Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2018, 12:08

Assassin’s Creed Odyssey - nowy filmik objaśnia bitwy morskie

Firma Ubisoft udostępniła nowy materiał wideo z Assassin’s Creed Odyssey. Filmik koncentruje się na bitwach morskich.

Assassin’s Creed Odyssey zapowiada się na jedną z najważniejszych premier tej jesieni, więc z zainteresowaniem witamy każdy świeży materiał wideo z tego projektu. Najnowszy koncentruje się na bitwach morskich. Cieszyły się one dużą popularnością w Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin’s Creed: Rogue, więc wielu fanów od dawna czekało na ich powrót. Tego typu potyczki pojawiły się w zeszłorocznym Assassin's Creed Origins, ale w mocno ograniczonej formie. Tym razem ten aspekt będzie znacznie bardziej rozbudowany.

Fakt, że ostrzał wrogich jednostek odbywa się za pomocą łuków i rzucanych dzid, a nie armat, spowoduje, iż konieczne będzie podpływanie na krótsze dystanse. Pozwoli to dobrze zobaczyć, co dzieje się na pokładzie wrogiej jednostki. Mocno zwiększona też zostanie zwrotność statków oraz ich przyśpieszenie, co nie jest może zbyt realistyczne, ale powinno uczynić rozgrywkę bardziej dynamiczną.

Gra ukaże się w październiku. - Assassin’s Creed Odyssey - nowy filmik objaśnia bitwy morskie - wiadomość - 2018-08-20
Gra ukaże się w październiku.

Kluczową rolę odegra taranowanie wrogich okrętów i możliwe będzie nawet przepołowienie nieprzyjacielskich statków, co zostanie nagrodzone naprawą części uszkodzeń naszej jednostki oraz dodatkowymi łupami. Nie zabraknie oczywiście również abordaży.

Co ciekawe, po zatopieniu okrętu będziemy mogli zanurkować po opadłe na dno skrzynie ze złotem i przedmiotami. Podczas podwodnych wypraw co pewien czas natkniemy się na rekiny, których pokonanie ma być prawdziwym wyzwaniem.

Nasz statek będzie rozwijał się wraz z bohaterem, ale dodatkowo możliwe ma być także ulepszanie jego poszczególnych części oraz załogi. Podwładnych będziemy rekrutowali podczas eksploracji świata, np. ogłuszając wrogów, a potem przekonując ich, aby do nas dołączyli, a ich perki będą miały wpływ na skuteczność okrętu.

Przypomnijmy na koniec, że Assassin’s Creed Odyssey zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 5 października tego roku.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?