Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2014, 14:14

autor: Góral

Star Wars: The Old Republic – w dzień „Gwiezdnych wojen” spotkajmy się w popularnym MMO

Chyba każdy fan „Gwiezdnych wojen” słyszał o grze MMO Star Wars: The Old Republic, ale czy każdy tę produkcję wypróbował? Jeśli nie, albo jeśli chcecie do niej powrócić, zachęcamy do udziału we wspólnym spotkaniu w świecie gry 4 maja, czyli w międzynarodowy dzień „Gwiezdnych wojen” – szczegóły wydarzenia poniżej.

Jeszcze nie grałeś w Star Wars: The Old Republic? Rozpocznij zabawę z nami! - Star Wars: The Old Republic – w dzień „Gwiezdnych wojen” spotkajmy się w popularnym MMO - wiadomość - 2014-05-03
Jeszcze nie grałeś w Star Wars: The Old Republic? Rozpocznij zabawę z nami!

4 maja przypada międzynarodowy dzień Gwiezdnych wojen, a w związku z tym przygotowaliśmy wraz z gildią Sith Reborn specjalne wydarzenie skierowane do wszystkich fanów gier MMORPG. Proponujemy Wam spotkanie w grze Star Wars: The Old Republic, skierowane przede wszystkim do osób dopiero rozpoczynających przygodę z produkcją studia BioWare, choć nie tylko. Event rozpocznie się w niedzielę 4 maja o godzinie 15:00, w dwóch startowych lokacjach – Korriban i Hutta. Podczas spotkania w wirtualnym świecie doświadczeni członkowie gildii Sith Reborn i Brotherhood of the Sith omówią wszystkie najważniejsze aspekty gry (klasy postaci, strony konfliktu, światy itd.), przedstawią informacje pomocne graczom dopiero rozpoczynającym zabawę oraz udzielą wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie dręczące Was kwestie. A do tego zaprezentują gwiezdno-wojenny Role-Play, w którym obie gildie się specjalizują.

Jak dołączyć do zabawy:
 • Załóż konto w grze Star Wars: The Old Republic
 • Wybierz serwer The Progenitor.
 • Stwórz postać po stronie Imperium.
 • Rozpocznij rozgrywkę przed 15:00 w niedzielę 4 maja.
 • Spotkamy się na Korriban i Hutta!

Jeżeli chcecie wziąć udział w wydarzeniu, to przygotujcie się do niego rejestrując się, a potem ściągając i instalując Star Wars: The Old Republic (produkcja wykorzystuje model biznesowy free-to-play, więc nie trzeba nic płacić, by rozpocząć rozgrywkę). Następnie trzeba wybrać serwer The Progenitor (tutaj uwaga: serwery można zmieniać tylko za opłatą, więc wybierzcie właściwy), a na koniec stworzyć postać należącą do Imperium. Po wykonaniu tych czynności warto także samemu pobawić się przez chwilę, zaliczyć samouczki itd. Poziom postaci nie ma żadnego znaczenia, ale nie zaszkodzi poznać podstawy zabawy. W niedzielę o godz. 15:00 spotkacie organizatorów w lokacjach startowych, a oni wskażą Wam miejsce spotkania. Następnie rozpocznie się zabawa.

Masz już postać w SWTOR na wysokim levelu? Nic nie szkodzi, członkowie gildii Sith Reborn i Brotherhood of the Sith to doświadczeni gracze, którzy chętnie odpowiedzą nawet na trudniejsze pytania.

Program eventu:

 • wstęp,
 • omówienie sytuacji w grze (Wasz bohater, strony konfliktu) oraz krótka rozmowa o tym, co użytkownicy sądzą na temat Star Wars,
 • rozmowa dla zielonych (klasy postaci, najlepsze tipy, lokacje itd.),
 • rozmowa o systemie F2P w Star Wars: The Old Republic,
 • czas na pytania i odpowiedzi + konkurs.
 • event Role-Play.

