Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 13:15

autor: AlexB

Apex Legends - system karania graczy za opuszczanie meczów w przygotowaniu

Studio Respawn pracuje nad systemem, który będzie karał graczy za przedwczesne opuszczenie rozgrywki w Apex Legends. Dzięki pomyłce gracze mogli przyjrzeć się mu po ostatnim patchu.

APEX LEGENDS W SKRÓCIE:
  • Producent: Respawn Entertainemnt;
  • Wydawca: Electronic Arts;
  • Gatunek: sieciowa strzelanka;
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Zapewne każdemu miłośnikowi trybów wieloosobowych zdarzyło się, że w obliczu nieuniknionej porażki, bądź z czystej złośliwości, któryś z żywych graczy postanowił opuścić mecz w środku jego trwania. Jest to bardzo uciążliwe, gdy mamy do czynienia z rywalizacją drużynową. W tym przypadku odejście jednego zawodnika psuje zabawę innym. Dobrym przykładem może być tutaj Apex Legends, w którym gracze walczą w trzyosobowych ekipach. Do tej pory sieciowa strzelanka battle royale od Respawn Entertainment nie miała systemu karania ludzi przedwcześnie uciekających z meczu. Najprawdopodobniej to się wkrótce zmieni. Przedstawiciele studia zapewnili na Reddicie, że pracują nad taką metodą.

Chcesz wyjść z gry wcześniej? To lepiej uważaj. - Apex Legends - system karania graczy za opuszczanie meczów w przygotowaniu - wiadomość - 2019-04-09
Chcesz wyjść z gry wcześniej? To lepiej uważaj.

Zresztą, nie trzeba im wierzyć na słowo. Wraz z ostatnim patchem w Apex Legends na chwilę pojawiła się mała próbka przygotowywanego sposobu na ograniczenie praktyki wychodzenia z rozgrywki przed jej zakończeniem. Jeśli któraś z osób zdecydowała się na to trzykrotnie, musiała odczekać 5 minut, by rozpocząć wyszukiwanie kolejnego meczu. Studio Respawn zaznaczyło, że funkcja ta pojawiła się jedynie przez pomyłkę i już została zdjęta.

Studio Respawn opracowuje system kar, lecz czy wprowadzi go w życie? - Apex Legends - system karania graczy za opuszczanie meczów w przygotowaniu - wiadomość - 2019-04-09
Studio Respawn opracowuje system kar, lecz czy wprowadzi go w życie?

W ostatecznej wersji tej metody czas „cooldownu” ma się systematycznie zwiększać, jeśli gracz nie przestanie uciekać z rywalizacji. Pojawią się jednak pewne wyjątki. Nie zostaną ukarane osoby, które wyjdą z meczu w momencie, gdy ich drużyna nie jest pełna lub ich postać wykrwawiła się i umarła na dobre.

Apex Legends - system karania graczy za opuszczanie meczów w przygotowaniu - ilustracja #3

Chcesz poćwiczyć w drużynie? Poznać innych graczy? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszą grupę Apex Legends [POLSKA].

Nie znamy na razie daty wejścia omawianego systemu karania graczy w życie. Co więcej, nie mamy nawet pewności, czy zadebiutuje on w Apex Legends w takim kształcie. Tak czy inaczej, otrzymaliśmy potwierdzenie, że studio Respawn Entertainment dostrzega problem i stara się go wyeliminować.

Darmowe Apex Legends miało swoją premierę 4 lutego bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dzieło Respawn Entertainment szybko zdobyło sporą popularność. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszy miesiąc tytuł wygenerował 92 miliony dolarów przychodu, co jest najlepszym wynikiem w historii gier free-to-play. Całkiem nieźle jak na produkcję, która pojawiła się na rynku praktycznie bez żadnej zapowiedzi.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Dziś zapowiedź – dziś premiera. Apex Legends to odważna zagrywka EA
  3. Apex Legends - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Apex Legends

Apex Legends