Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 13:20

autor: Aquma

Blizzard przedstawia plany dla zawartości PvP WoW Classic

Studio Blizzard Entertainment przedstawiło plany rozwoju odnośnie zawartości PvP w przygotowywanej klasycznej odsłonie World of Warcraft. W kolejnych aktualizacjach gracze otrzymają trzy battlegroundy oraz oldskulowy system honoru.

Tak będzie wyglądało PvP w World of Warcraft Classic. - Blizzard przedstawia plany dla zawartości PvP WoW Classic - wiadomość - 2019-04-09
Tak będzie wyglądało PvP w World of Warcraft Classic.

W SKRÓCIE:

  1. faza 1 – swobodne PvP bez restrykcji;
  2. faza 2 – System Honoru i nagrody za rangi;
  3. faza 3 – Alterac Valley i Warsong Gulch;
  4. faza 4 – Arathi Basin;
  5. faza 6 – world PvP w lokacjach Silithus oraz Eastern Plaguelands.

Firma Blizzard uruchomi tego lata serwery World of Warcraft Classic, czyli oldskulowej wersji kultowego MMO osadzonego w świecie Azeroth, pozbawionej większości nowości i poprawek wprowadzanych w kolejnych patchach oraz dodatkach. Co ciekawe, Classic będzie wspierany po premierze własnymi łatkami. Harmonogram aktualizacji ma być podzielony na sześć faz i w dużej mierze przypominać ten, który został zastosowany przed laty – dzięki czemu gracze będą mogli liczyć na bardzo podobne doświadczenia. Wczoraj studio poinformowało też, w jaki sposób rozwijana będzie zawartość PvP.

Początkowo na potyczki pomiędzy graczami nie będą nakładane żadne restrykcje, jednak nie będzie można też liczyć na dodatkowe nagrody.

Jak to miało miejsce wtedy, gdy World of Warcraft został uruchomiony w 2004 r., na początku nie będzie formalnego systemu PvP w WoW Classic. Oczywiście nadal będziesz mógł walczyć z innymi graczami i nie będzie żadnego systemu niehonorowych zabójstw, więc będziesz mógł wielokrotnie polować na dowolnego gracza lub bohatera niezależnego - powiedzmy w Stranglethorn Vale - tak długo, jak tylko zechcesz – czytamy w notce.

System honoru otrzymamy w drugiej fazie i będzie on przypominał rozwiązanie, które znalazło się w dawnej aktualizacji 1.12 (znajdą się w nim także tzw. Dishonorable Kills). Twórcy przestrzegają przy tym, że zdobywanie kolejnych rang będzie wymagało sporo czasu i zaangażowania ze strony gracza.

Osoby zainteresowane nagrodami za rangi powinny wiedzieć, że zdobywanie epickiego sprzętu będzie wymagało ciągłego zaangażowania przez dłuższy czas. Będziecie musieli być jednymi z najlepszych graczy na Waszych serwerach. Nie spodziewamy się, by wiele osób biegało z tymi przedmiotami w początkowej fazie, ale jesteśmy pewni, że w Hillsbrad Foothills nie zabraknie akcji! - czytamy dalej.

A co z battlegroundami? W fazie trzeciej otrzymamy Warsong Gulch i Alterac Valley, wraz ze wszystkim co się z nimi wiąże (unikatowym sprzętem i jego sprzedawcami, przy czym na przedmioty, które oryginalnie debiutowały później, również poczekamy dłużej). Nieco większą cierpliwością muszą wykazać się fani popularnej mapy Arathi Basin – ta trafi do gry dopiero w czwartej fazie. Z kolei faza szósta skupi się na starciach mających miejsce w otwartym świecie, wprowadzając zawartość PvP w lokacjach Silithus i Eastern Plaguelands.

  1. Blizzard Entertainment – strona oficjalna