Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2012, 08:56

autor: Hed

Amnesia: A Machine for Pigs – wspólny projekt studia Frictional Games i twórcy Dear Esther!

Studio Frictional Games i twórca gry Dear Esther pracują nad nową odsłoną przerażającej serii Amnesia. Produkcja o tytule A Machine for Pigs pojawi się jeszcze w tym roku.

Amnesia: A Machine for Pigs – wspólny projekt studia Frictional Games i twórcy Dear Esther! - ilustracja #1
Powraca jedna z najstraszniejszych gier ostatnich lat!

Studia Frictional Games oraz thechineseroom ujawniły, że wspólnie pracują nad grą Amnesia: A Machine for Pigs, rozgrywającą się w tym samym mrocznym uniwersum co Amnesia: Mroczny Obłęd. Pierwsze z nich wcieli się w rolę producenta projektu. Stworzeniem właściwej gry zajmie się drugi deweloper, którego znamy z niedawnego Dear Esther. Jak widać, mamy do czynienia ze współpracą dwóch naprawdę uznanych zespołów niezależnych.

Informacje o Amnesia: A Machine for Pigs zdobył serwis Joystiq, który miał okazję porozmawiać z przedstawicielami obu studiów (wcześniej twórcy dawali znaki, że coś dzieje się w temacie serii). Gra trafi do sprzedaży w tym roku. Autorzy chcą zdążyć przed Halloween, ale nie podają konkretnej daty. A Machine for Pigs nie będzie kontynuacją Mrocznego Obłędu. Odwiedzimy w niej jednak tą samą alternatywną rzeczywistość, w której zło czai się w ciemnościach.

Amnesia: A Machine for Pigs – wspólny projekt studia Frictional Games i twórcy Dear Esther! - ilustracja #2

W A Machine for Pigs przeniesiemy się do roku 1899 i poznamy historię majętnego przedsiębiorcy Oswalda Mandusa, który wrócił z ekspedycji do Meksyku zakończonej tragedią. Mandus cierpi na przewlekłe gorączki, podczas których ma wizje tajemniczej maszyny. Po wybudzeniu się z tej maligny bohater odkrywa, że urządzenie pojawiło się w jego życiu. Jak rozwinie się ta sytuacja i co wydarzyło się w Meksyku? Tego dowiemy się grając w nową Amnesię.

Przedstawiciel Frictional Games powiedział serwisowi Joystiq, że studio chciało kontynuować Amnesię, ale nie miało na to czasu. Pojawił się pomysł połączenia sił z innym deweloperem. Jednym z kandydatów okazał się Pinchbeck, autor Dear Esther. Strony dogadały się podczas imprezy GDC Europe 2011. Dzięki temu Amnesia: A Machine for Pigs trafi do sprzedaży w tym roku na pecetach, a później zostanie przeniesiona na komputery Mac i system Linux.