Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2017, 18:35

autor: Vergil

Aktor potwierdza istnienie Assassin’s Creed: Empire

Od dłuższego czasu wiadomo, że w tym roku zadebiutuje kolejna odsłona cyklu Assassin’s Creed. Nieoficjalne doniesienia zdawały się wskazywać na to, że produkcja będzie nosić podtytuł Empire. Te rewelacje zostały potwierdzone przez Davida Bana – aktora dubbingowego.

Jeden tweet i jedno zdjęcie wystarczą, by Assassin’s Creed: Empire po raz kolejny znalazło się na ustach miłośników serii z całego świata. Poniższy screenshot pochodzi z twitterowego profilu Davida Bana – aktora, który najwyraźniej wystąpi w kolejnej odsłonie serii o Asasynach i Templariuszach.

Jedna fotografia i krótki podpis wystarczą, by rozbudzić wyobraźnię fanów Assassin’s Creed. - Aktor potwierdza istnienie Assassin’s Creed: Empire - wiadomość - 2017-04-18
Jedna fotografia i krótki podpis wystarczą, by rozbudzić wyobraźnię fanów Assassin’s Creed.

Pomimo że nadal nie poznaliśmy żadnych oficjalnych konkretów na temat tej produkcji, wiemy przynajmniej, że w istocie będzie nosić podtytuł Empire. A to otwiera furtkę dla potwierdzenia kolejnych doniesień z przeszłości…

Nadciąga największy Assassin’s Creed w historii?

Zacznijmy od doniesień sprzed ponad roku. Wówczas światło dzienne ujrzały rewelacje, wedle których Assassin's Creed: Empire miałoby zabrać graczy w podróż do starożytnego Egiptu, by opowiedzieć o początkach konfliktu, jaki od wieków toczą między sobą Asasyni i Templariusze. Twórcom (swoją drogą, mowa o zespole, który dostarczył wysoko oceniane Black Flag) zależało podobno na jak największej swobodzie w kwestii fabuły, stąd decyzja o cofnięciu się w czasie.

W tym momencie warto wspomnieć o słowach Serge'a Hascoeta, który wyjawił, że Ubisoft zamierza przebudować konstrukcję swoich gier. Assassin's Creed: Empire ma podobno zapoczątkować trend na mniej oskryptowaną rozgrywkę oraz nową koncepcję fabuły – gracze mają mieć wolną rękę w kwestii tego, czym będą się zajmować w danym momencie, a opowiadana historia ma być „źródłem anegdot” lub wręcz drugoplanowym elementem kolejnych produkcji.

Assassin’s Creed IV: Black Flag było niemałą rewolucją. Czy podobne zadanie ciąży na Assassin’s Creed: Empire? - Aktor potwierdza istnienie Assassin’s Creed: Empire - wiadomość - 2017-04-18
Assassin’s Creed IV: Black Flag było niemałą rewolucją. Czy podobne zadanie ciąży na Assassin’s Creed: Empire?

Co więcej, tytuł ma całkowicie odmienić wizerunek serii – dość powiedzieć, że autorzy wzorują się podobno na... trzecim Wiedźminie, a świat ma być trzykrotnie większy i o wiele bardziej zróżnicowany, aniżeli ten, który zwiedzaliśmy w skórze Edwarda Kenwaya. Jakiś czas później w sieci pojawił się pierwszy screenshot z menu gry, a widoczna na nim piramida zdawała się potwierdzać przynajmniej część z powyższych wiadomości.

Wszystko wskazuje więc na to, że opowieści o tym, iż produkcja miałaby trafić na Nintendo Switch (z uwagi na niedobór mocy, konsola Nintendo prędzej doczeka się własnego „Asasyna” opracowanego specjalnie z myślą o niej), a także doniesienia, wedle których gra miałaby nosić tytuł Assassin’s Creed: 1389, możemy włożyć między bajki.

Chociaż kto wie… wszak dopóki Ubisoft nie sypnie konkretami, „nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins