Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Tomb Raider: The Angel of Darkness

Lara Croft - królowa jest tylko jedna

Fett, 12 września 2015, 15:42

Premiera nowych przygód Lary Croft zbliża się wielkimi krokami, warto więc cofnąć się nieco w czasie i pochylić nad historią marki Tomb Raider.

Wieści ze świata (Tomb Raider, Final Fantasy XIII, World of Warcraft) 15/02/10

Jiker, 15 lutego 2010, 12:12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: urodziny Lary Croft, mistrzostwa Metal Gear Online, pierwszy dodatek do World of Warcraft z zielonym światłem w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

Lara Croft sześciokrotnie wyróżniona w Księdze Rekordów Guinnessa

Łosiu, 22 stycznia 2010, 11:55

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów Lary. W najnowszym, trzecim już wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy, które opublikowane zostało 21 stycznia 2010, panna Croft okazała się bezkonkurencyjna w aż sześciu kategoriach.

O Larze słów kilka - część VI

Elrond, 14 czerwca 2007, 23:59

W poprzedniej części cyklu przybliżającego naszym czytelnikom postać jednej z najseksowniejszych kobiet wirtualnej rozrywki, Lary Croft, zakończyliśmy spotkanie z jej wcieleniami w grach. Dzisiaj zapraszamy do przyjrzenia się „pozagrowego” udzielania się pięknej pani archeolog.

O Larze słów kilka - część III

Elrond, 8 czerwca 2007, 10:09

Ostatnie sceny czwartej części cyklu Tomb Raider, The Last Revelaton, w których to widzimy główną bohaterkę, Larę Croft, „ginącą” w walącym się grobowcu, wprowadziły wielu fanów gry w minorowy nastrój. Co prawda ich humory zostały nieco poprawione pod koniec roku 2000 kiedy to tandem Eidos i Core Design ponownie zaprosił nas do kontynuacji przygód z serią w Tomb Raider Chronicles.

Angelina Jolie po raz trzeci w roli Lary Croft?

Major Doktor Upiorna, 11 maja 2007, 17:37

Ian Livingstone, członek ekipy odpowiedzialnej za przygotowanie Tomb Raider: Anniversary, ujawnił, że Paramount Pictures rozważa możliwość nakręcenia trzeciej odsłony przygód znanej Lary Croft. Przyznał też, że seksowna Angelina Jolie otrzymała propozycję ponownego wystąpienia jako wspomniana pani archeolog.

Brytyjska firma budowlana upamiętni miejsce narodzin Lary Croft

Krystian Smoszna, 25 kwietnia 2007, 07:10

Lara Croft – główna bohaterka gier z cyklu Tomb Raider – otrzyma swoją własną, niebieską tablicę upamiętniającą, która pojawi się w brytyjskim mieście Derby. W ten oto sposób firma budowlana Radleigh Homes uhonoruje nieustraszoną pannę archeolog, doskonale znaną fanom elektronicznej rozrywki.

Tomb Raider 8 w produkcji!

Krystian Smoszna, 15 listopada 2006, 08:15

Szefowie koncernu Eidos Interactive, Inc. są najwyraźniej bardzo zadowoleni z pracowników studia Crystal Dynamics, gdyż to właśnie ta firma została oddelegowana do produkcji kolejnej, ósmej już odsłony cyklu Tomb Raider.

Trzecia odsłona filmowego cyklu Tomb Raider coraz bardziej realna

Krooliq, 17 sierpnia 2006, 14:06

Ian Livingstone z Eidos Interactive w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer ujawnił, że aktualnie trwają już rozmowy z wytwórnią Paramount Pictures na temat trzeciej odsłony Tomb Raider.

Angelina Jolie wystąpi w trzeciej odsłonie filmowego cyklu Tomb Raider

Krystian Smoszna, 24 kwietnia 2006, 08:45

Angelina Jolie zgodziła się na udział w trzeciej części filmu Tomb Raider – donosi brytyjski dziennik The Daily Express. Jest już więc pewne, że wytwórnia Paramount Pictures stworzy nową opowieść o przygodach ponętnej pani archeolog – Lary Croft.

