Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 15:25

Ace Combat 7 Skies Unknown nadleci na początku przyszłego roku

Firma Bandai Namco ogłosiła datę premiery Ace Combat 7: Skies Unknown. Tytuł ukaże się 18 stycznia 2019 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One, natomiast 1 lutego światło dzienne ujrzy wydanie pecetowe. W sieci pojawił się również nowy zwiastun tytułu.

Wirtualni piloci i miłośnicy myśliwców! Czas powoli wyciągać z szafy swoje hełmy i skórzane kurtki. Dziś na Twitterze firma Bandai Namco w końcu ogłosiła oficjalną datę premiery Ace Combat 7: Skies Unknown. Najnowsza odsłona popularnego cyklu zręcznościowych symulatorów skupiających się na efektownych walkach powietrznych w stylu kultowego filmu Top Gun zadebiutuje 18 stycznia 2019 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Równo dwa tygodnie później, czyli 1 lutego, pojawi się wersja gry na PC (będzie ona dostępna na platformie Steam).

ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN W SKRÓCIE:
  • Producent: Project Aces;
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment;
  • Gatunek: zręcznościowy symulator myśliwca;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One;
  • Premiera: 18 stycznia 2019 r. (PlayStation 4, Xbox One), 1 lutego 2019 r. (PC).

Z okazji ogłoszenia daty premiery i targów gamescom 2018 w sieci pojawił się nowy zwiastun Ace Combat 7: Skies Unknown. Można go obejrzeć powyżej. Skupia się on na dwóch elementach, które są niezwykle ważne dla wszystkich odsłon lotniczego cyklu – samolotach i fabule. Po krótkim romansie serii ze światem rzeczywistym, „siódemka” powraca do alternatywnego uniwersum, w którym nasza codzienność miesza się z kompletną fikcją. Dlatego też w tytule znajdziemy zarówno myśliwce, którymi współcześnie latają piloci, jak i zupełnie futurystyczne maszyny, potrafiące na przykład wygenerować wokół siebie pole siłowe.

Brakuje tylko pewnej piosenki Kenny’ego Logginsa w tle. - Ace Combat 7 Skies Unknown nadleci na początku przyszłego roku - wiadomość - 2018-08-21
Brakuje tylko pewnej piosenki Kenny’ego Logginsa w tle.

Przypominamy, że Ace Combat 7: Skies Unknown działa na silniku Unreal Engine 4 i wykorzystuje technologię trueSKY, dzięki której będzie można podziwiać dynamiczne efekty pogodowe. Atrakcyjna grafika bez wątpienia spotęguje wrażenie siedzenia w kokpicie nowoczesnego myśliwca. W całej okazałości jest ona widoczna nie tylko na nowym zwiastunie zamieszczonym powyżej, ale również kolejnym gameplayu, przygotowanym specjalnie na potrzeby targów gamescom 2018. Przedstawia on szóstą misję z kampanii dla pojedynczego gracza, która po brzegi wypełniona jest dynamicznymi starciami z lotnictwem wroga oraz bombardowaniami obiektów naziemnych. Zapraszamy do seansu.

Aby nieco podbić odczucia realizmu (przynajmniej tego wizualnego) w Ace Combat 7: Skies Unknown można zaopatrzyć się dodatkowo w gogle wirtualnej rzeczywistości. Jak zapewnili twórcy, ich użytkownicy otrzymają opcje i funkcje, które mają stanowić prawdziwą gratkę dla miłośników podniebnych pojedynków.

Ace Combat 7: Skies Unknown oficjalnie zapowiedziano pod koniec 2015 roku podczas PlayStation Experience. Tytuł początkowo miał pojawić się w 2017 roku. Premiera była jednak dwukrotnie przesuwana i ostatecznie została ona zaplanowana na początek 2019 roku. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez kolejnych opóźnień i data ogłoszona dziś przez Bandai Namco jest ostateczna.