Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2010, 09:46

All Points Bulletin - prezenty za preordera i zmiany w systemie płatności

Na serwisie dystrybucji elektronicznej Steam można już składać preordery na grę All Points Bulletin. By zachęcić graczy do zakupu przygotowano dodatkowe prezenty, dla tych, którzy zdecydują się na złożenie takiego zamówienia.

Na serwisie dystrybucji elektronicznej Steam można już składać preordery na grę All Points Bulletin. By zachęcić graczy do zakupu przygotowano dodatkowe prezenty, dla tych, którzy zdecydują się na złożenie takiego zamówienia.

 

All Points Bulletin - prezenty za preordera i zmiany w systemie płatności - ilustracja #1

 

Grę wyceniono na 49,99 euro (około 207 zł). W preorderowej promocji otrzymamy 15 godzin dodatkowego dostępu do gry w dwóch eventach (pierwszy odbędzie się 10-19 czerwca, a drugi obejmie trzy dni przed premierą) oraz nielimitowany czas w pozbawionej akcji dzielnicy społecznościowej. Zamówienie przedpremierowe wzbogaci Wasz ekwipunek o 7 specjalnych przedmiotów. Po wykorzystaniu bazowych 65 godzin gry (50 godzin zawartych w wersji standartowej plus 15 dodatkowych za preordera) gracze otrzymają dwie opcje kontynuowania zabawy. Będą mogli wykupić za 8,99 euro (około 37 zł) miesięczny abonament lub za niższą cenę (6,29 euro, czyli około 26 zł) nabyć pakiet 20 dodatkowych godzin.

Ponadto, sporo graczy wyraziło swoje niezadowolenie z zaproponowanego przez twórców APB systemu płatności, jakimi obłożone miało być tworzenie przedmiotów. Ich głos był na tyle donośny, że postanowiono wprowadzić do gry znaczące zmiany w tym aspekcie. Przypomnijmy, że według poprzedniego rozwiązania gracze chcący tworzyć w grze nowe przedmioty, wzory lakieru itp. dodatkowe elementy mieli za tę możliwość płacić. Wyglądać to miało tak, że kupowaliby zestaw punktów, a potem w samej grze płacili nimi za wytworzenie przedmiotów. Potem mogliby je sprzedawać, dzięki czemu ich konto zasilałyby dodatkowe punkty. Oczywiście, część punktów z każdej transakcji kasowaliby sami twórcy.

System ten wywołał tak olbrzymią falę niezadowolenia, że ostatecznie wycofano się z tego pomysłu i produkcja własnych przedmiotów nie będzie już obłożona dodatkowymi opłatami. Przypomnijmy na koniec, że premiera All Points Bulletin nastąpi 2 lipca tego roku.