Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Star Wars: The Force Unleashed

Twórcy cyklu Force Unleashed zakładają nowe studio

Adrian Werner, 16 października 2010, 13:08

Wczoraj pisaliśmy o nowym studio deweloperskim założonym przez byłych pracowników LucasArts, w tym ludzi odpowiedzialnych za serię Force Unleashed. Najnowszy wywiad dostarczył sporo informacji na temat planów tego zespołu.

Trzecia odsłona Star Wars: The Force Unleashed ciągle rozważana

Piotr Doroń, 7 października 2010, 09:35

Jeśli wierzyć Julio Torresowi, głównemu projektantowi Star Wars: The Force Unleashed II, trzecia odsłona przygód Starkillera jest ciągle rozważana, mimo że w sierpniu świat obiegły plotki o wstrzymaniu produkcji gry i zwolnieniu części załogi odpowiedzialnej za opracowanie drugiej odsłony TFU.

Znamy datę premiery Star Wars: The Force Unleashed II

Adrian Werner, 5 maja 2010, 09:07

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wiemy już kiedy należy się spodziewać premiery kontynuacji przygód Starkillera.

Pierwsze obrazki i grafiki z gry Star Wars: The Force Unleashed II

Szymon Liebert, 3 maja 2010, 10:37

W sieci pojawiły się obrazki z gry Star Wars: The Force Unleashed II, pochodzące z nowego numeru jednego z magazynów branżowych (Gamekyo). Nienajlepszej jakości ujęcia pokazują elementy znane fanom Gwiezdnych wojen, czyli miecze świetlne, charakterystyczne postacie, czy machiny kroczące. Prace nad produkcją zostały potwierdzone w grudniu ubiegłego roku.

7 milionów sprzedanych egzemplarzy Star Wars The Force Unleashed

Grzegorz Bobrek, 22 lutego 2010, 12:17

Pomimo niezbyt pozytywnych recenzji, Star Wars: The Force Unleashed odniosła spory komercyjny sukces. Kilka dni temu LucasArts opublikowało dane, z których wynika, że sprzedaż produkcji przekroczyła kolejną magiczną barierę. W sumie gra rozeszła się dotychczas w 7 milionach egzemplarzy.

Wieści ze świata (BioShock 2, Army of Two: The 40th Day, Star Wars: The Force Unleashed) 18/12/09

Piotr Doroń, 18 grudnia 2009, 13:54

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowy Tex Murphy, nowy format płyt Blu-ray, Osiągnięcia/Trofea w BioShock 2, data premiery Mega Man 10 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, The Beatles: Rock Band, Final Fantasy XIII) 1/09/09

Piotr Doroń, 1 września 2009, 15:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: firmware 3.00 dla PlayStation 3, demo Brutal Legend, obchody rocznicowe Warhammer Online, The Beatles: Rock Band i koszt zakupu praw do muzyki liverpoolskiej czwórki i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars: The Force Unleashed, Gears of War 2) 28/07/09

Piotr Doroń, 28 sierpnia 2009, 14:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera kolejnego DLC do Star Wars: The Force Unleashed, nowe dema Fight Night Round 4 i F.E.A.R. 2, data debiutu łątki 1.50 do Battlefield 2, Gears of War 2: Game of the Year Edition niedostępne w Polsce i inne. Zapraszamy do lektury.

Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition także na pecetach

Szymon Liebert, 25 lipca 2009, 14:56

LucasArts zapowiedział kolejny pakiet DLC do Star Wars: The Force Unleashed oraz specjalną edycję gry, znaną jako Ultimate Sith Edition, która pojawi się także na pecetach! Pierwowzór został wydany tylko na konsole. Wygląda na to, że firma chce się zrehabilitować za odwrócenie się od posiadaczy komputerów. Otrzymają oni wydanie zawierające dodatki i jedną ekskluzywną misję.

Wieści ze świata (Killzone 2, Dante's Inferno, Prince of Persia) 21/07/09

Piotr Doroń, 21 lipca 2009, 11:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź niekonwencjonalnego Retro/Grade, data premiery kolejnego DLC do Killzone 2, komiks na podstawie Dante’s Inferno, plakaty reklamujące film Prince of Persia, nowa gra ekipy 2D Boy i inne. Zapraszamy do lektury.

Gra Roku 2008 – Gramy w nominowanych! Cz.1

Filip Grabski, 23 lutego 2009, 13:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a od dzisiaj zaczynamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Zaczynamy z pierwszą czwórką.

Star Wars The Force Unleashed bije wszelkie rekordy!