Eidos nie planuje na razie trzeciej odsłony filmu Tomb Raider

Krystian Smoszna, 6 marca 2006, 09:32

Pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy Was, że trwają negocjacje dotyczące produkcji trzeciej odsłony filmu o przygodach ponętnej pani archeolog, Lary Croft. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozmowy zakończyły się fiaskiem, a firma Eidos nie zamierza na razie inwestować w produkcję obrazu.

GTA i Tomb Raider największymi osiągnięciami Imperium Brytyjskiego? Ciąg dalszy.

Elrond, 17 lutego 2006, 11:57

Pod koniec stycznia informowaliśmy Was o interesującej inicjatywie, która ma miejsce na Wyspach Brytyjskich. Przypomnijmy, iż chodzi o konkurs, który wyłonić ma najlepszy, brytyjski projekt. A piszemy o tym, ponieważ wśród potencjalnych kandydatów do zdobycia laurów znajdują się serie Tomb Raider oraz Grand Theft Auto. Co więcej, są one coraz bliżej wygranej.

Znamy nazwisko nowej modelki, która wcieli się w rolę Lary Croft

Krystian Smoszna, 15 lutego 2006, 12:29

Gdy gra Tomb Raider zyskała ogromną popularność na całym świecie, przedstawiciele firmy Eidos wpadli na pomysł, aby wszelkie działania promocyjne związane z wydaniem kolejnych odsłon cyklu, ubarwiać pojawianiem się modelki, mającej być odpowiednikiem wirtualnej Lary Croft. Od kilku lat z rolą tą utożsamiana była niesłusznie Angelina Jolie. Dziś poznaliśmy nazwisko modelki, która weźmie udział tylko i wyłącznie w promocji gier.

Tomb Raider i GTA największymi osiągnięciami Imperium Brytyjskiego?

Elrond, 31 stycznia 2006, 12:42

W Wielkiej Brytanii ma miejsce dość ciekawa akcja. Otóż Design Museum w kooperacji z The Culture Show, nadawanym przez BBC2, postanowiły urządzić coś na kształt konkursu, w którym zamierzają wyłonić najlepszy brytyjski projekt wszechczasów. Wśród projektów, na które można glosować znalazło się m.in. to co nas najbardziej interesuje, serie Tomb Raider i GTA.

Rozpoczęto negocjacje w sprawie trzeciego filmu z cyklu Tomb Raider

Krystian Smoszna, 29 listopada 2005, 08:46

Jest już niemal pewne, że doczekamy się kolejnego filmu z Larą Croft w roli głównej. Koncern SCi, który w maju bieżącego roku przejął firmę Eidos, prowadzi w tej sprawie negocjacje z wytwórnią Paramount Pictures.

Lara Croft na pierwszych screenshotach z Tomb Raider: Legend

eLKaeR, 13 kwietnia 2005, 07:07

Niektórzy zarzucili jej niezbyt zgrabne pośladki, natomiast inni określili całokształt postaci mianem dość konkretnego – niemniej jednak przedstawiony dokładnie przed tygodniem nowy wizerunek słynnej Lary Croft spotkał się ze sporym zainteresowaniem graczy. Zmiana image wiąże się z bliskim powrotem pani archeolog w produkcie pt. Tomb Raider: Legend. Właśnie udostępniono pierwsze screenshoty!

Poznajcie odmienioną Larę Croft z Tomb Raider: Legend

eLKaeR, 6 kwietnia 2005, 07:07

Ponętną Larę Croft wymyślił w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku Toby Gard, który teraz aktywnie udziela się w ramach firmy Crystal Dynamics przy tworzeniu kolejnej części słynnej serii Tomb Raider o podtytule Legend. Na temat niniejszej gry pisaliśmy już przed pięcioma dniami, ale dziś chcielibyśmy przedstawić dodatkowe informacje tekstowe wraz z nowym wizerunkiem seksownej pani archeolog.

