Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 18:45

autor: Ender

Fable Anniversary – wymagania sprzętowe, cena i data premiery na PC

Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe oraz datę premiery pecetowej wersji gry Fable Anniversary. Produkcja, która jest odświeżoną oraz poprawioną wersją pierwszej części serii Fable, trafi do sprzedaży w połowie września.

Na Xboksie 360 gra zadebiutowała w lutym tego roku - Fable Anniversary – wymagania sprzętowe, cena i data premiery na PC - wiadomość - 2014-08-14
Na Xboksie 360 gra zadebiutowała w lutym tego roku

Na początku czerwca informowaliśmy o tym, że studio Lionhead opublikowało filmowy teaser sugerujący wydanie portu Fable Anniversary na komputerach PC. Dzięki oficjalnej stronie gry, która pojawiła się w serwisie Steam, wiemy już, że produkcja trafi do pecetowych graczy 12 września tego roku. Sugerowana cena tytułu wynosi 31,99 euro (ok. 131 zł). Jeżeli zdecydujemy się jednak na zamówienie przedpremierowe otrzymamy 20% zniżkę, co oznacza, że zapłacimy 25,59 euro (ok. 104 zł). W przypadku złożenia pre-orderu otrzymamy także zestaw DLC, który zawiera bonusowe stroje oraz broń dla głównego bohatera. Warto zaznaczyć, że cyfrowa wersja tytułu nie będzie dostępna w języku polskim.

Steamowy profil Fable Anniversary zawiera także wymagania sprzętowe produkcji.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

 1. System operacyjny: Windows 7/8
 2. Procesor: Intel 2GHz Core2 Duo / AMD Athlon 64 x2 2.4GHz lub lepszy
 3. Pamięć RAM: 3 GB
 4. Karta graficzna: Radeon X1800/ Nvidia GeForce 7600GT lub lepsza
 5. DirectX: wersja 9.0
 6. Dysk Twardy: 10 GB wolnego miejsca

Zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7/8 64bit
 2. Procesor: Intel Core2 Quad 2.33GHz lub lepszy
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 260 lub lepsza
 5. DirectX: wersja 9.0
 6. Dysk Twardy: 10 GB wolnego miejsca

Fable Anniversary to odświeżona wersja popularnej gry RPG autorstwa studia Lionhead. Tytuł pierwotnie ukazał się na konsoli Xbox w 2004 roku. Rok później na rynek trafiła jego rozszerzona edycja, zatytułowana Fable: Zapomniane Opowieści, którą cieszyć mogli się także posiadacze komputerów PC. Podstawową zmianą w stosunku do pierwowzoru jest oprawa graficzna, która została stworzona praktycznie od nowa. Twórcy nie ograniczyli się tylko do zwiększenia rozdzielczości, lecz zatroszczyli się o bardziej szczegółowe otoczenie i modele postaci, nowe tekstury i system oświetlenia. Znaczącym zmianom nie uległ jednak model rozgrywki, który przez lata zdążył się mocno zestarzeć, co z zawodem wytknęło zresztą wielu recenzentów oraz graczy po konsolowej premierze.

 1. Oficjalna strona gry Fable Anniversary
 2. Recenzja gry Fable Anniversary – piękna przygoda z błędami technicznymi w tle
 3. Fable Anniversary w serwisie Steam