Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2015, 12:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Armored Warfare - dziś startuje otwarta beta czołgów od Obsidianu

Za kilka godzin wystartuje otwarta beta gry bitewnej Armored Warfare od studia Obsidian Entertainment. Konkurent World of Tanks zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym najprawdopodobniej około godziny 18:00.

Armored Warfare za kilka godzin rozpocznie morderczą walkę z World of Tanks i War Thunder. - Armored Warfare - dziś startuje otwarta beta czołgów studia Obsidian  - wiadomość - 2015-10-08
Armored Warfare za kilka godzin rozpocznie morderczą walkę z World of Tanks i War Thunder.

Od kilku dni osoby, które zakupiły jeden z zestawów Founder’s Pack gry Armored Warfare mogą się bawić w ramach head startu otwartej bety, która w ciągu kilku najbliższych godzin powinna zostać udostępniona wszystkim zainteresowanym. Nie znamy jeszcze dokładnej godziny startu, ale na profilu produkcji w serwisie społecznościowych Facebook stwierdzono, że dojdzie do tego najprawdopodobniej w okolicach godziny 17:00 – 18:00. W międzyczasie możecie ściągnąć klienta gry, ważącego, w zależności od wersji (SD albo HD), nawet i 19 GB. Pamiętajcie także, że do odpalenia tytułu potrzeba komputera z procesorem Intel Celeron E3400 2.60 GHz, kartą grafiki NVIDIA GeForce 9500 GT 512 MB oraz 2 GB pamięci RAM. Z kolei zalecane są następujące podzespoły:

  • Procesor: Intel Pentium G3420 3.20 GHz;
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GT 440 1 GB;
  • Pamięć: 4 GB RAM.

Wśród dostępnych opcji rozgrywki znajdziemy zmagania PvP 15 vs 15 osób na 9 przygotowanych w tym celu mapach umieszczonych w różnych częściach globu. Ponadto będzie można bawić się w trybie PvE dla 5-osobowych zespołów, w którym powalczymy z przeciwnikami sterowanymi przez SI, a na dobry początek do naszej dyspozycji zostanie oddanych ponad 60 pojazdów. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie poczekać na rozpoczęcie wojny.

Za Armored Warfare odpowiada doświadczona ekipa Obsidian Entertainment, która dotąd nie miała jednak styczności z tym gatunkiem. Tytuł jest bowiem grą bitewną free-to-play, którą najłatwiej porównać do słynnego World of Tanks. Natomiast amerykański deweloper trudni się przede wszystkich w produkcjach RPG i zasłynął takimi hitami jak Fallout: New Vegas, South Park: Kijek Prawdy czy też Pillars of Eternity. My mieliśmy okazję zagrać w Armored Warfare kilka miesięcy temu i „eksperyment” studia Obsidian Entertainment bardzo nam się spodobał, więc jesteśmy dobrej myśli.