Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 20 lutego 2020, 17:00

Assassin's Creed Syndicate od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś w Epic Games Store zostaną udostępnione kolejne darmowe produkcje. Do przyszłego tygodnia użytkownicy platformy będą mogli dodać do swojej kolekcji Assassin's Creed Syndicate oraz nietypową karciankę Faeria.

Aktualizacja: Assassin’s Creed Syndicate oraz Faeria są już dostępne za darmo na platformie Epic Games Store. Obie gry możecie dodać do swojej kolekcji do 27 lutego, po czym zastąpi je InnerSpace.

Jak co tydzień, czwartek przynosi ze sobą nowe darmowe produkcje w Epic Games Store. Od godziny 17:00 użytkownicy platformy otrzymają możliwość pobrania Assassin’s Creed Syndicate oraz karcianki Faeria. Do tego czasu dostępne będą produkcje z poprzedniej oferty: Kingdom Come: Deliverance oraz Aztez. Natomiast oba nowe tytuły będziecie mogli dodać do swojej kolekcji do 27 lutego, kiedy to zastąpią je kolejne dwie gry.

Asasyni tanio się nie sprzedają, ale na Epic Games Store można ich kupić za bezcen. - Assassin's Creed Syndicate od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-02-20
Asasyni tanio się nie sprzedają, ale na Epic Games Store można ich kupić za bezcen.

Assassins’s Creed Syndicate to dziewiąta odsłona serii Assassins’ Creed, a zarazem ostatnia duża klasyczna część cyklu. W grze trafiamy do Londynu z drugiej połowy XIX wieku i przekonujemy się o wszystkich „dobrodziejstwach” rewolucji przemysłowej, takich jak wyzysk robotników przez przedsiębiorców. W tej ponurej rzeczywistości działają ówcześni Asasyni, wliczając w to młodego Jacoba Frye’a, któremu powierzono zdanie wywołania wielkiego powstania przeciwko uciskowi, a tym samym wypowiedzenie wojny Templariuszom.

Rozgrywka w Syndicate trzyma się klasycznego schematu serii, znacznie zmienionego w Assassin’s Creed Origins. Mamy więc swobodną eksplorację żywego miasta z perspektywy trzeciej osoby, walkę z wrogami oraz elementy skradankowe, mimo wszystko stanowiące nieodłączny element cyklu. Rzecz jasna, nowa epoka przełożyła się na pewne zmiany. Do naszej dyspozycji oddano nowe uzbrojenie (w tym broń palną), a krążące po ulicach karoce możemy sobie „pożyczyć” na przejażdżkę. Dochodzi do tego obecność dwójki bohaterów (Jacobowi towarzyszy jego siostra Evie), zarządzanie gangiem oraz – rzecz jasna – wiernie odwzorowany wiktoriański Londyn.

Produkcja została ciepło przyjęta na premierę, aczkolwiek recenzenci narzekali na brak większych zmian i niezbyt ekscytującą walkę, jak również sporo błędów. Na szczęście większość z tych ostatnich została wyeliminowana w kolejnych patchach. Więcej na temat gry dowiecie się z naszej recenzji, w której autor wystawił Syndicate ocenę 7/10.

Z ponurego XIX-wiecznego Londynu przenosimy się do kolorowej krainy fantasy. - Assassin's Creed Syndicate od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-02-20
Z ponurego XIX-wiecznego Londynu przenosimy się do kolorowej krainy fantasy.

Faeria to znacznie mniej znana, ale bez wątpienia intrygująca produkcja. Akcję tytułu osadzono w świecie fantasy zamieszkanym przez wiele inteligentnych ras, a historie ich oraz całej krainy możemy poznać w trakcie gry. Rozgrywka stanowi połączenie karcianki z elementami strategii w stylu Heroes of Might & Magic. Starcia toczą się na polach podzielonych na heksagony, które zapełniamy zagrywając karty ze złożonej przez nas talii pełnej zaklęć oraz bohaterów. Należy też zwracać uwagę na rodzaj terenu. Zagrania mogą przynieść odmienne efekty na lądzie, na wodzie etc., a niektóre karty mogą nawet odmienić pole bitwy. Bawić możemy się zarówno samotnie, jak i rywalizując z innymi graczami.

Faeria zadebiutowała 8 marca 2017 roku na Steamie i urządzeniach mobilnych z systemem Android, a nieco później zapoznali się z nią także użytkownicy iOS-a. Tytuł nie zyskał większej sławy, ale został doceniony przez krytyków (średnia ocen 81/100 z 9 tekstów zebranych przez serwis Metacricitc) oraz użytkowników Steama (88% pozytywnych opinii przy ponad 900 recenzjach).