Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 16:48

5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards

5 grudnia w Las Vegas odbędzie się pierwsza edycja gali Game Awards, na której zostaną wręczone nagrody dla twórców najlepszych gier; odbędzie się także pokaz zwiastunów. Zastąpi ona organizowaną przez telewizję Spike imprezę VGX, która nie została w tym roku zapowiedziana.

5 grudnia w teatrze AXIS w Las Vegas odbędzie się pierwsza edycja rozdania nagród Game Awards. Gala zastąpi organizowaną przez telewizję Spike imprezę VGX, która nie została w tym roku zapowiedziana.

Umarł król, niech żyje król? Czy Game Awards już na stałe zastąpi VGX? - 5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards - wiadomość - 2014-11-11
Umarł król, niech żyje król? Czy Game Awards już na stałe zastąpi VGX?

Mimo że Game Awards dopiero rozpoczyna swoją historię, według producenta, Geoffa Keighleya, może liczyć na wsparcie całej branży. Komisja doradcza całej imprezy składa się z prezesa Ubisoftu Yvesa Guillemota, szefa marki Xbox Phila Spencera, prezydenta amerykańskiego oddziału Nintendo Reggiego Fils-Aime i jego odpowiednika z Sony – Shawna Laydena oraz autora serii Metal Gear, Hideo Kojimy. Sam Keighley wcześniej pracował wraz z telewizją Spike przy tworzeniu nagród VGX. Jak mówi: „Teraz bardziej niż kiedykolwiek nasza branża – deweloperzy, media oraz fani – musi się zjednoczyć i pokazać światu prawdziwą moc gier”. Mają temu służyć właśnie Game Awards, na których przyznane zostaną nagrody w różnych kategoriach (zostaną one zaprezentowane „niedługo”); odbędzie się także pokaz nowych zwiastunów.

Zeszłoroczne rozdanie nagród VGX zostało skrytykowane ze względu na występ komika Joela McHale'a. - 5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards - wiadomość - 2014-11-11
Zeszłoroczne rozdanie nagród VGX zostało skrytykowane ze względu na występ komika Joela McHale'a.

Ponadto galę swoją obecnością uświetnią bliżej niesprecyzowani deweloperzy oraz gwiazdy eSportu. Bilety na rozdanie nagród są dostępne od dziś na stronie TicketMaster, jeśli jednak nie uśmiecha się Wam wycieczka do Las Vegas, Game Awards będzie można obejrzeć także przez internet, dzięki takim platformom jak Steam, PlayStation Network czy Xbox Live.

  1. Podsumowanie zeszłorocznych nagród VGX