Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2014, 12:24

autor: Góral

Arma III - Bohemia Interactive zdradza plany na najbliższe miesiące

Studio Bohemia Interactive wyjawiło swoje plany dotyczące gry FPS Arma III. Deweloper pracuje obecnie nad dalszym udoskonalaniem produkcji, rozmaitymi dodatkami, dużym rozszerzeniem i aktualizacją dedykowaną głównie osobom dopiero zaczynającym przygodę z trzecią częścią serii Arma.

Studio Bohemia Interactive ujawniło swoje plany na najbliższe miesiące dotyczące gry FPS Arma III. Przede wszystkim twórcy zamierzają rozszerzyć integrację ze steamowym warsztatem, co zapewnić ma wsparcie dla wszelakich modyfikacji – od pojazdów, aż po diametralne zmiany całej produkcji. Kolejną ważną nowinką ma być aktualizacja Bootcamp, która ułatwi zanurzenie się w świat gry laikom. Patch nie będzie dedykowany jednak tylko im, starzy wyjadacze także dostaną jakieś niespodzianki, a przy okazji usprawnione zostaną elementy rozgrywki. O szczegółach dowiemy się jednak w późniejszym czasie. W planach firmy znajdują się także rozmaite dodatki DLC, rozszerzające trzecią Armę o nowe elementy. O nich przeczytacie jednak w dalszej części niniejsze informacji.

Arma III będzie udoskonalana w najbliższych miesiącach. - Arma III - Bohemia Interactive zdradza plany na najbliższe miesiące - wiadomość - 2014-05-03
Arma III będzie udoskonalana w najbliższych miesiącach.

Wśród dodatków DLC znajdą się m.in. helikoptery transportowe. Deweloperzy planują także zastosowanie wybranych elementów systemu Flight Dynamics Model (FDM) znanego z gry Take on Helicopters. Premiera tego rozszerzenia planowana jest na drugą połowę bieżącego roku. Oprócz tego, zespół Bohemia Interactive pracuje także nad dodatkiem Arma III Marksmen. W założeniach ma on uczynić strzelanie łatwym do opanowania, ale trudnym do wymasterowania. Szczegóły na ten temat poznamy w późniejszym czasie, pewnym za to jest, że wraz z tym rozszerzeniem otrzymamy nowe bronie.

Dodatkowo, w przyszłym roku światło dzienne ujrzy duże i tajemnicze rozszerzenie, o którym obecnie wiemy w zasadzie tyle, że powstanie. Deweloperzy na razie nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, gdyż czeka na nich jeszcze masa pracy, ale wiadomo, że nie będzie to samodzielny dodatek. Poza tym zapewniono, ze cały czas trwają prace nad optymalizacją i stabilnością gry.

Arma III – planowane zmiany. - Arma III - Bohemia Interactive zdradza plany na najbliższe miesiące - wiadomość - 2014-05-03
Arma III – planowane zmiany.

Jednocześnie zapewniono, że to nie wszystko nad czym pracuje studio Bohemia Interactive. Twórcy postanowili podzielić się jedynie informacjami na temat projektów, których są najbardziej pewni, aczkolwiek i w nich mogą zajść jeszcze pewne zmiany. Krótko pisząc, bieżący i przyszły rok zapowiada się naprawdę ciekawie dla fanów gry Arma III.

Arma III to trzecia odsłona realistycznych strzelanek FPP, stworzona przez zesopół Bohemia Interactive. Produkcja ukazała się na komputerach PC we wrześniu 2013 roku, jednak kampania została podzielona na trzy epizody, z których ostatni ujrzał światło dzienne w marcu bieżącego roku.