, a akcja będzie epicka i dość brutalna.

Wiemy również, że gra jest planowana na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita, a jej premiera na Zachodzie ma nastąpić w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku.

Marka Attack on Titan została zapoczątkowana przez Hajime Isayamę jako manga w 2009 roku, a czery lata później doczekała się adaptacji w formie anime. Jest to opowieść o mrocznym świecie po apokalipsie, w którym ludzkość zmaga się z gigantycznymi Tytanami, wiodąc niespokojny żywot w miastach otoczonych kilkudziesięciometrowymi murami. Początek wydarzeń z mangi i anime następuje w momencie, gdy olbrzymom udaje się przebić przez bariery i zmusić ludzi do rozpaczliwej walki o przetrwanie, w której na pierwszy plan wysuwa się grupa heroicznych nastolatków, kierowanych żądzą zemsty na Tytanach.

Warto też wspomnieć, że Attack on Titan już doczekało się adaptacji w postaci gry wideo. Najpoważniejszym tego typu przedsięwzięciem było do tej pory Attack on Titan: Humanity in Chains – nastawiona na akcję produkcja firmy Atlus, która została wydana na handheld 3DS w grudniu 2014 roku (w Japonii; na Zachód dotarła pół roku później). Niestety, tytuł ten spotkał się z chłodnym przyjęciem graczy i krytyków.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

więcej