Krótka notka dotycząca eventu Role-Play dla ludzi na Korriban:

Prawdziwa potęga Imperium Sithów leży w Ciemnej Stronie Mocy. Dlatego dekretem Mrocznej Rady wszystkie znajdujące się na terytorium Imperium istoty czułe na Moc mają być wysyłane do którejś z Akademii Sithów, gdzie słabi zostaną odsiani, a silni zostaną Akolitami. Być może kiedyś dostąpią oni zaszczytu bycia Uczniem któregoś z Lordów Sithów. Ostatnimi czasy potencjalni Sithowie coraz częściej trafiają do najbardziej prestiżowej Akademii – tej wznoszącej się w nekropolii starożytnych Sithów zwanej Doliną Mrocznych Lordów, na macierzystej planecie gatunku i Zakonu Sithów – Korribanie.

Mordercze próby przeprowadzane przez Nadzorców Akademii bywają łączone z realizacją zadań dla Sithów stojących wyżej w hierarchii Zakonu. Najczęściej takie zadania zaleca Nadzorcy właśnie ten Lord Sithów, który w danej grupie Akolitów spodziewa się znaleźć Ucznia. Przyczyny mogą być różne: może potrzebuje jakiegoś konkretnego artefaktu z któregoś z grobowców, może chce mieć pewność, że przetrwa tylko Akolita najlepiej odpowiadający jego potrzebom? Sami Akolici bardzo szybko dochodzą do wniosku, że każde zadanie jest dla nich szansą, aby postawić pierwsze kroki na drodze do niewyobrażalnej potęgi, więc starają się zaimponować przełożonym realizując ich polecenia jak najsprawniej.

Różne wchodzące w skład Zakonu Sithów sekty również potrafią stawiać przed Akolitami rozmaite wyzwania, a Nadzorcy chętnie zaprzęgają swych podopiecznych do pracy. Tym razem to organizacja zwana Bractwem Sithów będzie potrzebowała dodatkowej siły roboczej.

Krótka notka dotycząca eventu Role-Play dla ludzi na Hutta:

Tu Moff Alrin, do wszystkich agentów Imperium – stoimy przed zadaniem, którego podjąć możecie się tylko wy. Na Hutta, gazowej planecie gangów ukrywa się zbiegły Lord Sith. Musimy się tym zająć, gdyż tak orzeka Mroczna Rada. Jako wywiad imperialny musimy być przygotowani na każdą misje, liczę więc, że i tym razem nie zawiedziecie. Szczegóły misji otrzymacie już na samej planecie. Czeka tam na was pewien Darth, który pokieruje misją.

[transmisja przekierowana]

Słyszeliście? Dobre sobie, zawsze wcisną swoje nosy. Tu Hirr. Mandalorian, który zwyciężył w wielkim polowaniu. Chcą zabrać nam zlecenie. Jeżeli są w galaktyce nadal tak odważni łowcy nagród by stawić czoła Lordowi Sith. Widzimy się na Hutta. Pora pokazać Imperialnym jak załatwia się takie sprawy.

Star Wars: The Old Republic – w dzień „Gwiezdnych wojen” spotkajmy się w popularnym MMO - ilustracja #2Star Wars: The Old Republic jest popularną grą MMORPG, której akcja odbywa się w świecie Gwiezdnych wojen, na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z kultowych filmów George’a Lucasa. W produkcji stworzonej przez studio odpowiedzialne m.in. za Baldur's Gate czy Mass Effect, wcielamy się w bohatera jednej z dwóch frakcji – Galaktycznej Republiki bądź Imperium Sithów. SWTOR zadebiutowało w 2011 roku, jako produkcja oparta na abonamentowym systemie opłat. Szybko okazało się jednak, że była to zła decyzja, więc niecały rok później wprowadzono możliwość rozgrywki w wariancie free-to-play, a tytuł do dzisiaj ma wielu fanów.