Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 11:10

87-latek tak wymiatał w Diablo 2 Resurrected, że doznał kontuzji

Na Reddicie pojawiła się świetna historia o staruszku, który tak dużo gra w Diablo 2 Resurrected, że dorobił się kontuzji. Nie poddał się jednak i znalazł sposób na kontynuowanie zabawy.

Wrześniowa premiera Diablo II: Resurrected, czyli odświeżonej wersji klasycznego hack’n’slasha studia Blizzard Entertainment, była dla wielu fanów okazją do powrotu do ukochanej produkcji. Nic więc dziwnego, że niektórzy lekko przesadzili. Do tych ostatnich graczy należy staruszek, który tak intensywnie rozprawiał się z demonami i innymi potworami, że zrobił sobie krzywdę.

Historią tą podzielił się użytkownik Reddita o ksywce Chrompower. Jego obecnie 87-letni dziadek był wielkim fanem Diablo 2, a podczas walk z bossami przydzielał wnuczkowi zadanie wciskania w odpowiednim momencie klawisza korzystania z eliksiru leczącego. Po pewnym czasie przestał grać regularnie, ale okazjonalnie wracał do tej klasyki.

Oczywiście dziadek był bardzo podekscytowany zapowiedzią Diablo II: Resurrected i nawet zaczął znowu grać w pierwowzór, aby potrenować przed premierą nowej wersji. Staruszek ma problemy z sercem, więc bał się, że nie dożyje premiery, ale na szczęście te obawy się nie ziściły. Gdy remake zadebiutował, rzucił się na grę i zaczął w niej spędzać po dziesięć godzin każdego dnia. W rezultacie dorobił się zapalenia ścięgna w przedramieniu. Zamiast odpocząć, skonstruował własny podłokietnik, który doczepił do fotela, tak aby można było grać bez bólu.

Dziadek gra czarodziejką, tak jak 20 lat temu. Ginie 5-10 razy dziennie i nie korzysta z teleportacji, gdyż wymaga to zbyt dobrego refleksu, ale poza tym radzi sobie całkiem dobrze. Udało mu się zabić bossa Duriela przy pierwszym podejściu, a jego wnuk udostępnił filmik z tego osiągnięcia. Staruszek jest także bardzo dokładny i czyści każdą mapę do końca, zabijając wszystkich wrogów oraz podnosząc i sprzedając wszystkie przedmioty.

Wnuk pomaga dziadkowi, jak może. Sortuje mu od czasu do czasu przedmioty, pozbywając się bezużytecznych obiektów. W ten sposób w ekwipunku odnalazł ostatnio cenną runę VEX. Ponadto sam gra czarnodziejką, więc dzieli się dobrym lootem. Na Reddicie wielu graczy sugeruje, aby kupił staruszkowi pada, gdyż taka metoda sterowania mniej obciąża ścięgna w przedramionach.

  1. Zapowiedź Diablo II: Resurrected
  2. Diablo 2: Resurrected – poradnik do gry
  3. Diablo 2: Resurrected – oficjalna strona

Przypomnijmy, że Diablo II: Resurrected zadebiutowało 23 września tego roku. Gra dostępna jest na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.