Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2019, 16:32

autor: Frozen

A Plague Tale: Innocence – znamy dokładną datę premiery

Asobo Studio ogłosiło datę premiery swojej nowej produkcji - osadzonej w średniowieczu przygodowej gry akcji zatytułowanej A Plague Tale: Innocence. Twórcy udostępnili również pierwszy odcinek serii wideo przedstawiającej kulisy produkcji.

Szczury zaczną roznosić zarazę już w maju. - A Plague Tale: Innocence – znamy dokładną datę premiery - wiadomość - 2019-01-24
Szczury zaczną roznosić zarazę już w maju.

A Plague Tale: Innocence ukaże się 14 maja 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra otrzyma polską lokalizację kinową (napisy). Twórcy udostępnili właśnie pierwszy odcinek internetowego minidokumentu przedstawiającego kulisy produkcji dzieła. Zatytułowany Roots of Innocence obraz przedstawia nam dwójkę głównych bohaterów – Amicię i Hugo.

Wyprodukowany przez francuski zespół Asobo Studio tytuł stanowi połączenie skradanki i przygodówki. Akcja dzieła toczy się w XIV-wiecznej Francji podczas pustoszącej wówczas Europę epidemii dżumy. W tym brutalnym środowisku główna bohaterka, młoda szlachcianka Amicia de Rune musi zadbać o siebie i swojego młodszego brata Hugo. Nie będzie jej łatwo, gdyż poza Czarną Śmiercią na ich życie czyhają również żołnierze Inkwizycji.

A Plague Tale: Innocence to duży sprawdzian dla studia Asobo. Chociaż firma istnieje od 2002 roku, do tej pory zajmowała się głównie familijnymi tytułami na licencjach, przenoszeniem gier na inne platformy oraz udzielaniem różnego rodzaju pomocy przy cudzych tytułach. Wyjątkiem od tej reguły był Fuel, ale po pierwsze – było to 10 lat temu, a po drugie – był to tytuł raczej średnio udany. Sukces A Plague Tale: Innocence mógłby sprawić, że studio wreszcie nabrałoby wiatru w żagle, a porażka... ujmijmy to tak, że trzeciej szansy mogą już nie dostać.