Maciej Śliwiński, 11 lutego 2009, 18:55

Star Wars: The Force Unleashed bije wszelkie rekordy sprzedaży. Wydana przez LucasArts gra od daty sierpniowej premiery w ubiegłym roku została zakupiona ponad 5,7 miliona razy co plasuje ją na pierwszym miejscu ze wszystkich tytułów bazujących na świecie Gwiezdnych Wojen.

Gra Roku 2008: Najlepsza muzyka i dźwięk – kategoria dodatkowa

Filip Grabski, 10 lutego 2009, 14:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Star Wars: The Force Unleashed nagrodzone za scenariusz

Piotr Doroń, 10 lutego 2009, 10:50

Niecały miesiąc po ogłoszeniu listy gier nominowanych do nagrody za najlepszy scenariusz, Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) wybrało wielkiego zwycięzcę. Okazała się nim fabuła Star Wars: The Force Unleashed skonstruowana przez kwartet scenarzystów: Hadena Blackmana, Shawna Pitmana, Johna Stafforda oraz Camerona Suey’a.

Nominacje do nagrody za najlepszy scenariusz gry

Maciej Śliwiński, 13 stycznia 2009, 13:40

Scenarzyści zza oceanu nie tylko strajkują. Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów Filmowych (Writers Guild of America) ogłosiło dziś nominacje do nagrody za najlepszy scenariusz gry komputerowej.

GTA IV najlepszą grą roku 2008 według The Times

Szymon Liebert, 9 grudnia 2008, 11:59

The Times zaprezentował listę 10 najlepszych elementów kończącego się właśnie roku w rozmaitych kategoriach. Stworzono między innymi ranking najciekawszych produktów przemysłu rozrywki elektronicznej, uwzględniając nie tylko wysokobudżetowe produkcje, ale i nieco prostsze formy deweloperskie. Szczyt listy okupuje jedna z najlepiej ocenianych gier w historii – Grand Theft Auto IV.

Dodatki do The Force Unleashed już dostępne

Piotr Doroń, 5 grudnia 2008, 11:32

Firma LucasArts udostępniła wreszcie zapowiedziane w sierpniu dodatki do gry akcji The Force Unleashed. Zestaw postaci oraz zupełnie nowy poziom rozgrywający się w świątyni Jedi mogą zakupić zarówno posiadacze Xboxa 360, jak i PlayStation 3.

Kondycja trzech największych światowych rynków gier

Szymon Liebert, 12 listopada 2008, 09:15

Najnowsza odsłona serii Madden NFL zanotowała niezwykle wysoką sprzedaż w trzecim kwartale tego roku, plasując się na pierwszym miejscu opracowanego rankingu. Odpowiadają za niego firmy NPD Group, GfK Chart-Track Limited oraz Enterbrain, które zdecydowały się przyjrzeć światowej sprzedaży gier, wskazując najpopularniejsze pozycje oraz kondycję trzech najbardziej dojrzałych rynków.

PC Gaming Alliance daje klapsa LucasArts

Janusz Wyczołek, 20 października 2008, 14:16

Randy Stude, prezes PC Gaming Alliance, dosłownie „zjechał” LucasArts za to, że Star Wars: The Force Unleashed – najszybciej sprzedająca się gra tego wydawcy i wielki hit ostatnich tygodni - nie zostaje wypuszczona w wersji na komputery osobiste.

Październikowe Szaleństwo Cenowe - Star Wars: The Force Unleashed na PS3 za 169,90 zł

Przemysław Zamęcki, 10 października 2008, 10:00

Październikowe Szaleństwo Cenowe, to najlepsza okazja, aby za niewielkie pieniądze zaopatrzyć się w ciekawe tytuły z oferty naszego Sklepu GRY-OnLine. Dotychczas zaproponowaliśmy Wam ciekawe promocje na takie tytuły, jak S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, Uncharted: Drake’s Fortune, Devil May Cry 4 i The Settlers: Wschodnie Królestwa. Pora więc, na odkrycie kolejnej karty.

Poradnik: Star Wars: The Force Unleashed

Redakcja GRYOnline.pl, 6 października 2008, 18:22

„Witam w poradniku przeznaczonym dla adeptów Ciemnej Strony Mocy posiadających konsole PlayStation 3 lub Xbox 360. Star Wars: The Force Unleashed pozwala wcielić się w jednego z wojowników Sithów, tajnego ucznia lorda Vadera o pseudonimie Starkiller."

