Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2017, 09:06

autor: Krzysztof Sobiepan

Arma III – w dodatku Laws of War wcielimy się w saperów

Studio Bohemia Interactive ujawniło szczegóły nadchodzącego DLC do militarnego symulatora Arma III. Laws of War doda do gry nową niezależną frakcję IDAP i minikampanię, w której wcielimy się w sapera.

Pomoc humanitarna to także zapewnianie bezpieczeństwa cywili, np. przez eliminacje min. - Arma III –  w dodatku Laws of War wcielimy się w saperów - wiadomość - 2017-08-11
Pomoc humanitarna to także zapewnianie bezpieczeństwa cywili, np. przez eliminacje min.

Zapowiedziany w marcu tego roku tajemniczy projekt DLC „Orange” do militarnego symulatora Arma III wychodzi na światło dzienne. Laws of War, bo tak zostało nazwane rozszerzenie, ma zaoferować inną perspektywę na polu bitwy. Wszystko za sprawą nowej frakcji – International Development & Aid Project (IDAP) – czyli organizacji pozarządowej, reagującej na ekstremalne kryzysy humanitarne. Oprócz nowych zabawek, jakimi będzie posługiwać się IDAP (wielozadaniowy van, drony saperskie, system minowania APERS, specjalistyczne uniformy), gwoździem programu ma być miniaturowa kampania fabularna „Remnants of War”.

Wcielimy się w niej w Nathana MacDada, specjalistę od ładunków wybuchowych IDAP, którego zadaniem będzie identyfikacja i rozbrajanie min po świeżo zakończonej wojnie dwóch fikcyjnych państw: Republiki Altis i Stratis. Wspominając przeszłe wydarzenia w wywiadzie z dziennikarzem śledczym, dane nam będzie odkryć tajemnice incydentu w mieście Oreokastro oraz zobaczyć ów konflikt w różnych okresach i z perspektywy wielu frakcji.

W tym momencie można już składać zamówienia przedpremierowe na stronie dewelopera oraz na platformie Steam. Koszt to 9,99 euro, czyli ok. 43 zł (obecnie cena obniżona jest dodatkowo o 10%). Studio Bohemia Interactive zaznaczyło, że dodatek powstał przy współpracy z organizacją Czerwonego Krzyża. W ramach podziękowań CK ma otrzymać część zysków ze sprzedaży rozszerzenia.

Laws of War ma zostać udostępnione 12 września 2017 roku.