Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2022, 15:30

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

2. sezon Warzone Pacific opóźniony. Activision potrzebuje czasu na załatanie gry

Activision opóźniło nowy sezon Warzone, aby mieć więcej czasu na naprawienie gry. Wydawca zdaje się słuchać społeczności i przeznaczy dodatkowy czas na usunięcie bugów oraz zwiększenie stabilności rozgrywki.

Activision opóźniło nowy sezon Call of Duty: Warzone, aby skupić się na poprawkach. To dobra decyzja, zważając na złe przyjęcie pełnej błędów mapy zlokalizowanej na Pacyfiku. Informację o przesunięciu zamieszczono na oficjalnym blogu gry. Start drugiego sezonu planowany jest teraz na 14 lutego (pierwotnie debiut miał się odbyć 2 lutego).

2. sezon Warzone Pacific opóźniony. Activision potrzebuje czasu na załatanie gry - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/CallofDuty/status/1483861828874776577

Błędy nie są obce graczom Warzone, ale to dopiero pierwszy przypadek, gdy premiera sezonu zostaje przesunięta z tego właśnie powodu.Wydawca podkreślił w komunikacie, że dodatkowy czas zostanie przeznaczony na naprawę bugów oraz poprawienie stabilności i balansu rozgrywki. Celem jest także zwiększenie ogólnego poziomu dopracowania Vanguard, Black Ops Cold War oraz Modern Warfare, aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia z rozgrywki.

Być może wpływ na taką decyzję miał trwający strajk w studiu Raven Software (odpowiedzialnym m.in. za Warzone). Działania podjęte przez pracowników firmy to rezultat wcześniejszego zwolnienia 12 osób z działu kontroli jakości. Redukcja etatów miała miejsce kilka dni po wypuszczeniu pierwszego sezonu Warzone Pacific.