Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2014, 09:55

autor: Draug

Assassin’s Creed: Unity – nowy gameplay z trybu kooperacji

Firma Ubisoft zaprezentowała kolejny zapis rozgrywki z gry Assassin’s Creed: Unity. Nowy film trwa prawie 5 minut i przedstawia tryb kooperacji (misja typu Heist w podziemiach szpitala Hôtel-Dieu). Gameplay został opatrzony komentarzem dewelopera, któremu towarzyszą polskie napisy.

Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal i dziewięć innych oddziałów Ubisoftu
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: sandboksowa przygodowa gra akcji z widokiem TPP w historycznych realiach (Wielka Rewolucja Francuska)
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 11 listopada 2014

Od ostatniej demonstracji rozgrywki w grze Assassin’s Creed: Unity minął prawie miesiąc (mowa tu o gameplayu z targów gamescom), więc już najwyższy czas, by zaprezentować coś nowego. Na szczęście do tego samego wniosku doszli włodarze z firmy Ubisoft i wczoraj wieczorem upublicznili kolejny zapis zabawy z najnowszej odsłony sandboksowej serii przygodowych gier akcji o konflikcie asasynów z templariuszami. Nowy gameplay (widniejący powyżej) trwa niecałe 5 minut i jest poświęcony trybowi kooperacji – a dokładniej misjom typu Heist, których celem jest przedostanie się do strzeżonego obiektu, wykradnięcie z niego jakiegoś przedmiotu i ucieczka bez wywoływania alarmu. Twórcy zaprezentowali tę formę zabawy na przykładzie zadania rozgrywającego się w podziemiach starego paryskiego szpitala Hôtel-Dieu. Rozgrywce na filmie towarzyszy komentarz dewelopera, który został opatrzony polskimi napisami.

Choć na gameplayu zaprezentowano współpracę między tylko dwoma graczami, docelowo bawić się razem będzie mogła maksymalnie czwórka asasynów. - Assassin’s Creed: Unity – nowy gameplay z trybu kooperacji - wiadomość - 2014-09-11
Choć na gameplayu zaprezentowano współpracę między tylko dwoma graczami, docelowo bawić się razem będzie mogła maksymalnie czwórka asasynów.

Jak wspomniano, misje typu Heist stawiają na ciche przebijanie się do celu. Każdy wywołany alarm uszczupla nagrodę, jaką otrzymamy po zakończeniu operacji – a nagrodzeni zostaniemy punktami doświadczenia, przedmiotami lub pieniędzmi. Co ciekawe, zadania te będą generowane poniekąd losowo; rozmieszczenie skrzyń ze skarbem i strażników oraz liczba tych ostatnich zmienią się przy każdym podejściu. Rozwiązanie to zostało podyktowane chęcia uczynienia z Heist misji, które można powtarzać wiele razy.

Na koniec przypomnijmy, że premiera Assassin’s Creed: Unity odbędzie się dwa tygodnie później, niż pierwotnie zakładano, bo 13 listopada bieżącego roku (termin ten dotyczy Polski; w Stanach Zjednoczonych gra zadebiutuje dwa dni wcześniej). Harcować po ogarniętym rewolucją Paryżu będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

TWOIM ZDANIEM

Będziesz grał coopa w Assassin's Creed: Unity?

W takiej grze liczy się tylko single-player.
55,7%
Zależy jak zostanie zrealizowany.
30,5%
Obowiązkowo, już czekam ze znajomymi.
13,7%
Zobacz inne ankiety