Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 18:30

Assassin’s Creed: Unity – zapis rozgrywki z targów gamescom 2014

Na targach gamescom 2014 firma Ubisoft zaprezentowała kilkunastominutowy gameplay z gry Assassin’s Creed: Unity. Demonstruje on misję Confession w katedrze Notre-Dame, prezentując kilka nowych rozwiązań w mechanice zabawy. Ponadto towarzyszy mu komentarz dewelopera, dzięki któremu można poznać parę ciekawostek na temat produkcji.

Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
 • Producent: Ubisoft Montreal i dziewięć innych oddziałów Ubisoftu
 • Wydawca: Ubisoft
 • Gatunek: sandboksowa przygodowa gra akcji z widokiem TPP
 • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
 • Termin premiery (świat): 28 października 2014

Choć otrzymaliśmy już nowy zwiastun, zaprezentowany podczas konferencji firmy Microsoft, na odbywających się w niemieckiej Kolonii targach gamescom nie mogło zabraknąć również świeżego zapisu rozgrywki z gry Assassin’s Creed: Unity. Takowy gameplay został zaprezentowany przez Ubisof dzisiaj – materiał wideo trwa prawie 12 minut i prezentuje misję Confession, rozgrywającą się w katedrze Notre-Dame (umieściliśmy go powyżej). Film pozwala zobaczyć w akcji parę mechanizmów rozgrywki, które zostały zapowiedziane jako innowacja – zmodyfikowany system poruszania się (z bardziej intuicyjnym schodzeniem na ziemię oraz trybem skradania) oraz korzystanie z wnętrz budynków. Ponadto mamy okazję podziwiać piękną panoramę Paryża, odwzorowanego bardziej autentycznie niż miasta z poprzednich odsłon serii.

Co więcej, demonstacji rozgrywki towarzyszy komentarz dewelopera, z którego można dowiedzieć się paru ciekawostek na temat Assassin’s Creed: Unity. Oto one:

 • Główny bohater wstąpi do bractwa asasynów na początku zabawy, by naprawić popełnione błędy i odkupić swoje winy (mające coś wspólnego z templariuszami – twórcy nadal mówią zagadkami, gdy przychodzi do opisywania fabuły)
 • Jednym z głównych motywów fabularnych w grze będzie ewolucja bohatera od nowicjusza do mistrza asasynów.
 • Szybko uzyskamy dostęp do wszystkich zakątków Paryża (deweloper oszacował, że może to nastąpić w ciągu mniej niż dwóch godzin zabawy).
 • Gra nie będzie w całości rozgrywała się w stolicy Francji – przygoda rozpocznie się w pałacyku w podparyskiej wiosce.
 • Twórcy podkreślili wagę dobierania wyposażenia dla Arno, przyznając, że w poprzednich odsłonach serii aspekt ten w zasadzie miał wymiar czysto estetyczny.
 • Buty będą mogły chronić przed obrażeniami od upadków z dużych wysokości.
 • Rożne odmiany broni będą opisane takimi współczynnikami jak szybkość ataku, zadawane obrażenia czy zasięg.

Na koniec przypomnijmy, że Assassin’s Creed: Unity zadebiutuje w Polsce 31 października bieżącego roku, trzy dni po globalnej premierze. Ratować ludzi spod gilotyny będą posiadacze pecetów oraz konsol ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Posiadacze starszych konsol – Xboksa 360 i PlayStation 3 – otrzymają w tym roku inną grę, Assassin’s Creed: Rogue.