Premiery gier w Polsce (22-28 września)

Marek Grochowski, 1 października 2008, 19:03

Z lekkim opóźnieniem, jednak z pełną dbałością o detale, przygotowaliśmy dla Was listę gier, które ukazały się na polskim rynku w minionym tygodniu. Tym razem w zestawieniu znalazło się pięć pozycji, z czego tylko dwie powędrowały do posiadaczy pecetów.

Będą dodatki do Star Wars The Force Unleashed

Piotr Doroń, 1 października 2008, 11:37

Star Wars: The Force Unleashed niemal bez wysiłku uzyskało miano najszybciej sprzedającej się produkcji osadzonej w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie dziwi więc fakt, że twórcy, firma LucasArts, zdecydowali się na szybkie wykorzystanie sytuacji i zapowiedzieli opublikowanie w sieci dwóch, najpewniej płatnych rozszerzeń, dzięki którym będą w stanie zarobić na swej złotej kurze kilka dodatkowych dolarów.

The Force Unleashed najszybciej sprzedającą się grą LucasArts

Dorota Drużko, 24 września 2008, 10:14

Przedwczoraj podaliśmy nieoficjalne wyniki sprzedaży Star Wars: The Force Unleashed, według których łącznie na wszystkie dostępne platformy - PS2, PS3, Xbox 360, PSP, Nintendo DS i Wii - rozeszło się milion egzemplarzy gry. Okazuje się jednak, że dane te były mocno zaniżone - według informacji zaprezentowanych wczoraj przez LucasArts w niespełna tydzień od daty światowej premiery.

Milion egzemplarzy Star Wars The Force Unleashed

Piotr Doroń, 22 września 2008, 11:35

Star Wars: The Force Unleashed miało warunki ku temu, by stać się pozycją ze wszech miar udaną. Jest jednak inaczej, o czym świadczą nie tylko „zaledwie” dobre recenzje (redakcja naszego serwisu oceniła produkcję LucasArts na 71%), ale także nie stroniące od wyrzutów komentarze graczy. Szeroko zakrojona promocja tytułu pozwoliła mu jednak osiągnąć sprzedaż stojącą na wysokim poziomie.

Gwiezdne Wojny - Mieczem i Mocą #2

Przemysław Zamęcki, 22 września 2008, 10:17

Gier spod znaku miecza świetlnego i Mocy jest nieco więcej niż w tym bardzo skromnym zestawieniu. Jednakże tytuły wymienione tutaj charakteryzuje fakt, że należą one do jednych z najlepszych spośród wszystkich gwiezdnowojennych produktów i przy okazji najlepszych w swoim gatunku.

Gwiezdne Wojny - Mieczem i Mocą #1

Przemysław Zamęcki, 18 września 2008, 16:59

We wczorajszym wpisie zastanawialiśmy się nad fenomenem Gwiezdnych Wojen. Dzisiaj sięgniemy nieco głębiej i postaramy się przypomnieć kilka najciekawszych tytułów dostępnych na różnych platformach, w których mogliśmy korzystać z głównych atrybutów rycerza Jedi, czyli Mocy i miecza świetlnego.

Gwiezdne Wojny - o przyciąganiu Mocy

Przemysław Zamęcki, 17 września 2008, 16:40

Wydarzenie, jakiemu towarzyszy cykl niniejszych artykułów, to oczywiście premiera gry Star Wars: The Force Unleashed. Warto jednak wiedzieć, że tytułowe uwalnianie Mocy, nie dotyczy li tylko podwórka konsolowego, ale jest zjawiskiem znacznie szerszym, obejmującym bowiem swym zasięgiem prawie całość wspomnianego wyżej rozszerzonego wszechświata Gwiezdnych Wojen.

Dziś amerykańska premiera Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 16 września 2008, 14:59

Lucasarts otworzył dzisiaj kolejny rozdział w historii Gwiezdnych Wojen. Do sklepów w całej Ameryce Północnej trafiły bowiem dzisiaj kopie gry Star Wars: The Force Unleashed w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Playstation Portable, Nintendo DS oraz Wii.

Demo Star Wars: The Force Unleashed bije rekordy

Damian Rams, 11 września 2008, 08:04

Opublikowane 21 sierpnia demo Star Wars: The Force Unleashed spotkało się z niesamowitym zainteresowaniem graczy. Ilość osób chcących przetestować najnowszą produkcję LucasArts była tak duża, że magiczna bariera miliona pobrań z Xbox Live Marketplace pękła w rekordowym czasie.

