Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2021, 14:30

autor: LuthFuin

Atomic Heart - są wymagania sprzętowe gry

Atomic Heart to gra, na którą twórcy z rosyjskiego studia Mundfish każą nam czekać od ponad dwóch lat. Nowy rok przyniósł jednak nowe informacje na temat nadchodzącej produkcji w postaci wymagań sprzętowych.

Po miesiącach ciszy studio Mundfish wyjawiło kolejną porcję informacji na temat ich nadchodzącej gry RPG z otwartym światem - Atomic Heart, w tym dane na temat wymagań sprzętowych niezbędnych do cieszenia się alternatywną historią Związku Radzieckiego.

Ostatnia aktualizacja karty gry na platformie Steam wzbogaciła ją o nowy opis, z którego dowiadujemy się, że trafimy do obiektu 3826, w którym doszło do awarii systemu kontrolującego znajdującą się w nim sztuczną inteligencję stworzoną do pomocy Sowietom w życiu codziennym. Okazuje się jednak, że ta została dodatkowo wyposażona w tryb bojowy na wypadek wojny i teraz atakuje wszystko, co uzna za zagrożenie. Jej celem staje się również protagonista, więc przeprawa przez terytorium robotów nie będzie należeć do łatwych zadań.

To jednak nie wszystko, bo twórcy obiecują rozległy, otwarty świat, w którym komunizm, dzika rosyjska natura, głaskanie świń i technologia idą ze sobą w parze.

Dzięki aktualizacji karty gry na platformie Steam poznaliśmy wymagania sprzętowe.

Atomic Heart – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core [email protected]
 2. Pamięć RAM: 6 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780
 4. Miejsce na dysku: 22 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy

Atomic Heart – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core [email protected]
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060
 4. Miejsce na dysku: 22 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy

Przypominamy też, że w sierpniu 2020 roku do internetu trafił ponad 7-minutowy fragment rozgrywki, w którym widzimy bohatera przemierzającego ów kompleks. Napotyka tam szereg dziwnych potworów, stworzeń i robotów, z którymi walczy za pomocą specyficznego arsenału.

Na oficjalnej stronie gry możemy przeczytać, że Atomic Heart ma trafić zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PS4, Xbox One, a także ma wspierać ray tracing na kartach graficznych z serii Nvidia RTX. Na razie nie została podana oficjalna data premiery, możemy mieć jednak nadzieję, że debiut nastąpi jeszcze w 2021 roku.

Jeśli jesteście ciekawi już teraz jak gra może prezentować się na Waszym sprzęcie z kartą graficzną z serii RTX, to na stronie gry znajdziecie również demo technologiczne.

 1. Atomic Heart – strona oficjalna
Atomic Heart - są wymagania sprzętowe gry - ilustracja #1
Atomic Heart - są wymagania sprzętowe gry - ilustracja #2
Atomic Heart - są wymagania sprzętowe gry - ilustracja #3
Atomic Heart - są wymagania sprzętowe gry - ilustracja #4