Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2013, 11:15

Arma III – pierwsza część kampanii już jest

W ostatnim dniu minionego miesiąca doczekaliśmy się wreszcie pierwszego odcinka kampanii dla pojedynczego gracza w najnowszej grze czeskiego studia Bohemia Interactive. DLC jest dostępne bez żadnych dodatkowych opłat dla posiadaczy podstawowej wersji Arma III.

Pierwsza część kampanii w Arma III jest już dostępna w ramach darmowej aktualizacji do gry - Arma III – pierwsza część kampanii już jest - wiadomość - 2013-11-01
Pierwsza część kampanii w Arma III jest już dostępna w ramach darmowej aktualizacji do gry

Wydanie Survive, pierwszego z trzech planowanych DLC do Arma III, opóźniło się o dwa tygodnie, ale, zgodnie ze złożoną przez twórców w połowie października obietnicą, dodatek opublikowano wczoraj jako darmową aktualizację do gry. Posiadacze podstawowej wersji muszą tylko uruchomić swojego klienta Steam i nowa zawartość zostanie pobrana automatycznie.

W pierwszym rozdziale trybu kampanii przejmujemy kontrolę nad niejakim Benem Kerrym, żołnierzem sił NATO, który realizował plan działań w ramach misji pokojowej na terenie basenu Morza Śródziemnego. Po pięciu krwawych latach spędzonych na obszarze republiki Altisu i Stratisu oddziały amerykańskie wycofują się. Nie wszystko idzie jednak po myśli i bohater musi walczyć o tytułowe przetrwanie na polu walki. Co więcej, wątek fabularny to nie wszystko, co dodaje aktualizacja. Zwiększono również możliwości dla osób bawiących się edytorem narzędzi, rozbudowując zawartość o kolejne zestawy broni, animacji czy obiektów 3D.

Dodatek oferuje kilka dodatkowych godzin rozgrywki i nową zawartość dla modderów - Arma III – pierwsza część kampanii już jest - wiadomość - 2013-11-01
Dodatek oferuje kilka dodatkowych godzin rozgrywki i nową zawartość dla modderów

Arma III zadebiutowała 12 września 2013 roku wyłącznie na komputerach osobistych, ale w dniu premiery nie oferowała zapowiedzianej kampanii dla pojedynczego gracza. Jeszcze przed wydaniem pełnej wersji czeskie studio Bohemia Interactive ogłosiło, że zostanie ona opublikowana w ramach darmowych dodatków w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się na rynku podstawki.

Epizod Survive jest więc tylko początkiem większej zawartości. Kolejne rozdziały, Adapt oraz Win, powinny ukazać się co najmniej w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Niestety, żadne konkretne daty z ust producenta nie padły – więcej zapewne dowiemy się jeszcze przed końcem bieżącego roku.