Tomb Raider: Legend nareszcie oficjalnie

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 13:05

Po wcześniejszych zakulisowych sygnałach (vide news z 29 marca 2005) dotarła wreszcie do nas oficjalna zapowiedź następnej odsłony popularnej serii Tomb Raider. Nowa gra otrzymała podtytuł Legend i jest opracowywana przez korporację developerską Crystal Dynamics, mającą w swoim dorobku np. pamiętny cykl Legacy of Kain.

Nowy Tomb Raider coraz bliżej?

Elrond, 29 marca 2005, 10:10

Na początku stycznia tego roku informowaliśmy Was o przymiarkach firmy Crystal Dynamics do stworzenia kolejnej części przygód seksownej pani archeolog, Lary Croft. Co prawda o grze, nazwijmy ją umownie Tomb Raider 7, nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic, ale sama wiadomość, iż takowa pozycja powstaje z pewnością ucieszyła fanów serii. Wygląda na to, iż sytuacja wokół tego tematu zaczyna się ...

Nowy Tomb Raider na konsole nowej generacji

Kull, 17 marca 2005, 09:07

W poprzednim tygodniu Eidos opublikował raport finansowy za ostatnie sześć miesięcy działalności firmy. Przy okazji potwierdził obecność trzech gier na swojej liście wydawniczej: Hitman: Blood Money, 25 to Life i kolejnego Tomb Raidera. W jednym z akapitów raportu, redaktorzy serwisu GameSpot, znaleźli szczegóły na temat premiery siódmych przygód Lary Croft.

Oficjalna zapowiedź Tomb Raider 7 w najnowszym numerze Official PlayStation Magazine

Krystian Smoszna, 3 stycznia 2005, 08:23

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce doczekamy się oficjalnej zapowiedzi siódmej odsłony popularnej ale nieco podupadłej serii Tomb Raider a wszystko to za sprawą amerykańskiego magazynu Official PlayStation Magazine.

Pierwsze informacje na temat „Tomb Raider 7”

Cisek, 16 września 2004, 17:51

„Szczegóły zostaną podane jeszcze tej jesieni, a data premiery wyznaczona jest na czwarty kwartał obecnego roku fiskalnego”. Tak o produkowanej przez Crystal Dymamics siódmej części przygód Lary wypowiedział się przedstawiciel firmy Eidos.

Tomb Raider 7 - na E3 2005

Elrond, 6 września 2004, 13:32

"Miłe złego początki lecz koniec żałosny" - to powiedzenie chyba najlepiej odzwierciedla sytuację znakomitej niegdyś a kiepskiej dzisiaj, serii Tomb Raider. Firma Eidos pragnąć przywrócić swej sztandarowej serii dawną świetność, na przyszłorocznych targach Electronic Entertainment Expo, zaprezentuje siódmą odsłonę cyklu.

Toby Gard pomoże w projektowaniu nowej gry z serii Tomb Raider

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2004, 10:06

Toby Gard, niegdysiejszy pracownik firm Core Design oraz Cofounding Factor, ponownie zbratał się z koncernem Eidos – takie oto rewelacje możemy przeczytać w opublikowanym wczoraj oświadczeniu prasowym. Ów jegomość dołączy do zespołu Crystal Dynamics, który w pocie czoła pracuje obecnie nad kolejną odsłoną słynnej serii gier o nazwie Tomb Raider.

Siódmy Tomb Raider nadejdzie latem 2005 roku

Łosiu, 20 lipca 2004, 08:47

Znany, międzynarodowy wydawca komiksów, firma Top Cow Productions, ujawnił właśnie, iż w styczniu 2005 roku ukaże się pięćdziesiąty komiks opowiadający o przygodach pani archeolog o imieniu Lara i tym samym zakończy on pierwszą serię tego cyklu wydawniczego. Co więcej, latem tego samego roku, dokładnie równolegle z premierą gry komputerowej o tytule roboczym Tomb Raider VII, do sklepów trafią pierwsze komiksy z serii drugiej.

