Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Ultimate Games S.A. Press Release" 10 września 2019, 15:11

Anthology of Fear oficjalnie zapowiedziane na PC i Nintendo Switch

Anthology of Fear obejmie trzy różne historie.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Nowy horror psychologiczny Anthology of Fear zaoferuje trzy niezależne historie umiejscowione w różnych epokach. Tytuł ma cechować się m.in. wielowymiarowym ujęciem strachu, niekonwencjonalnymi rozwiązaniami oraz zróżnicowaną rozgrywką. Gra studia RG Crew zadebiutuje na PC już w I kwartale 2020 r., a w kolejnych miesiącach można spodziewać się wydania gry na Nintendo Switch.

Anthology of Fear oficjalnie zapowiedziane na PC i Nintendo Switch - ilustracja #1

Nad stworzeniem Anthology of Fear pracuje niezależne polskie studio RG Crew. Tytuł zostanie wydany na PC i Nintendo Switch przez Ultimate Games S.A.

Twórcy tego pierwszoosobowego horroru psychologicznego zdecydowali się na świeże podejście do gatunku. Anthology of Fear to bowiem trzy całkiem różne historie, niezwiązane ze sobą fabularnie i wyróżniające się odmiennymi elementami rozgrywki.

„Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown” – mówi reżyser i główny designer Anthology of Fear, Hubert Zatorski.

Anthology of Fear obejmie trzy różne historie. Pierwsza z nich została osadzona w XX w. na syberyjskim odludziu, gdzie nie zabraknie walki o przetrwanie i elementów polowania. Kolejna to współczesna historia, w której pierwsze skrzypce grać będą tematy aktu twórczego oraz wyobcowania. Ostatnia historia osadzona jest w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie, a motywem przewodnim będą wspomnienia.

Studio RG Crew zapowiada, że w każdym z epizodów można będzie liczyć na inny styl rozgrywki.

„W Anthology of Fear przyjęliśmy szeroką perspektywę i to przełoży się na samą rozgrywkę. Poszczególne epizody będą więc zróżnicowane również pod tym względem. Zależnie od epizodu, nie zabraknie np. eksploracji, skradania, ucieczki, walki i polowania” – tłumaczy główny programista w RG Crew, Piotr Rycąbel.

Główne cechy Anthology of Fear:

  1. trzy unikalne historie;
  2. wielowymiarowy strach;
  3. niejednoznaczna rzeczywistość;
  4. zróżnicowana rozgrywka;
  5. stylowa oprawa graficzna;
  6. oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Datę premiery Anthology of Fear ustalono na I kw. 2020 r. W kolejnych miesiącach gra zostanie wydana również na Nintendo Switch.