Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2013, 00:01

autor: Olek

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl

Godziny pozostały do premiery StarCraft II: Heart of the Swarm, czyli wyczekiwanego rozszerzenia do przebojowej strategii czasu rzeczywistego – StarCraft II: Wings of Liberty. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla użytkowników serwisu gry-online.pl, w którym wygrać można osiem zestawów zawierających wspomniany dodatek oraz koszulkę.

Blizzard rozpoczął Globalną Inwazję z okazji premiery dodatku StarCraft II: Heart of the Swarm. - [AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - wiadomość - 2013-03-12
Blizzard rozpoczął Globalną Inwazję z okazji premiery dodatku StarCraft II: Heart of the Swarm.

Blisko trzy lata przyszło czekać fanom cyklu StarCraft na premierę StarCraft II: Heart of the Swarm. Firma Blizzard Entertainment zadbała o godną oprawę tego wydarzenia. Praktycznie przez cały dzień śledzić można transmisje z różnych zakątków globu. W podparyskim Wersalu, gdzie w godzinach wieczornych zaplanowano europejską część show zatytułowanego Global Invasion, pojawi się również wysłannik serwisu gry-online.pl, który przygotuje dla Was obszerną relację.

Tymczasem nowym epizodem gry StarCraft II cieszą się już e-sportowcy m.in. z Korei Południowej i Australii. Ich zmagania możecie oglądać na żywo w serwisie Twitch. Transmisja z europejskiej części premiery Heart of the Swarm rozpocznie się o godzinie 19.00.

AKTUALIZACJA:

g. 00.00 – Zegar wybił północ i doczekaliśmy się europejskiej premiery StarCraft II: Heart of the Swarm. Tymczasem Global Invasion trwa dalej. W programie jeszcze Team Liquid & Community Launch Party, a od 5.00 transmisja imprezy w siedzibie Blizzarda w kalifornijskim Irvine.

g. 23.51 – Gwoli uzupełnienia, triumfatorem europejskiego turnieju z okazji premiery SCII: Heart of the Swarm został Grubby.

g. 23.50 – Licznik na stronie internetowej Blizzarda wyraźnie wskazuje – za niespełna 10 minut premiera StarCraft II: Heart of the Swarm. Ciekawe, czy tym razem obędzie się bez większych wpadek...

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #2
[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #3

g. 23.30 – Na BarCrafcie zabawa trwa w najlepsze. Wciąż jeszcze toczą się turnieje. Publika śledzi też transmisję imprezy z Paryża. W konkursach zgarnąć można między innymi koszulki, plakaty oraz kolekcjonerki StarCraft 2 oraz gadżety od Razera. Nad wszystkim czuwa osobiście Kerrigan.

g. 22.30 – Pora na finał europejskiego turnieju StarCraft II: Heart of the Swarm. Grubby kontra White-Ra.

g. 22.20 – Wracamy do Wersalu, a tam White-Ra po znakomitej zagrywce wyroczniami rozgromił Lucifrona. Już niebawem finał turnieju.

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #4
[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #5

g. 21.30 – Wieści z krakowskiego BarCrafta. Mimo początkowych problemów technicznych, publiczność zgromadzona w Literkach obejrzała emocjonujący pojedynek Tarsona z Paranoidem, zakończony zwycięstwem Zerga 2-1. Trwają kolejne spotkania turniejowe.

g 20.50 – Zdaniem naszego wysłannika, impreza Blizzarda powinna jednak odbyć się w Polsce. Publiczność w Wersalu jest „baaardzo bierna”...

g. 20.15 – Komentatorzy i cała oprawa eventu nastwione są na nowych graczy. Każde zagranie jest dokładnie objaśniane. Grubby i Stephano znakomicie wykorzystują możliwości nowych jednostek. W kolejce na swój mecz czeka White-Ra, który póki co konsumuje pizzę.

g. 20.00 – Mamy drobne problemy z łącznością. W tej chwili trwają pojedynki e-sportowców. Grubby zmiótł Stephano. Publika smutna. Z ciekawostek, w miejscowym sklepiku pudełek ze standardową edycją SCII: Heart of the Swarm już nie ma. Wszystkie wykupione.

g. 19.25 – Zaczęło się! Wreszcie! Kerrigan w akcji i oklaski publiki.

g. 19.10 – Europejscy fani StarCrafta muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Będzie lekki poślizg.

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #6
[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #7

g. 18.59 – Nasz człowiek w Wersalu już nadaje. Uczestników imprezy z pewnością pogoda nie rozpieszcza (2 stopnie Celsjusza i pada), a niektórzy fani stali przed wejściem od godziny 6.00!

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #8

g. 18.45 – Tymczasem w krakowskim barze Literki trwa już BarCraft. Za moment powinien rozpocząć się finał turniejów. Planowane jest również spotkanie Tarsona z Paranoidem. Pozdrawiamy uczestników imprezy.

g. 18.40 – Czekamy na rozpoczęcie transmisji z europejskiej części Global Invasion. W Wersalu jest już nasz korespondent. Lada chwila powinniśmy otrzymać pierwsze doniesienia.

