Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 11:57

autor: Góral

Aliens: Colonial Marines sprzedało się w liczbie ponad 1,3 mln egzemplarzy

Firma Sega opublikowała wyniki finansowe za miniony rok fiskalny. Okazało się, że narzekania mediów i graczy nie przeszkodziły grze Aliens: Colonial Marines sprzedać się w nakładzie przekraczającym 1,3 mln egzemplarzy.

Koncern Sega opublikował raport finansowy za miniony rok fiskalny. Dowiedzieliśmy się z niego między innymi, że gra Aliens: Colonial Marines sprzedała się w liczbie ponad 1,3 mln egzemplarzy. Największym hitem firmy okazały się wyścigi kartów - Sonic & Sega All-Stars Racing Transformed.

Aliens: Colonial Marines – jeden z większych hitów firmy Sega. - Aliens: Colonial Marines sprzedało się w liczbie ponad 1,3 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-05-10
Aliens: Colonial Marines – jeden z większych hitów firmy Sega.

Bardzo dobrze poradził sobie także piłkarski manager - Football Manager 2013 – który jak zwykle okazał się świetną produkcją (średnia na serwisie Metacritic wynosi 86 punktów, naszą recenzję znajdziecie tutaj). Gra rozeszła się w nakładzie ponad 900 tys. egzemplarzy, a ukazała się tylko na komputerach PC i handheldzie PSP. Warty odnotowania jest także rezultat osiągnięty przez Yakuza 5. Produkcja dedykowana konsoli PlayStation 3, w samej tylko Japonii sprzedała się w blisko 600 tys. egzemplarzy. Niestety tytuł do tej pory nie ma ustalonej daty premiery w Europie, więc prędko nie zweryfikujemy tego, czym zachwycają się Japończycy. Z wynikami pozostałych produkcji możecie zapoznać się na poniższym obrazku.

Wyniki poszczególnych gier Segi. - Aliens: Colonial Marines sprzedało się w liczbie ponad 1,3 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-05-10
Wyniki poszczególnych gier Segi.

Wracając do gry Aliens: Colonial Marines - widać, że w jej przypadku zadziałała magia marki. Tytuł oczerniany był niemal wszędzie, u nas UV wystawił notę wynoszącą 4,5 w dziesięciostopniowej skali. Na Metacritic żadna z wersji nie dobiła do progu 50 punktów, a na rozmaitych forach gracze pluli jadem na prawo i lewo. Mało tego, twórcy i wydawca gry trafili nawet do sądu. Niemniej produkcja i tak znalazła dość pokaźne grono odbiorców.