Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 16:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Arena of Fate - zobacz fragmety rozgrywki z gry MOBA studia Crytek

Szykowana przez studio Crytek MOBA Arena of Fate otrzymała nowy zwiastun, zawierający fragmenty rozgrywki. Gra na pierwszy rzut oka nie odróżnia się w wielkim stopniu od konkurencyjnych tytułów, ale to tylko pozory, gdyż produkcja ma być przystępniejsza od innych tego typu projektów i pozbawiona "toksycznych elementów".

Firma Crytek zaprezentowała nowy zwiastun gry MOBA Arena of Fate, w którym możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki. Podczas zabawy wcielamy się w jedną z dostępnych postaci (na powyższym nagraniu możemy obejrzeć m.in. Czerwonego Kapturka, Robin Hooda, Frankensteina, Achillesa, Ryszarda Lwie Serce, Fenrira i innych) i ruszamy do boju. Jak informowaliśmy wcześniej, każdy mecz ma być ograniczony do 20 minut. W tym czasie trzeba będzie rozwalić „bazę” przeciwnej drużyny. Jeżeli się to nie uda, to program wyłoni zwycięzców na podstawie ilości zdobytych punktów, przyznawanych za niszczenie wież (1 pkt.), zabijanie wrogów (7 zabójstw = 1 pkt.) i potężnych Tytanów (1 pkt.). Dodatkowo pierwszy zespół, któremu uda się zgarnąć 10 punktów, wygra spotkanie przed czasem.

Arena of Fate w skrócie:
  • Gatunek: MOBA
  • Deweloper: Crytek
  • Platformy sprzętowe: konsole i komputery PC
  • Data premiery: beta testy zaplanowane na lato bieżącego roku

Na pierwszy rzut oka, Arena of Fate wydaje się być kolejnym klonem takich hitów, jak League of Legends i Dota 2. Jednak tytuł ma odróżniać się od tych produkcji niuansami, jak np. brakiem sklepu z przedmiotami czy też nagradzaniem wszystkich graczy walczących z danym przeciwnikiem. Dzięki takim zabiegom projekt ma być bardziej przystępny i pozbawiony „toksycznych elementów”.

Wkrótce mają rozpocząć się beta testy gry Arena of Fate do których możecie zapisywać się na jej oficjalnej stronie. Produkcja ukaże się na konsolach i komputerach PC, jednak nie ujawniono kiedy to nastąpi.