LucasArts zaprzecza doniesieniom o The Force Unleashed na PC

Aleksander Koza, 9 września 2008, 08:02

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że istnieje duża szansa na to, iż najnowsza produkcja LucasArts - Star Wars: The Force Unleashed ukaże się nie tylko na konsolach, lecz również na PC. Niestety, firma LucasArts nie czekała długo na rozwój wydarzeń i wkrótce potem wydała stosowne oświadczenie, w którym zaprzecza o istnieniu takiej wersji.

Star Wars: The Force Unleashed na PC?

Marek Grochowski, 8 września 2008, 14:36

Już w przyszłym tygodniu na europejskim rynku ukaże się nowa produkcja firmy LucasArts, osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen gra Star Wars: The Force Unleashed. Zgodnie z aktualnymi informacjami tytuł ma zadebiutować wyłącznie na konsolach. Możliwe jednak, że wkrótce ujrzymy go także na PC.

Demo Star Wars The Force Unleashed dostępne!

Damian Rams, 21 sierpnia 2008, 14:52

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami LucasArts posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 mogą dziś skosztować odrobiny mocy, jaka tkwi w Star Wars: The Force Unleashed. Wersja demonstracyjna o wielkości 905 MB jest już dostępna w usłudze Xbox Live Marketplace we wszystkich regionach świata , a za kilka godzin powinna się też pojawić w PlayStation Network.

Demo Star Wars: The Force Unleashed w najbliższy czwartek na 100%

Przemysław Zamęcki, 17 sierpnia 2008, 14:59

Wersji demonstracyjnej Star Wars: The Force Unleashed posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 mieli zakosztować w czwartek, 14 sierpnia. Przynajmniej tak wynikało z informacji podanych przez serwis G4TV. Niestety, z jakiegoś powodu do publikacji dema nie doszło. Ale nic straconego. LucasArts oficjalnie potwierdził, że w tym tygodniu już na pewno uzyskamy dostęp do fragmentów Mocy.

Czy w czwartek rozpętamy Moc na PS3 i Xboksach 360?

Przemysław Zamęcki, 10 sierpnia 2008, 16:39

Internetowy serwis Talk Playstation.com, powołując się na ostatni odcinek programu X-Play informuje, że w najbliższy czwartek, 14 sierpnia, wraz z kolejnym uaktualnieniem usługi PlayStation Store, będziemy mogli zagrać w wersję demonstracyjną gry Star Wars: The Force Unleashed. Prawdopodobnie tego samego dnia demo zawita w usłudze Xbox Live Marketplace.

W sierpniu sprawdzimy wersję demonstracyjną Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 28 lipca 2008, 09:10

W sierpniu posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zagrają w wersję demonstracyjną Star Wars: The Force Unleashed – zapowiedział w trakcie wywiadu udzielonmu serwisowi G4TV Matt Shell zajmujący się w LucasArts promowaniem działań firmy.

Powstają dwie nowe gry w uniwersum Star Wars

Dorota Drużko, 20 czerwca 2008, 11:50

Wczoraj firma LucasArts zapowiedziała kolejne dwie gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen, tym razem tworzone jedynie z myślą o konsolach Nintendo. I tak, Wii otrzyma Star Wars The Clone Wars: Lightsaber Duels, natomiast DS Star Wars The Clone Wars: Jedi Alliance. Obydwie produkcje bazują na nadchodzącej serii telewizyjnej i filmie animowanym zatytułowanych The Clone Wars.

Książka i komiks Star Wars: The Force Unleashed pojawią się w sklepach na miesiąc przed premierą gry

Przemysław Zamęcki, 17 czerwca 2008, 10:34

Pod koniec sierpnia czeka nas zalew produktów związanych z premierą gry Star Wars: The Force Unleashed.

Jeszcze jedna dodatkowa postać w Soul Calibur IV

Julia Borecka, 6 czerwca 2008, 10:46

Wszyscy fani jednej z najlepszych bijatyk – Soul Calibur – w każdej kolejnej odsłonie serii otrzymywali pewne miłe dodatki. Mowa tutaj oczywiście o postaciach zupełnie niezwiązanych z Soul Calibur, a jednak znanych ze sztandarowych gier innych producentów.

Star Wars: The Force Unleashed w wersjach na PS3 i Xboksa 360 bez trybu multiplayer

Przemysław Zamęcki, 19 maja 2008, 13:00

Fani Gwiezdnych Wojen, którzy z niecierpliwością wyczekują pojawienia się na sklepowych półkach Star Wars: The Force Unleashed, a dysponują konsolą PlayStation 3 lub Xboksem 360 zapewne poczują się mocno zawiedzeni po przeczytaniu tego, co panowie z LucasArts mają do powiedzenia.

