Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 11:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

NBA 2K14 i NBA Live 14 - zobacz porównanie graficzne na PlayStation 4

Kilka dni temu wraz z amerykańską premierą PlayStation 4 na tamtejszym rynku pojawiły się także next-genowe wersje NBA 2K14 i NBA Live 14. Serwis GameSpot w specjalnym materiale wideo porównał oprawę graficzną w obu grach. Który tytuł wygląda lepiej?

Serwis GameSpot opublikował materiał wideo porównujący oprawę graficzną w grach NBA 2K14 oraz NBA Live 14. Pierwszy raz od kilku lat najnowsze odsłony obu serii debiutują na rynku w podobnym okresie – od dłuższego czasu cykl NBA Live pozostawał bowiem w zawieszeniu.

Chcąc podejść do sprawy jak najbardziej obiektywnie, redakcja serwisu GameSpot sprawdziła NBA 2K14 oraz NBA Live 14 w wersjach na PlayStation 4. Dzięki temu możemy zobaczyć różnice pomiędzy obiema produkcjami na jednej platformie sprzętowej, a przy okazji ocenić debiut dwóch znanych serii na konsolach nowej generacji.

Po obejrzeniu zaprezentowanego materiału wideo nie ulega wątpliwości, że z tego starcia zwycięsko wychodzi NBA 2K14. Oprawa graficzna wygląda lepiej praktycznie w każdym elemencie – poczynając od dopracowanych modeli zawodników, a kończąc na szczegółowo wykonanej publiczności.

To jednak nie wszystko, bo również animacja postaci wygląda dużo lepiej w produkcji studia Visual Concepts. Ruchy koszykarzy są bardziej płynne i wyglądają realistycznie. W NBA Live 14 odczuwalne jest sztywne poruszanie się zawodników, co negatywnie wpływa na odbiór całości. Odchodząc na chwilę od grafiki, w porównaniu widać nawet lepszą inteligencję sterowanych przez konsolę postaci w NBA 2K14. W każdej sytuacji starają się walczyć o piłkę, podczas gdy w NBA Live 14 ich postawa jest bardzo bierna.

NBA 2K14 oraz NBA Live 14 to jedne z tytułów startowych na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Obie produkcje na nowej konsoli firmy Sony ukazały się już w Stanach Zjednoczonych, a pojutrze trafią na Xboksa One wraz z debiutem tej platformy sprzętowej. NBA 2K14 od początku października jest dostępne także na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. To jednak edycje na konsole nowej generacji mogą poszczycić się najładniejszą grafiką.