Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSPS4ANDXONESwitch
Okładka Faeria (PC)

Faeria

Gra karciana wzbogacona elementami turowej strategii bitewnej, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Faeria zaprasza graczy do starej krainy fantasy, zamieszkanej zarówno przez ludzi, jak i inne inteligentne rasy.

Strategiczne | fantasy | turowe | karciane | indie | Xbox Game Pass

Okładka Faeria (PC)

producent: Abrakam

wydawca: Abrakam

Strona oficjalna

data premiery gry:

8mar2017

iOS PC

11kwi2017

AND

13sie2020

Switch XONE

3lis2020

PS4

Faeria to karcianka wzbogacona elementami turowej strategii bitewnej. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją belgijskie studio Abrakam.

Fabuła

Akcja Faeria toczy się w starej krainie fantasy, zamieszkanej zarówno przez ludzi, jak i inne inteligentne istoty. Każdy skrawek tego świata kryje wiele ciekawych historii, a powietrze buzuje od energii magicznych. Gra kładzie duży nacisk na historię fikcyjnego uniwersum i osoby lubiące wykopywać takie informacje znajdują tu sporo okazji do oddania się tej pasji.

Mechanika

Faeria oferuje mocno nietypowe podejście do tematyki karcianek. Zabawa sprowadza się tradycyjnie do bitew między dwoma graczami toczonymi za pomocą kart losowanych ze skomponowanych przez nich talii, przy jednoczesnym gromadzeniu zasobów i wykorzystywaniu ich do prowadzenia wojny. Karty reprezentują zarówno bohaterów, jak i efekty oraz zaklęcia, ale nie możemy ich zagrywać swobodnie. Zamiast tego ekran wypełnia mapa podzielona na heksy, na którą musimy wrzucać karty.

Co jednak ciekawe, gdy zaczynamy zabawę, mapa jest pusta. Dopiero poprzez nasze akcje zapełnia się heksami, po których potem mogą poruszać się przywołani bohaterowie. Tym samym to sami gracze kształtują pole bitewne, a odmienne typy dostępnego terenu mocno wpływają na zachowanie jednostek i zaklęć. W połączeniu z faktem, że aby rozpocząć walkę postacie muszą znaleźć się na sąsiadujących pozycjach daje to oryginalny system, skutecznie wyróżniający Faeria na tle licznej konkurencji.

Dodatkową zaletą gry jest to, że gra pozwala na rywalizację posiadaczom różnych platform., a konta są wspólne dla wszystkich wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Faeria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Faeria

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
Assassin's Creed Syndicate od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Assassin's Creed Syndicate od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość20 lutego 2020

Dziś w Epic Games Store zostaną udostępnione kolejne darmowe produkcje. Do przyszłego tygodnia użytkownicy platformy będą mogli dodać do swojej kolekcji Assassin's Creed Syndicate oraz nietypową karciankę Faeria.

Faeria – połączenie karcianki i strategii dostępne za darmo na Steamie
Faeria – połączenie karcianki i strategii dostępne za darmo na Steamie

wiadomość10 sierpnia 2016

Faeria, czyli produkcja stanowiąca ciekawą hybrydę karcianki i turowej strategii bitewnej, jest dostępna do pobrania na Steamie całkowicie za darmo. Raz dodana do konta, gra pozostanie tam już na zawsze. Oferta potrwa do 11 sierpnia, do godziny 1:00 w nocy.

Faeria - oryginalna krzyżówka karcianki i turowej strategii trafi także na urządzenia mobilne
Faeria - oryginalna krzyżówka karcianki i turowej strategii trafi także na urządzenia mobilne

wiadomość14 marca 2016

Pecetowa gra Faeria, w ciekawy sposób łącząca elementy karcianki i turowej strategii, doczeka się mobilnych wersji. Wydania na iOS i Androida ukażą się w tym roku.

PC
AND
iOS
Switch
XONE
PS4