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #9StarCraft II: Heart of the Swarm to oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2010 roku gry StarCraft II: Wings of Liberty. Druga część planowanego tryptyku StarCraft II (kolejną będzie StarCraft II: Legacy of the Void) koncentruje się na rasie zergów, a kluczową postacią kampanii głównej jest Sarah Kerrigan, która pragnie zemścić się na imperatorze Arcturusie Mengsku. Dodatek wprowadza szereg nowych jednostek, a także wiele zmian w trybie rozgrywki wieloosobowej.

 1. Kup StarCraft II: Heart of the Swarm w promocyjnej cenie 119,90 zł

KONKURS – pochwal się swoimi osiągnięciami w StarCraft II

Wspólnie z firmą CDP.pl, fundatorem nagród, przygotowaliśmy konkurs dla użytkowników serwisu gry-online.pl i zarazem fanów StarCrafta. Do wygrania jest osiem zestawów zawierających dodatek StarCraft II: Heart of the Swarm oraz koszulkę. Otrzymają je gracze, którzy pochwalą się największą liczbą punktów za osiągnięcia w grze StarCraft II. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie na adres redakcji ([email protected]) wiadomości e-mail opatrzonej tytułem „Konkurs StarCraft II” (lub „Konkurs StarCraft II - VIP” w przypadku posiadania opcji VIP) i zawierającej w treści nick używany w serwisie gry-online.pl oraz link do swojego profilu w serwisie eu.battle.net. Na zgłoszenia czekamy do jutra (12 marca) do g. 8.00. Listę zwycięzców ogłosimy w najbliższą środę.

UWAGA: Nagrody przyznane zostaną w dwóch pulach. 2 zestawy (StarCraft II: Heart of the Swarm + koszulka) trafią do użytkowników serwisu gry-online.pl posiadających aktywny abonament premium z opcją VIP. Pozostałe 6 rozdysponowanych będzie wśród reszty uczestników konkursu. W celu uniknięcia prób oszustwa redakcja zastrzega sobie prawo weryfikacji zgłoszeń.

Jak znaleźć link do profilu swojego konta w Battle.net?

Wejdź na stronę http://eu.battle.net/sc2/pl/, zaloguj się do swojego konta w usłudze Battle.net i kliknij na strzałce obok swojej ksywki, następnie na przycisk profil. Skopiuj link z paska adresu przeglądarki i wklej do konkursowego maila.

Zasady konkursu

 1. E-mail ze zgłoszeniem uczestnictwa w konkursie należy wysłać na adres [email protected] najpóźniej do wtorku, 12 marca 2013 roku, do godziny 08:00. Wiadomość musi mieć temat: „Konkurs StarCraft II” lub „Konkurs StarCraft II - VIP” jeżeli użytkownik posiada aktywny Abonament z Opcją VIP.
 2. Jeden użytkownik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 3. W treści wiadomości musi znajdować się link do profilu StarCraft II na łamach serwisu eu.battle.net oraz ksywa używana w serwisie gry-online.pl.
 4. Nagrodami w konkursie są zestawy zawierające grę StarCraft II: Heart of the Swarm i koszulkę. Dwa z nich przeznaczone są dla posiadaczy aktywnych Abonamentów z Opcją VIP, sześć dla pozostałych Czytelników.
 5. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w komentarzach pod tą wiadomością 13 marca.
 6. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy GRY-OnLine S.A.

Uwaga! W przypadku wygranej warunkiem otrzymania nagrody jest:

 1. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w sekcji „moje gry-online.pl” (punkt: „Chcę otrzymywać specjalnie do mnie skierowane informacje i promocje oraz brać udział w konkursach (…)” w zakładce „Ustawienia”),
 2. poprawne wypełnienie danych adresowych w sekcji „moje gry-online.pl” (przycisk „uaktualnij/zmień swoje dane” w zakładce „Ustawienia”).

Premierowy BarCraft

[AKTUALIZACJA] StarCraft II: Heart of the Swarm – końcowe odliczanie do premiery i KONKURS dla użytkowników serwisu gry-online.pl - ilustracja #11

W nawiązaniu do wcześniejszej informacji przypominamy, że o godzinie 17.00 w krakowskim klubie Literki (ul. Berka Joselewicza 21) rozpocznie się BarCraft. Wśród głównych atrakcji imprezy, zorganizowanej przez eSport eXperts, znalazły się turnieje gry StarCraft II oraz bezpośrednia transmisja z europejskiej premiery StarCraft II: Heart of the Swarm w paryskim Wersalu. Więcej szczegółów na facebookowym profilu.

 1. Krakowski BarCraft na Facebooku
 2. Premiera StarCraft II: Heart of the Swarm – oficjalna polska strona internetowa
 3. Graliśmy w kampanię Zergów w StarCraft II: Heart of the Swarm - Kerrigan kontra Protossi
 4. StarCraft II: Heart of the Swarm – dodatek na miarę Brood Wara?
 5. StarCraft II: Heart of the Swarm - wrażenia z wersji beta
 6. Video StarCraft II: Heart of the Swarm - Zemsta (PL)
 7. StarCraft II: Heart of the Swarm - funkcje społecznościowe (PL)
 8. StarCraft II: Heart of the Swarm - cinematic intro (PL)