Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 listopada 2012, 11:28

autor: luckie

2K Czech rekrutuje – czyżby chodziło o Mafię III?

Czesi ze studia 2K Czech szukają ludzi do prac nad grą dużego formatu. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia o rzekomym powstawaniu Mafii III, możliwe, że chodzi właśnie o kontynuację tej gangsterskiej serii.

2K Czech nie chce puścić pary z ust na temat kolejnej gry - 2012-11-02
2K Czech nie chce puścić pary z ust na temat kolejnej gry

Studio 2K Czech ponownie zabrało się za rekrutację pracowników. Po ubiegłorocznych zwolnieniach ekipa uzupełnia skład i najwyraźniej szykuje coś dużego. Na ich oficjalnej stronie pojawiły się niedawno oferty pracy na stanowiskach: projektant efektów wizualnych, główny projektant postaci, starszy programista, starszy producent, główny projektant misji i kilku innych. Studio zatrudni osoby z kilkuletnim doświadczeniem przy tworzeniu gier na różne platformy. Dodatkowo chce zaangażować ludzi, którzy w swoim portfolio mają konsolowe gry AAA oraz produkcje społecznościowe.

Wymagania są spore, a firma obiecuje pracę nad ściśle tajnym i niezwykle interesującym projektem. Czyżby chodziło o kolejną część Mafii? Plotki o Mafii III krążą w sieci już od dłuższego czasu. Podobno gra przygotowywana jest z myślą o konsolach następnej generacji, ale 2K Czech odmówiło komentarza w tej sprawie.

Czesi ze studia 2K Czech (wcześniej Illusion Softworks) znani są głównie z serii gangsterskiego sandboksa Mafia. Pierwsza część z 2002 roku podbiła serca wielu graczy na całym świecie. W 2010 roku pojawiła się jej długo wyczekiwana kontynuacja. Wydana dwa lata temu Mafia II nieco zawiodła rozdmuchane oczekiwania fanów, a dodatkowo zraziła do siebie część graczy dużą liczbą popremierowych dodatków. Mimo to, miłośnicy gier w stylu GTA z pewnością czekają na oficjalne doniesienia o „trójce”. Poza dwiema częściami Mafii, zespół ma na swoim koncie serię Hidden and Dangerous oraz Flying Heroes.