Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2015, 09:14

autor: Góral

Assassin's Creed - zapowiedź nowej odsłony nastąpi 12 maja

Firma Ubisoft zamierza oficjalnie zaprezentować nową odsłonę serii Assassin's Creed 12 maja o godzinie 18:00. Najpewniej będzie to Assassin's Creed: Victory, o którym informacje wyciekły do sieci w 2014 roku.

Pod koniec 2014 roku, dzięki serwisowi Kotaku, poznaliśmy kolejną odsłonę serii Assassin's CreedAssassin's Creed: Victory. Firma Ubisoft od niechcenia potwierdziła te doniesienia, przy okazji wyrażając swój żal, że informacje o produkcji wyciekły tak wcześnie. Mimo wszystko nie zdecydowano się wtedy oficjalnie zapowiedzieć nowego projektu, ale wkrótce milczenie zostanie przerwane. 12 maja o godzinie 18:00 czasu polskiego gra zostanie bowiem pokazana podczas specjalnej transmisji. Co ciekawe, według Kotaku, prezentacja nie odbędzie się na żywo, lecz na nagranym wcześniej streamie, a tytuł nie będzie się nazywał Assassin's Creed: Victory, lecz Assassin's Creed: Syndicate. O wszystkim przekonamy się jednak w najbliższy wtorek.

Ubisoft przerywa milczenie – zapowiedź nowej części Assassin's Creed odbędzie się w najbliższy wtorek. - Assassin's Creed - zapowiedź nowej odsłony nastąpi 12 maja - wiadomość - 2015-05-08
Ubisoft przerywa milczenie – zapowiedź nowej części Assassin's Creed odbędzie się w najbliższy wtorek.
Nowa część Assassin's Creed:
  • Ubisoft pokaże nowego Asasyna 12 maja o godzinie 18:00
  • Najpewniej będzie to Assassin's Creed: Victory, o którym informacje wyciekły do sieci w 2014 roku
  • Niepotwierdzone doniesienia głoszą, że akcja rozgrywać ma się w wiktoriańskim Londynie, a w produkcji pojawi się lina z hakiem, pozwalająca bujać się niczym Spider-Man

W oczekiwaniu na oficjalną prezentację nowej części Assassin's Creed, warto sobie przypomnieć wcześniejsze doniesienia. Przede wszystkim tytuł ukazać ma się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych i tworzony jest przez studio Ubisoft Quebec, oczywiście z pomocą innych zespołów deweloperskich należących do Ubisoftu.

Akcja produkcji rozgrywać ma się w XIX-wiecznym, wiktoriańskim Londynie. Klimatyczne miasto, co raczej nie jest wielkim zaskoczeniem, będzie duże, doskonale odwzorowane i zaoferuje różnego rodzaju aktywności, w tym wyścigi uliczne karetami, czy też możliwość zabawy w grach hazardowych w pubach.

W nowym Assassin's Creed pokierujemy Spider-Manem... no prawie. - Assassin's Creed - zapowiedź nowej odsłony nastąpi 12 maja - wiadomość - 2015-05-08
W nowym Assassin's Creed pokierujemy Spider-Manem... no prawie.

Na temat historii nie wiemy nic. Kwestia rozgrywki również owiana jest tajemnicą, aczkolwiek w produkcji ponoć pojawi się nowy gadżet – wystrzeliwana lina z kotwiczką, umożliwiająca przemieszczanie się po mieście niczym Spider-Man (raczej nie w takim samym stopniu, ale jednak).

W 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC ukazała się gra Assassin's Creed: Unity, która wywołała niemałe poruszenie wśród fanów serii. Pierwszy, prawdziwie „next-genowy” Asasyn niestety nie do końca sprostał oczekiwaniom, głównie przez problemy z poprawnym działaniem. Gracze, zwłaszcza PC-towi, borykali się z rozmaitymi niedoróbkami, z którymi deweloper walczył w kolejnych miesiącach po premierze, udostępniając rozmaite patche. Miejmy nadzieję, że firma wyciągnęła odpowiednie wnioski i sytuacja już się nie powtórzy.