Oto co potrafiła zrobić seksowna Lara z Eidosem

Łosiu, 27 kwietnia 2004, 08:55

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż w drugiej połowie lat 90. ubiegłego stulecia Lara Croft stała się obiektem westchnień tysięcy fanów gier komputerowych. Nie ulega wątpliwości, iż to właśnie ta wirtualna bohaterka przyczyniła się do znacznego rozwoju firmy Eidos, wydawcy gier z nią w roli głównej. Jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, jaka była skala tego rozwoju. Przyznam, ja również nie byłem tego świadomy, aż przez przypadek natknąłem się dziś na raporty grupy Deloitte & Touche dotyczące działalności Eidosa na przestrzeni lat 1995-97.

Na targach E3 nie ujrzymy Lary

Elrond, 23 kwietnia 2004, 12:55

Tak, tak, to (nie)stety prawda. Tegoroczne targi E3 nie będą gościć na swoim pokładzie kolejnych, siódmych już, przygód seksownej pani archeolog. Po wielu tygodniach plotek przedstawiciele firmy Eidos oficjalnie potwierdzili wiadomość, iż najnowsza gra z cyklu Tomb Raider nie zostanie pokazana na majowych targach gier E3. Wiąże się to również z brakiem przebranej za Larę ponętnej modelki kręcącej się przy stoisku Eidos i reklamującej grę.

Spolonizuj z nami swój egzemplarz gry Tomb Raider: The Angel of Darkness!

eLKaeR, 4 marca 2004, 10:55

Już ponad tydzień na krajowym rynku egzystuje produkt o nazwie Tomb Raider: The Angel of Darkness Złota Polska Edycja, czyli zlokalizowana wersja ostatnich wirtualnych przygód seksownej Lary Croft (vide news z 19 lutego 2004). Natomiast sugerowana cena detaliczna wynosi 119 PLN. Z kolei posiadacze oryginalnego angielskiego wariantu „Anioła Ciemności” mogą teraz pobrać ze wszystkich trzech serwerów FTP wortalu GRY-OnLine specjalny patch polonizujący. Serdecznie zapraszamy zatem do ściągania!

Warren Spector z Ion Storm będzie pracował nad kolejnym Tomb Raiderem?

ComCo, 1 marca 2004, 08:36

Chyba nikomu nie muszę przypominać, że do miana idealnej, ostatniej odsłonie cyklu Tomb Raider o podtytule The Angel of Darkness brakowało znacznie więcej, niż mniej (łagodnie mówiąc). Brak komercyjnego sukcesu spowodował odejście z Core Design czołowych pracowników, zaś seria traktująca o przygodach Lary Croft trafiła pod skrzydła zespołu developerskiego Crystal Dynamics (twórcy m.in. Legacy of Kain). Tymczasem, w zachodnim piśmie Official Xbox Magazine pojawiła się informacja o tym, iż jeden z głównych designerów studia Ion Storm (Deus Ex) - Warren Spector - będzie współpracował z team’em pracującym nad kolejną częścią Tomb Raidera.

Pierwszy Tomb Raider po polsku - wywiad

Fajek, 19 lutego 2004, 13:13

Po raz pierwszy w historii już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w polską wersję Tomb Raider’a, dokładnie chodzi o Tomb Raider: Angel of Darkness – poczytajcie nasz krótki wywiad o tym, jak do tego doszło.

Core Design - jest czy nie ma?

