Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 19:57

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Assassin's Creed: Unity opóźnione. Gra ukaże się w listopadzie

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Assassin's Creed: Unity zaliczy dwutygodniową obsuwę. Najnowsza odsłona bijącego rekordy popularności cyklu ukaże się na rynku dopiero 13 listopada, a wszystko to za sprawą chęci dopracowania omawianego tytułu przez jego twórców. Bez niewielkiego opóźnienia nie obeszła się również gra Assassin's Creed: Rogue.

Assassin’s Creed: Unity zalicza dwutygodniowe opóźnienie. - Assassin's Creed: Unity opóźnione. Gra ukaże się w listopadzie - wiadomość - 2014-08-28
Assassin’s Creed: Unity zalicza dwutygodniowe opóźnienie.
Assassin's Creed: Unity w skrócie:
  • Deweloper: Ubisoft Montreal
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Docelowe platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery w Polsce: 13 listopada 2014 roku

Assassin's Creed: Unity, najnowsza odsłona serii, pierwotnie miała ukazać się na polskim rynku trzy dni po światowej premierze, czyli 31 października tego roku. Wielokrotnie pisaliśmy o obietnicy złożonej przez Ubisoft, zgodnie z którą pecetowa edycja omawianego tytułu nie ma prawa (jak miało to miejsce w latach poprzednich) zaliczyć opóźnienia względem swoich konsolowych odpowiedników. Niestety tak się składa, że nie stanie się tak w kontekście samej produkcji, która, zgodnie z ujawnioną dzisiaj przez francuski koncern informacją, zaliczy dwutygodniową obsuwę i ukaże się na europejskim rynku dopiero 13 listopada tego roku. Powodem przesunięcia daty premiery jest oczywiście chęć dopracowania tejże produkcji przez deweloperów.

„Kiedy zbliżaliśmy się do końca, zrozumieliśmy, że jesteśmy blisko celu, ale nadal potrzebujemy więcej czasu na dopracowanie pewnych detali, aby mieć pewność, że Assassin’s Creed: Unity będzie wyjątkowe” - przyznał Vincent Pontbriand, starszy producent z Ubisoftu.

Firma zwraca uwagę na fakt, że dwa tygodnie to niemało, jednak, jak możemy przeczytać w wiadomości zamieszczonej na blogu Ubsoftu, „za wielkimi ambicjami – i jeszcze większymi obietnicami – podąża spora odpowiedzialność.” Pontbriand stwierdził, że Assassin’s Creed: Unity ma być prawdziwą next-genową produkcją, a to z kolei wymaga sporego zaangażowania i jest samo w sobie niezwykle pracochłonne. Właściwe sprecyzowanie ilości pracy, która jeszcze pozostała do wykonania, to, jego zdaniem, bardzo trudna sprawa przy tego typu projektach. Starszy producent francuskiego koncernu jednocześnie podziękował społeczności graczy za zaangażowanie i cierpliwość, kwitując swoją wypowiedź obiecującym „to będzie tego warte”.

Jednocześnie warto wspomnieć, że Ubisoft przesunął również światową premierę gry Assassin's Creed: Rogue; na szczęście tylko o dwa dni. Kontynuacja popularnego Assassin’s Creed IV: Black Flag, w której wcielimy się w postać templariusza Shaya Patricka Cormacka, dawniej należącego do zakonu asasynów, teraz polującego na swoich dawnych współtowarzyszy, ukaże się więc 13 listopada w wersjach na PS3 oraz X360.