Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2012, 12:14

autor: Aver

Amnesia: A Machine for Pigs dopiero w 2013 roku

Premiera Amnesia: A Machine for Pigs została przesunięta na początek 2013 roku. Twórcy ze studiów Frictional Games i thechineseroom tłumaczą tę decyzję chęcią jak najlepszego dopracowania produkcji.

Fani przygodówkowego survival horroru Amnesia: Mroczny Obłęd będą musieli poczekać do 2013 roku, zanim znowu powrócą do przerażającego uniwersum rodem z prozy Lovecrafta i filmów grozy. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się bardzo krótka wzmianka na temat opóźnienia daty premiery gry Amnesia: A Machine for Pigs. Twórcy tłumaczą decyzję prośbami fanów, aby druga część serii była jak najlepiej dopracowana.

Amnesia: A Machine for Pigs dopiero w 2013 roku - ilustracja #1

Wiadomość potwierdził Dan Pinchbeck, jeden z wiodących autorów tytułu, w rozmowie z serwisem Gamezone, podkreślając, że „jakość gry jest dla nas [twórców] najważniejsza”.

Pierwsza część cyklu szwedzkiego studia Frictional Games, które dało się poznać przede wszystkim dzięki serii Penumbra, została wydana w 2010 roku. Jest uważana za jeden z najlepszych horrorów i do dziś pozostaje bardzo popularna, także dzięki włączeniu jej do ostatniej edycji promocji Humble Indie Bundle.

W Amnesia: A Machine for Pigs, nad którą pracuje studio thechineseroom znane z niezależnego tytułu Dear Esther, wcielimy się w Oswalda Mandusa. W 1899, trapiony przez gorączkę, powraca z ekspedycji do Meksyku i musi zmierzyć się z wizjami tajemniczej maszyny.

Warto zaznaczyć, że druga część serii nie będzie kontynuowała wątku fabularnego znanego z Amnesia: Mroczny Obłęd. Według informacji podanych przez Pinchbecka, gra wyróżniać się będzie wieloma elementami nawiązującymi do epoki wiktoriańskiej w Wielkiej Brytanii. I tak obok postępującej industrializacji będziemy świadkami rozwoju spirytualistycznych wierzeń, a wielkość i potęga Imperium Brytyjskiego kontrastować ma z wszechobecną na ulicach biedą.