Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2017, 18:03

autor: Ender

Ace Combat 7: Skies Unknown – premiera dopiero w 2018 roku

Firma Bandai Namco potwierdziła, że Ace Combat 7: Skies Unknown nie ujrzy światła dziennego w dotychczas planowanym terminie. Premiera tytułu została przesunięta na 2018 rok. Według poprzednich planów deweloperów, gra miała ukazać się jesienią tego roku.

Ace Combat 7: Skies Unknown to kolejna odsłona popularnej japońskiej serii zręcznościowych symulatorów lotniczych, o której istnieniu dowiedzieliśmy się pod koniec 2015 roku. W styczniu tego roku deweloperzy potwierdzili, że poza konsolami (PlayStation 4, Xbox One) tytuł pojawi się również na komputerach PC. W opublikowanym dziś oświadczeniu Kazutokiego Kono, pracującego dla Bandai Namco dyrektora marki Ace Combat, znalazły się najświeższe wieści dotyczące produkcji. Dowiadujemy się z nich, że deweloperzy postanowili przesunąć datę premiery Skies Unknown na przyszły rok.

Przypomnijmy, że według poprzednich planów gra miała ukazać się jesienią tego roku. Powodem takiej a nie innej decyzji producentów jest, jak zazwyczaj w tego typu przypadkach, chęć dopracowania rozgrywki oraz technicznej strony tytułu. Kono podkreślił, że wykorzystanie silnika Unreal 4 oraz projektowanie misji wykorzystujących technologię rzeczywistości wirtualnej stawiają przed zespołem dodatkowe wyzwania, ale też wcześniej niedostępne możliwości. Nowe perspektywy dla twórców miała otworzyć również pecetowa wersja ich dzieła. Miejmy więc nadzieję, że dodatkowy czas spędzony przy produkcji Ace Combat 7: Skies Unknown zostanie wykorzystany nie tylko do doszlifowania wersji konsolowych, ale także do zaoferowania posiadaczom komputerów dodatkowych fajerwerków i opcji graficznych. Więcej materiałów i informacji na temat tytułu zostanie udostępniona fanom podczas targów E3.

Seria Ace Combat zadebiutowała w 1992 roku (jako Air Combat), szybko zdobywając rzeszę wiernych fanów. Wchodzące w jej skład zręcznościowe symulatory myśliwców wyróżniały się spośród konkurencji przystępnym modelem rozgrywki, który wraz ze specyficznym klimatem stworzył niezwykle atrakcyjną mieszankę. W skład cyklu wchodzi obecnie aż osiemnaście różnych tytułów, z których większość ukazała się jedynie na konsolach PlayStation.

  1. Oficjalna strona serii Ace Combat