Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2014, 11:14

autor: Góral

Assassin's Creed: Unity - Ubisoft zatrudnił „szefa ds. parkouru”

Od jakiegoś czasu wiemy, że w grze Assassin's Creed: Unity sposób poruszania się asasynów zyska na płynności i autentyczności. Okazało się, że nad tym elementem czuwa słynny free runner Michael „Frosti” Zernow, który został „szefem ds. parkouru” w firmie Ubisoft.

Seria gier akcji Assassin's Creed to oczko w głowie firmy Ubisoft i nie dziwnego, że koncern robi, co może, by jak najbardziej dopieszczać kolejne odsłony przygód asasynów. Tym razem zrobiono jednak coś dziwnego, albowiem do pracy zatrudniono członka słynnej grupy free runnerów Tempest Freerunning - Michaela „Frostiego” Zernowa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu człowiek ten już nie raz pomagał w pracach nad grami, ale ciekawy jest fakt, że załapał się on na posadę, którą ochrzczono mianem „Chief Parkour Officer”, co można przetłumaczyć na nasz język jako „szef ds. parkouru”. Jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu stanowisko w historii gier wideo.

Assassin's Creed: Unity w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: studio Ubisoft Montreal, któremu pomaga dziewięć innych zespołów
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, Xbox One i komputery PC
  • Data premiery: świat – 28 października 2014 roku, Polska – 31 października 2014 roku

Zadaniem Frostiego będzie oczywiście udoskonalenie techniki poruszania się asasynów w grze Assassin's Creed: Unity, by nadać jej większej dozy autentyczności. Oprócz tego na imprezie Comic-Con w San Diego będzie on nauczał zainteresowanych pewnych elementów free runningu na specjalnie przygotowanym torze Assassin's Creed Experience. Co ciekawe, możliwe ma być również wykonanie słynnego Leap of Faith z wysokości 25 stóp (nieco ponad 7,5 metra).

Od zeszłego miesiąca wiemy, że w Unity poruszanie się postaci będzie znacznie płynniejsze, niż we wcześniejszych odsłonach serii. Teraz możemy być pewni, że zapewnienia te nie były zwykłym mydleniem oczu. Premiera produkcji odbędzie się w Polsce 31 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Parkour to niecodzienna forma aktywności fizycznej łącząca w jedno bieganie oraz akrobacje. Głównym założeniem tej zabawy jest skuteczne przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie, po drodze pokonując napotkane przeszkody w możliwe najbardziej prosty i skuteczny sposób. Free running, wywodzący się od parkouru, stawia natomiast na efektowność i wykonywanie skomplikowanych akrobacji.