Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 11:06

autor: Góral

Assassin's Creed IV: Black Flag na PlayStation 4 już w rozdzielczości 1080p

Aktualizacja gry Assassin's Creed IV: Black Flag w wersji na konsolę PlayStation 4, usprawniająca oprawę graficzną, jest już dostępna. Patch wprowadza także nową technikę anti-aliasingu.

Assassin's Creed IV: Black Flag na PS4 od teraz działa w rozdzielczości 1080p. - Assassin's Creed IV: Black Flag na PlayStation 4 już w rozdzielczości 1080p - wiadomość - 2013-11-20
Assassin's Creed IV: Black Flag na PS4 od teraz działa w rozdzielczości 1080p.

Firma Ubisoft, producent i wydawca gry Assassin's Creed IV: Black Flag, udostępniła aktualizację dla wersji na konsolę PlayStation 4. Dzięki niej tytuł działa teraz na platformie sprzętowej firmy Sony w natywnej rozdzielczości 1080p, zamiast wcześniejszej wynoszącej 900p.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, twórcy gry postanowili wydać swój tytuł na PS4 w nieco niższej rozdzielczości, by w dniu premiery nie sprawiał żadnych problemów z utrzymywaniem stałych 30 klatek na sekundę. Jednocześnie cały czas pracowano nad patchem, usprawniającym oprawę graficzną.

Od dziś mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Kanady, w których next-gen firmy Sony zadebiutował 15 listopada, mogą cieszyć się nieco ładniejszą „czwórką”. Jednocześnie aktualizacja wdraża nową technikę anti-aliasingu, która obecna będzie także na konsoli Xbox One. Co ciekawe, Ubisoft w dalszym ciągu nie wyjawił, czy wersja gry na next-gena koncernu Microsoft także będzie działać w natywnej rozdzielczości 1080p, czy będzie tylko do niej skalowana.

Gra Assassin's Creed IV: Black Flag dostępna jest w Polsce na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 od 29 października. Jutro na naszym rynku pojawi się edycja dedykowana komputerom PC, a odsłona przeznaczona na PlayStation 4 trafi do Europy razem z konsolą, czyli 29 listopada. Natomiast od 22 listopada dostępne będzie wydanie na Xboksa One, jednak w Polsce konsola zadebiutuje oficjalnie dopiero w przyszłym roku.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą wybranych sprzedawców, z której być może wybierzecie coś dla siebie. Warto także rzucić okiem na naszą recenzję, a w razie jakichkolwiek problemów podczas zabawy można skorzystać z przygotowanego przez naszą redakcję poradnika.