Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOPC
Okładka Arena of Fate (PC)

Arena of Fate PC

Dystrybuowana w modelu free-to-play strategia fantasy z elementami RPG, należąca do popularnego gatunku MOBA. Za powstanie gry odpowiada bułgarskie studio Black Sea, działające od 2008 roku pod szyldem firmy Crytek.

Strategiczne | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | elementy RPG | sieciowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Arena of Fate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Arena of Fate to kolejna gra sygnowana przez studio Crytek, znane głównie z pierwszej odsłony serii Far Cry i cyklu Crysis. Tym razem mamy do czynienia z dziełem bułgarskiego oddziału wspomnianego dewelopera (zespół Black Sea Studios, od 2008 roku znany jako Crytek Black Sea), reprezentującą nietypowy dla niego gatunek – darmową sieciową grę typu MOBA, łączącą elementy gatunków RTS i cRPG.

Akcja toczy się w fantastycznym świecie, gdzie na polach bitew spotykają się popularni bohaterowie, znani z kart legend, baśni, mitów i podręczników historii – na przykład Czerwony Kapturek, Robin Hood, Fenrir, Nikola Tesla, Frankenstein, Kuba Rozpruwacz czy Joanna d’Arc. Każdy bohater pełni określoną funkcję i posiada zestaw unikalnych zdolności, właściwy atrybutom, jakie go charakteryzują. Na arenie spotyka się 10 graczy, podzielonych na dwie 5-osobowe drużyny.

Twórcy chcieli zagwarantować dobrą zabawę zarówno weteranom gatunku, jak i początkującym graczom – tym drugim z pomocą przychodzi chociażby rozbudowany samouczek. Personalizacja bohatera (czyli wybór umiejętności, wyposażenia etc.) odbywa się w znacznej mierze przed rozpoczęciem spotkania, dzięki czemu rozgrywka ma dynamiczny charakter, a same mecze nie trwają zbyt długo.

Skoro mówimy o grze opartej na modelu free-to-play, nie mogło zabraknąć w niej systemu mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupujemy rozmaite dobra – zarówno kosmetyczne gadżety, jak i bonusy, które mogą mieć realny wpływ na przebieg rozgrywki. Znaczną większość owych towarów da się zdobyć również bez uiszczania żadnych opłat, dzięki samym sukcesom w zabawie.

Za oprawę graficzną Arena of Fate odpowiada silnik CryEngine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arena of Fate

12+

Arena of Fate - zobacz fragmety rozgrywki z gry MOBA studia Crytek
Arena of Fate - zobacz fragmety rozgrywki z gry MOBA studia Crytek

wiadomość14 sierpnia 2014

Szykowana przez studio Crytek MOBA Arena of Fate otrzymała nowy zwiastun, zawierający fragmenty rozgrywki. Gra na pierwszy rzut oka nie odróżnia się w wielkim stopniu od konkurencyjnych tytułów, ale to tylko pozory, gdyż produkcja ma być przystępniejsza od innych tego typu projektów i pozbawiona "toksycznych elementów".

Arena of Fate – MOBA Cryteka będzie pozbawiona „toksycznych elementów”
Arena of Fate – MOBA Cryteka będzie pozbawiona „toksycznych elementów”

wiadomość12 czerwca 2014

Firma Crytek wyjawiła nowe szczegóły dotyczące gry MOBA Arena of Fate, której beta testy rozpoczną się latem bieżącego roku. Przede wszystkim tytuł ma być pozbawiony "toksycznych elementów" konkurencyjnych produkcji i będzie od nich przystępniejszy.

Arena of Fate – firma Crytek pokazała pierwszy zwiastun gry

wiadomość22 maja 2014

Firma Crytek wypuściła pierwszy zwiastun gry Arena of Fate, która zostanie wydana na komputery osobiste oraz konsole. Tytuł najprawdopodobniej będzie produkcją typu MOBA, podobną do League of Legends czy Dota 2.