Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2012, 09:31

Aliens: Colonial Marines - nowy filmik z kampanii dla pojedynczego gracza

W sieci pojawił się nowy materiał video z Aliens: Colonial Marines. Filmik trwa ponad trzy minuty i pochodzi z kampanii dla pojedynczego gracza.

Aliens: Colonial Marines - nowy filmik z kampanii dla pojedynczego gracza - ilustracja #1

Do premiery Aliens: Colonial Marines pozostało jeszcze wiele miesięcy. Dlatego dla czekających na grę fanów Obcego każdy nowy materiał jest na wagę złota. Miłośników marki powinien zatem zainteresować wypuszczony przez serwis IGN filmik z trybu dla pojedynczego gracza.

Przypomnijmy, że pod względem fabularnym gra będzie oficjalną kontynuacją kinowej serii. Studio Gearbox chce stworzyć produkcję dla prawdziwych miłośników cyklu, zmęczonych wypuszczanymi taśmowo, słabej jakości filmami i grami, w których gościnnie występują Predatorzy. Aliens: Colonial Marines ma powrócić do korzeni i dać fanom to, na co czekają od 1986 roku, czyli od czasu, gdy na srebrne ekrany wszedł Obcy: Decydujące Starcie.

Gracze wcielą się w żołnierza należącego do oddziału United States Colonial Marines, czyli jednostki specjalizującej się w eksterminacji Obcych. Za scenariusz gry odpowiada duet Bradley Thompson oraz David Weddle. Twórcy ci wcześniej pracowali m.in. przy produkcji serialu telewizyjnego Battlestar: Galactica. Większość akcji toczyć się będzie na planecie LV-426, gdzie marines zostaną wysłani w celu odkrycia co stało się z załogą krążownika USS Sulaco. W trakcie przygód odwiedzimy m.in. wnętrze opuszczonego statku obcej rasy, który pojawił się w pierwszej części filmowej sagi.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza pojawi się również rozbudowany tryb multiplayer. W nim zmierzą się drużyny Obcych i marines. Co ciekawe, sterując ksenomorfem akcję obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. Główną atrakcją deatchmatcha ma być fakt, że obie strony konfliktu dysponują zupełnie innymi zdolnościami i aby zwyciężyć będą musiały stosować odmienne taktyki. Nie zabraknie również opcji kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Aliens: Colonial Marines powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera planowana jest na jesień tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aliens: Colonial Marines
  2. Aliens: Colonial Marines – zapowiedź
  3. Aliens: Colonial Marines - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  4. Wrażenia z pokazu Aliens: Colonial Marines - gamescom 2011