Będzie wersja demonstracyjna Star Wars: The Force Unleashed

Piotr Doroń, 13 maja 2008, 10:45

Star Wars: The Force Unleashed wzbudza wiele emocji. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że nie było w tym wieku pozycji, która oczekiwana byłaby przez tak wielu fanów Gwiezdnych Wojen. Ich liczba ma szansę wzrosnąć wraz z publikacją wersji demonstracyjnej, której debiut zapowiedział właśnie główny producent edycji na Xbox 360 i PlayStation 3, Cameron Suey.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2008)

Piotr Doroń, 13 maja 2008, 10:00

Assault Heroes 2 w tym tygodniu w ofercie Xbox Live Arcade, Banjo-Kazooie 3 nie jest grą wyścigową, zapowiedziano Ticket to Ride – zapraszamy Was do „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

LucasArts nie porzuci graczy PC

Dorota Drużko, 13 maja 2008, 08:23

Cameron Suey, producent najnowszej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen - Star Wars: The Force Unleashed, oświadczył w wywiadzie dla serwisu VideoGamer, że firma LucasArts nie zamyka drzwi przed posiadaczami PC. Sytuacja w jakiej zostali oni teraz postawieni dotyczy tylko tej konkretnej produkcji. Według Suey'a tytuł ten nie ukaże się na PC z powodu zbyt dużej rozbieżności w sprzęcie

Star Wars: The Force Unleashed - zobacz grywalnego Dartha Vadera!

Piotr Doroń, 8 kwietnia 2008, 10:20

Od dwóch miesięcy wiemy, że pierwszy poziom Star Wars: The Force Unleashed poświęcony zostanie w całości krótkiej wyprawie Dartha Vadera na planetę Kashyyyk. Obejmiemy oczywiście kontrolę nad ojcem Luke’a Skywalkera i postaramy się wytropić pozostałych przy życiu Jedi. Serwis GameTrailers opublikował film, na którym po raz pierwszy możemy poprzyglądać się Vaderowi.

Znamy ostateczną datę premiery Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 07:30

Wygląda na to, że Star Wars: The Force Unleashed po tym, jak już dwukrotnie przesuwano jego premierę doczekał się w końcu ostatecznego podania daty debiutu. Przynajmniej miejmy taką nadzieję.

Star Wars: The Force Unleashed faktycznie opóźnione

Jakub Kralka, 14 marca 2008, 10:58

Wczoraj informowaliśmy Was o zaistnieniu przesłanek, które pozwalały podejrzewać opóźnienie premiery gry Star Wars: The Force Unleashed. Do tak odważnych wniosków doszliśmy na podstawie zmienionej daty premiery w internetowych sieciach sklepów oraz książki rozszerzającej wątki gry. Niestety – nie myliliśmy się.

Star Wars: The Force Unleashed najprawdopodobniej zaliczy opóźnienie

Przemysław Zamęcki, 13 marca 2008, 11:55

Gwiezdne Wojny stanowią dla gier jeden z najbardziej wdźięcznych tematów, jednakże ostatnimi czasy coś długo musimy czekać na każdy taki tytuł. Nie inaczej jest z The Force Unleashed, które pierwotnie miało ukazać się jeszcze w ubiegłym roku. Niestety, kto wierzył w tegoroczną kwietniową premierę najprawdopodobniej także srogo się zawiedzie.

PlayStation 3 staje się dla LucasArts priorytetem

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 09:49

W trakcie prezentacji gry Star Wars: The Force Unleashed na Game Developers Conference, Haden Blackman z LucasArts poinformował o zmianie taktyki koncernu przy produkcji kolejnych tytułów na Xboxa 360 i PlayStation 3.

Darth Vader grywalny w Star Wars: The Force Unleashed

Piotr Doroń, 7 lutego 2008, 09:07

Któż z Was, fanów Gwiezdnych Wojen, nie marzył o wcieleniu się w rolę Dartha Vadera, będącego uosobieniem zła i ciemnej strony Mocy? Obstawiamy, że dotyczy to większości osób zafascynowanych światem wykreowanym przez George’a Lucasa. To właśnie do nich kierujemy zawartość ostatniej wiadomości dotyczącej Star Wars: The Force Unleashed.

Wii otrzyma dłuższą wersję Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 28 stycznia 2008, 17:27

Serwis Computer and Video Games podał ciekawą informację dotyczącą gry Star Wars: The Force Unleashed w wersji na konsolę Nintendo Wii.