Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Arena of Fate (PC)
OkładkaArena of Fate (PC)

Arena of Fate PC

Dystrybuowana w modelu free-to-play strategia fantasy z elementami RPG, należąca do popularnego gatunku MOBA. Za powstanie gry odpowiada bułgarskie studio Black Sea, działające od 2008 roku pod szyldem firmy Crytek.

Strategiczne | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | elementy RPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arena of Fate Premiera PC

anulowana

producent: Crytek Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Arena of Fate to kolejna gra sygnowana przez studio Crytek, znane głównie z pierwszej odsłony serii Far Cry i cyklu Crysis. Tym razem mamy do czynienia z dziełem bułgarskiego oddziału wspomnianego dewelopera (zespół Black Sea Studios, od 2008 roku znany jako Crytek Black Sea), reprezentującą nietypowy dla niego gatunek – darmową sieciową grę typu MOBA, łączącą elementy gatunków RTS i cRPG.

Akcja toczy się w fantastycznym świecie, gdzie na polach bitew spotykają się popularni bohaterowie, znani z kart legend, baśni, mitów i podręczników historii – na przykład Czerwony Kapturek, Robin Hood, Fenrir, Nikola Tesla, Frankenstein, Kuba Rozpruwacz czy Joanna d’Arc. Każdy bohater pełni określoną funkcję i posiada zestaw unikalnych zdolności, właściwy atrybutom, jakie go charakteryzują. Na arenie spotyka się 10 graczy, podzielonych na dwie 5-osobowe drużyny.

Twórcy chcieli zagwarantować dobrą zabawę zarówno weteranom gatunku, jak i początkującym graczom – tym drugim z pomocą przychodzi chociażby rozbudowany samouczek. Personalizacja bohatera (czyli wybór umiejętności, wyposażenia etc.) odbywa się w znacznej mierze przed rozpoczęciem spotkania, dzięki czemu rozgrywka ma dynamiczny charakter, a same mecze nie trwają zbyt długo.

Skoro mówimy o grze opartej na modelu free-to-play, nie mogło zabraknąć w niej systemu mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupujemy rozmaite dobra – zarówno kosmetyczne gadżety, jak i bonusy, które mogą mieć realny wpływ na przebieg rozgrywki. Znaczną większość owych towarów da się zdobyć również bez uiszczania żadnych opłat, dzięki samym sukcesom w zabawie.

Za oprawę graficzną Arena of Fate odpowiada silnik CryEngine.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arena of Fate: 12+