Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 stycznia 2017, 10:25

Assassin's Creed, Po prostu przyjaźń - weekendowe premiery filmowe

Nowy rok w rodzimych kinach rozpoczyna premiera długo oczekiwanej adaptacji gry Assassin's Creed, której towarzyszy 6 innych produkcji. Reprezentantem polskiej kinematografii jest komedia Po prostu przyjaźń.

Assassin’s Creed

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Kilka miesięcy temu długo oczekiwany Warcraft podzielił widzów – gracze byli całkiem zadowoleni, zaś „cywile” i krytycy oceniali dzieło Duncana Jonesa nisko. Wszystko wskazuje na to, że filmowa adaptacja Assassin’s Creed będzie wyglądać tak samo. Historia Calluma Lyncha, którego firma Abstergo uprowadziła celem wydobycia wspomnień jego przodka, hiszpańskiego asasyna Aguilara, to nowy rozdział w szeroko zakrojonym uniwersum. Na papierze wydaje się być wyśmienitą produkcją: zdolna ekipa twórców, nagradzani aktorzy i należyty szacunek dla materiału źródłowego… Dlaczego więc film dostaje tak słabe oceny?

  1. Reżyseria: Justin Kurzel
  2. Grają: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons

Po prostu przyjaźń

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Czegokolwiek by o Listach do M. nie powiedzieć (kolejna komedia romantyczna, znowu te same twarze etc.) efekt końcowy był zaskakująco przyjemny. Powstała więc kontynuacja, a teraz utartym szlakiem idzie film Po prostu przyjaźń. Zwiastuny ponownie nie oferują niczego wyjątkowego – estetyczne kadry, masa znanych aktorów i aktorek, lekka fabuła. Ta wielowątkowa historia o przyjaźni, zakochaniu i stawianiu czoła przeciwnościom losu ma szansę zawojować kina, ale czy powtórzy sukces swojego poprzednika? Na to pytanie odpowiecie Wy, widzowie.

  1. Reżyseria: Filip Zylber
  2. Grają: Magdalena Różdżka, Agnieszka Więdłocha, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Sing (twórcy Minionków zapraszają na musical – pewien koala chce ocalić swój teatr dzięki konkursowi piosenki),
  2. Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (włoski komediodramat, w którym grupa przyjaciół postanawia ujawnić sobie nawzajem wszystkie sekrety),
  3. Honorowy obywatel (fikcyjny pisarz, laureat nagrody Nobla, wraca do rodzinnego miasta w Argentynie; nagradzana komedia),
  4. Wiplala (holenderski film familijny, ekranizacja książki pod tym samym tytułem),
  5. Józef i Maryja (biblijny dramat z Kevinem Sorbo w roli Józefa).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.