Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 maja 2014, 10:43

Modern Combat: Blackout – premiera kolejnej odsłony mobilnego Call of Duty już wkrótce

W czerwcu zeszłego roku studio Gameloft zapowiedziało piątą odsłonę cyklu Modern Combat, czyli serii często określanej mianem mobilnego odpowiednika Call of Duty. Teraz dowiedzieliśmy się, że Modern Combat 5 zostało przemianowane na Modern Combat: Blackout, a gra ma trafić do sprzedaży już wkrótce.

W czerwcu zeszłego roku studio Gameloft zapowiedziało piątą odsłonę cyklu Modern Combat, czyli serii często określanej mianem mobilnego odpowiednika Call of Duty. Nie podano wtedy żadnych konkretów odnośnie fabuły czy mechanizmów rozgrywki. Co gorsza, kilka miesięcy później twórcy ogłosili, że gra zaliczy poślizg i ukaże się dopiero w 2014 roku. Potem autorzy nabrali wody w usta. Dopiero teraz przerwali milczenie, oferując nam pierwszy od jedenastu miesięcy nowy zestaw informacji.

Przede wszystkim ogłoszono, że gra otrzymała tytuł Modern Combat: Blackout. Poznaliśmy również kilka konkretów odnośnie fabuły. Wcielimy się w żołnierza imieniem Phoenix, a kampania będzie się obracała wokół prób powstrzymania organizacji terrorystycznej transportującej broń masowego rażenia. Widoczne na filmiku z zeszłego roku poziomy rozgrywające się w Wenecji pojawią się jako pierwsze, ale potem zwiedzimy również wiele innych rejonów świata.

Gameloft wciąż nie podał platform docelowych. Spodziewamy się jednak, że Modern Combat: Blackout ukaże się na urządzenia mobilne systemami iOS, Android i Windows Phone, gdyż na nie wydano czwartą odsłonę cyklu.

Autorzy nie zdradzili również planowanej daty premiery. Zamiast tego ograniczyli się do stwierdzenia, że nastąpi ona już wkrótce. Kolejny zestaw informacji na zostać ujawniony w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że do tej pory ukazały się cztery mobilne odsłony cyklu. Seria zadebiutowała w 2009 roku wraz z premierą Modern Combat: Sandstorm. Rok później ukazało się Modern Combat 2: Black Pegasus, w 2011 roku do sprzedaży trafiło Modern Combat 3: Fallen Nation, a pod koniec 2012 wydano Modern Combat 4: Zero Hour. Jak widać, do tej pory Gameloft tworzyło kolejne części niczym w zegarku i dopiero przy piątej części złamano zasadę „jedna gra na rok”. Mamy nadzieję, że dłuższy cykl deweloperski zaowocuje najbardziej rozbudowaną i najlepszą odsłoną marki.