Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2021, 19:10

Alan Wake 2 coraz bardziej prawdopodobny; Remedy i Epic Games wspólnie stworzą dwie gry

Remedy Entertainment wyprodukuje dwie nowe gry we współpracy z Epic Games. Jedną z nich może być Alan Wake 2.

W SKRÓCIE:
  • Remedy Entertainment podpisało umowę z Epic Games.
  • Deweloperzy stworzą we współpracy z firmą Tima Sweeneya dwie nowe gry.
  • Produkcja jednej z nich niedługo się rozpocznie. Według przecieków może to być Alan Wake 2.

Remedy Entertainment oficjalnie zaangażowało się we współpracę z Epic Games. Twórcy Control stworzą we współpracy z firmą dwie nowe produkcje. Jeden z tytułów będzie reprezentował segment AAA i pojawi się na wielu platformach. Druga gra będzie z kolei mniejszym projektem, który osadzony zostanie w tym samym uniwersum co główna produkcja. Obie zostaną stworzone przy użyciu silnika Northlight, który wykorzystano w Control i Quantum Break.

Na mocy podpisanej umowy Epic Games Publishing całkowicie pokryje koszty stworzenia oraz wydania gry. Po jej publikacji Remedy Entertainment otrzyma 50% z zysków ze sprzedaży tytułu, gdy tylko zwrócą się pieniądze zainwestowane w produkcję.

Na razie nie zdradzono, jakie gry stworzy studio. Pierwsza z nich niedługo wejdzie jednak w fazę produkcji. Dziennikarz portalu GamesBeat, Jeff Grubb, twierdzi, że tym tajemniczym wysokobudżetowym projektem jest Alan Wake 2. Plotka ta wydaje się logiczna, gdy przypomnimy sobie o ostatnim dodatku do Control, czyli Control: AWE. Produkcja ta krzyżowała fabułę skupioną na Jesse Faden z przygodami Alana Wake’a. Studio otwarcie mówiło także o planach budowania własnego growego uniwersum o nazwie Remedy Connected Universe.

Na razie firma nie potwierdziła tych teorii. Plany deweloperów są jednak wyraźnie ambitne. Cały oddział, który wcześniej pracował nad Control, został przeniesiony do innych produkcji. Jedną z nich jest całkowicie nowa gra będąca we wczesnej fazie projektowej. Na oficjalne zapowiedzi musimy jednak jeszcze poczekać.

E3 2021