Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2018, 20:20

autor: Vergil

Alfred Wielki bohaterem fabularnego zwiastuna Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia, które zadebiutuje jeszcze w tym roku, doczekało się widowiskowego zwiastuna. Materiał bierze na tapet króla Alfreda Wielkiego, którego zwycięstwo nad Duńczykami w bitwie pod Ethandun zapoczątkowało przedstawione w grze wydarzenia.

Zapowiedziane w listopadzie ubiegłego roku Total War Saga: Thrones of Britannia, czyli spin-off cyklu Total War, który pozwoli graczom wziąć udział w IX-wiecznych starciach o kontrolę nad Wyspami Brytyjskimi, doczekało się efektownego zwiastuna fabularnego. Studio Creative Assembly pozwala graczom zapoznać się z sylwetką Alfreda Wielkiego, któremu udało się odeprzeć atak Duńczyków w bitwie pod Ethandun. Niestety względna stabilizacja będąca następstwem tych wydarzeń, nie potrwała zbyt długo, o czym najlepiej świadczy fakt, że to właśnie w tym momencie rozpoczną się nasze zmagania.

W trakcie zabawy w Total War Saga: Thrones of Britannia obejmiemy dowodzenie nad siłami Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii oraz Wikingów, by rozstrzygnąć, pod czyim panowniem powinny się znaleźć Wyspy Brytyjskie. Sama rozgrywka nie będzie zbytnio różnić się od tego, do czego przyzwyczaiły nas dotychczasowe części serii – możemy się zatem spodziewać połączenia RTS-a (podczas widowiskowych bitew przejmiemy bezpośrednią kontrolę nad armią) i strategii turowej (na mapie strategicznej zadbamy o ekonomię i stosunki dyplomatyczne z sąsiadami). Wszystko to zostanie oczywiście doprawione przyjemną dla oka grafiką – warto zauważyć, że powyższy zwiastun został stworzony na silniku gry.

Szkoda tylko, że wciąż nie wiemy, kiedy omawiana produkcja trafi do sprzedaży; autorzy zdradzili jedynie, że zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Król Alfred Wielki z pewnością nie będzie jedyną postacią historyczną, która pojawi się w Total War Saga: Thrones of Britannia. - Alfred Wielki bohaterem fabularnego zwiastuna Total War Saga: Thrones of Britannia - wiadomość - 2018-01-04
Król Alfred Wielki z pewnością nie będzie jedyną postacią historyczną, która pojawi się w Total War Saga: Thrones of Britannia.