Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2017, 17:20

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Total War Saga: Thrones of Britannia

Studio Creative Assembly zapowiedziało Total War Saga: Thrones of Britannia, czyli strategię odtwarzającą toczone w IX wieku walki o kontrolę nad Wyspami Brytyjskimi, w których zetrą się ze sobą lokalni królowie i plemiona wikingów.

Na razie autorzy nie udostępnili żadnych screenów; jedynie artworki. - Zapowiedziano Total War Saga: Thrones of Britannia - wiadomość - 2017-11-14
Na razie autorzy nie udostępnili żadnych screenów; jedynie artworki.
TOTAL WAR SAGA: THRONES OF BRITANNIA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Studio Creative Assembly od pewnego czasu obiecywało, że pracuje nad nowymi projektami z marki Total War osadzonymi w realiach historycznych. Dzisiaj autorzy zapowiedzieli pierwszy z nich, który otrzymał tytuł Total War Saga: Thrones of Britannia.

Gra będzie samodzielną produkcją i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Informacje na temat projektu są na razie bardzo skromne. Wiemy, że skoncentruje się na walkach o Wyspy Brytyjskie, w których wezmą udział zarówno lokalne siły, jak i wikingowie. Akcja rozpocznie się w 878 roku, kiedy to królowi Wesseksu Alfredowi Wielkiemu udało się w bitwie pod Ethandun odeprzeć siły duńskiego króla Guthrumema.

W rezultacie po raz pierwszy od ośmiu dekad nastaje relatywny pokój i królowie Anglii, Szkocji, Irlandii oraz Walii rozpoczynają rywalizację, której zwycięzca zjednoczy Wyspy. W konflikcie wezmą również udział nordyccy watażkowie, władający grupami wikingów osiedlonymi w różnych regionach Brytanii.

Gra zapoczątkuje cykl Total War Saga pomyślany jako seria poboczna, zajmująca się okresami i wydarzeniami, które są zbyt małe na pełnowymiarowe odsłony marki. Thrones of Britannia ma rozmiarami odpowiadać samodzielnemu dodatkowi Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów, choć sama mapa strategiczna będzie równie duża, co w podstawowej wersji Total War: SHOGUN 2.

Warto dodać, że obok serii Total War Saga studio Creative Assembly pracuje również nad nieujawnionym jeszcze pełnowymiarowym projektem, osadzonym w zupełnie nowej dla serii epoce historycznej. Ponadto kilka dni temu zapowiedziano dodatek DLC Empire Divide do Total War: Rome II.

Równolegle studio rozwija także fantastyczną odnogę marki. Pod koniec września otrzymaliśmy Total War: Warhammer II, a dwa tygodnie temu ukazało się rozszerzenie Mortal Empires, pozwalające na zabawę na połączonych mapach z obu części, cyklu.

  1. Oficjalna strona cyklu Total War
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia