Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 09:01

autor: Adrian Werner

ArmA III - zapis demonstracji z E3 i data startu wersji beta

Studio Bohemia Interactive zorganizowało na targach E3 pokaz taktycznej strzelanki ArmA III. Trwający ponad 20 minut zapis demonstracji właśnie trafił do sieci. Ponadto twórcy zdradzili, że wersja beta wystartuje 25 czerwca.

Studio Bohemia Interactive przywiozło na tegoroczne targi E3 spory zestaw obiecujących gier. Pisaliśmy już o prezentacji komercyjnego DayZ oraz zapowiedzi symulatora łazika kosmicznego Take on Mars. Na stoisku pojawiła się również taktyczna strzelanka ArmA III. Twórcy zorganizowali demonstrację tego projektu dla serwisu Gamespot i jej zapis właśnie trafił do sieci.

  1. Arma III – strona oficjalna gry
  2. Arma III - testujemy wersję alpha militarnego sandboksa (zapowiedź)

Materiał trwa ponad dwadzieścia minut i zawiera obszerne fragmenty rozgrywki. Warto przypomnieć, że fani już od dłuższego czasu mogą bawić się wersją alfa, która dostępna jest na serwisie Steam w cenie 24,99 euro. Natomiast pokazywana na targach E3 edycja była już w fazie beta. Udostępniona ona zostanie społeczności 25 czerwca.

Wersja beta znacząco rozszerzy dostępny arsenał i listę pojazdów. Pojawią się również nowe scenariusze. Wśród nich znajdziemy tryb kooperacyjny oraz misje, w których naszym zadaniem będzie odpieranie kolejnych fal wrogich sił. Ponadto w świecie gry zadebiutują niezależne frakcje złożone z rdzennych mieszkańców wysp Altis i Stratis. W przyszłości autorzy chcą również dodać opcję, która pozwoli wgrywać opracowane przez użytkowników scenariusze na Steam Workshop bezpośrednio z poziomu edytora.

Arma III powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Autorzy mają nadzieję, że pełna wersja zadebiutuje jeszcze w tym roku.