Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 11:25

autor: Sarge

NBA 2K14 i NBA Live 14 - zobacz porównanie graficzne na PlayStation 4

Kilka dni temu wraz z amerykańską premierą PlayStation 4 na tamtejszym rynku pojawiły się także next-genowe wersje NBA 2K14 i NBA Live 14. Serwis GameSpot w specjalnym materiale wideo porównał oprawę graficzną w obu grach. Który tytuł wygląda lepiej?

Serwis GameSpot opublikował materiał wideo porównujący oprawę graficzną w grach NBA 2K14 oraz NBA Live 14. Pierwszy raz od kilku lat najnowsze odsłony obu serii debiutują na rynku w podobnym okresie – od dłuższego czasu cykl NBA Live pozostawał bowiem w zawieszeniu.

Chcąc podejść do sprawy jak najbardziej obiektywnie, redakcja serwisu GameSpot sprawdziła NBA 2K14 oraz NBA Live 14 w wersjach na PlayStation 4. Dzięki temu możemy zobaczyć różnice pomiędzy obiema produkcjami na jednej platformie sprzętowej, a przy okazji ocenić debiut dwóch znanych serii na konsolach nowej generacji.

Po obejrzeniu zaprezentowanego materiału wideo nie ulega wątpliwości, że z tego starcia zwycięsko wychodzi NBA 2K14. Oprawa graficzna wygląda lepiej praktycznie w każdym elemencie – poczynając od dopracowanych modeli zawodników, a kończąc na szczegółowo wykonanej publiczności.

To jednak nie wszystko, bo również animacja postaci wygląda dużo lepiej w produkcji studia Visual Concepts. Ruchy koszykarzy są bardziej płynne i wyglądają realistycznie. W NBA Live 14 odczuwalne jest sztywne poruszanie się zawodników, co negatywnie wpływa na odbiór całości. Odchodząc na chwilę od grafiki, w porównaniu widać nawet lepszą inteligencję sterowanych przez konsolę postaci w NBA 2K14. W każdej sytuacji starają się walczyć o piłkę, podczas gdy w NBA Live 14 ich postawa jest bardzo bierna.

NBA 2K14 oraz NBA Live 14 to jedne z tytułów startowych na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Obie produkcje na nowej konsoli firmy Sony ukazały się już w Stanach Zjednoczonych, a pojutrze trafią na Xboksa One wraz z debiutem tej platformy sprzętowej. NBA 2K14 od początku października jest dostępne także na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. To jednak edycje na konsole nowej generacji mogą poszczycić się najładniejszą grafiką.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.