Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 11:38

Świetna horyzontalna strzelanka Sine Mora również na PC

Mamy dobre wieści dla pecetowych miłośników horyzontalnych strzelanek. Jedna z najlepszych produkcji z tego gatunku, czyli Sine Mora, już wkrótce doczeka się wersji komputerowej. Premiera nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Sine Mora trafi na pecety już za tydzień. - 2012-11-02
Sine Mora trafi na pecety już za tydzień.

Konsolowa strzelanka Sine Mora okazała się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Dlatego wiele osób powinna ucieszyć nowina, że gra już wkrótce ukaże się na pecetach. Premiera zaplanowana została na 9 listopada. Gra sprzedawana będzie za pośrednictwem serwisów zajmujących się dystrybucją elektroniczną, wśród których nie zabraknie Steam.

Pecetowa wersja pozwoli na zagranie w rozdzielczości maksymalnie 1920 x 1080 i na odpowiednio mocnych konfiguracjach nasze oczy cieszyć będzie płynne 60 klatek na sekundę. Sine Mora powstało wspólnymi siłami zespołów Grasshopper Manufacture i Digital Reality. Drugie z tych studiów to prawdziwy weteran rynku pecetowego, mający na koncie takie tytuły jak Reunion, Imperium Galactica II: Alliances, Hegemonia: Żelazne Legiony czy War Front: Punkt Zwrotny. O jakość wersji komputerowej możemy więc być raczej spokojni.

Sine Mora to klasyczny shmup, czyli strzelanina, w której kierujemy małym statkiem lecącym cały czas w prawą stronę ekranu i walczącym z chmarami wrogów. Grafika wykonana została w pełnym trójwymiarze i odwołuje się do stylistyki diesel punka, który bardzo rzadko gości w grach. Inwencja autorów nie ograniczyła się zresztą jedynie do strony wizualnej. Statek wyposażono w możliwość manipulowania czasem. Obrazu całości dopełnia zaskakująco rozbudowana fabuła.

Wszystko to w sumie sprawia, że Sine Mora jest jednym z najlepszym shmupów ostatnich lat, więc dobrze się stało, że okazję do zagrania w ten tytuł otrzymają również gracze pecetowi.

  1. Klasyczna strzelanina w najlepszym wydaniu - recenzja gry Sine Mora
  2. Sine Mora - oficjalna strona gry

Świetna horyzontalna strzelanka Sine Mora również na PC - ilustracja #2 Zespół Digital Reality opracował mechanizmy rozgrywki i poziomy Sine Mora. Natomiast świetny styl artystyczny oraz równie udana ścieżka dźwiękowa jest zasługą japońskiego studia Grasshopper Manufacture. Producentem gry był Goichi Suda, szerzej znany jako Suda 51, czyli człowiek mający na koncie takie tytuły jak No More Heroes czy Lollipop Chainsaw. Natomiast za muzykę odpowiadał Akira Yamaoka, który skomponował soundtracki do większości gier z serii Silent Hill.