Syriusz, 18 lutego 2004, 15:44

Czy ktoś jeszcze pamięta studio developerskie, które uraczyło nas wspaniałą, wartą przyznanych nagród serią, w której główną rolę grała pewna młoda kobieta, hojnie obdarzona przez naturę (zarówno fizycznie, jak i intelektualnie)? Core Design, bo o nim tu mowa, w ostatnich kilku miesiącach przeżywało znaczny spadek poparcia ze strony graczy i swojego zwierzchnika, korporacji Eidos Interactive. Odeszło kilku najlepszych programistów i ludzi z zarządu. Nie było różowo... (archiwum sprawy: news#1, news#2, news#3). Na dodatek bracia Smith, współzałożyciele Core, wyrazili opinię, iż ich poprzednie miejsce pracy „obecnie składa się jedynie z garstki ludzi, bez konkretnego systemu zarządzania, próbujących nieskutecznie podnieść jeden z przerwanych projektów”.

GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Przygodowe

Łosiu, 19 grudnia 2003, 10:04

Plebiscyt na GOL ASY czyli Najlepsze Gry Roku 2003 organizowany przez serwis GRY-OnLine już trwa, mnie zaś przypadło w udziale napisanie pierwszej z całej serii wiadomości, w których poszczególni członkowie naszego zespołu redakcyjnego i newsowego przedstawią wam swoje subiektywne, powtarzam subiektywne(!), odczucia i spostrzeżenia dotyczące gier wchodzących w skład kolejnych growych kategorii plebiscytu. Ja rozpocznę od kategorii gier przygodowych, mej dawnej miłości z przełomu lat 80/90, która po latach uśpienia na nowo się odradza....

Lara Croft - powrót do korzeni

ComCo, 8 grudnia 2003, 07:48

Zachodni serwis internetowy Gamer's Hell po raz drugi postanowił udostępnić graczom kolekcjonerski zestaw wersji demonstracyjnych - ostatnio mogliśmy pobrać pliki dotyczące serii Need For Speed, zaś teraz przypomnimy sobie miłe chwile spędzone przy równie kultowym cyklu Tomb Raider. Sam jeszcze bardzo dobrze pamiętam pierwsze chwile spędzone na kierowaniu postacią Lary Croft i próbach załapania „o co chodzi” (w końcu to był pełny trójwymiar!). Pomimo tego, iż najnowsza odsłona programu, o podtytule Angel of Darkness, nie spełnia pokładanych w nią nadziei, warto jednak sprawić sobie taki krótki „powrót do przeszłości”. Dobry na długie, zimowe wieczory...

Tomb Raider trafił na telefony komórkowe w USA

ComCo, 25 września 2003, 15:05

Gwiazda panny Lary Croft ostatnio mocno zbladła - pełna wersja kolejnej odsłony wirtualnych przygód tej bohaterki, pt. Tomb Raider: The Angel of Darkness wypadła zdecydowanie poniżej oczekiwań, podobnie jak film kinowy z Angeliną Jolie w roli głównej. Specjaliści z korporacji Eidos tak łatwo nie pozwolą jednak odejść Larze na zasłużoną emeryturę, o czym najlepiej świadczy podpisanie umowy z firmą Vodafone, na mocy której seria Tomb Raider - po odpowiednich „przeróbkach” - zawitała również na telefonach komórkowych.

Co tam słychać u Eidosa?

Syriusz, 5 września 2003, 16:49

Firma Eidos podała do wiadomości publicznej podsumowanie roku finansowego zakończonego w czerwcu bieżącego roku. Korporacja uzyskała pełną płynność finansową i dodatni obrót handlowy głównie, dzięki czterem tytułom, których sprzedaż przekroczyła ilość miliona egzemplarzy (Hitman 2, TimeSplitters 2, Tomb Raider: Angel of Darkness oraz Championship Manager 4).

Naga prawda o procesie developingu nowego Tomb Raidera

Łosiu, 3 września 2003, 08:25

Najnowsza odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji z Larą Croft, seksowną panią archeolog, w roli głównej okazała się klęską, za co największą cenę zapłacił jej producent, studio Core Design. W tej chwili Core znajduje się w rozsypce, jego czołowi członkowie odeszli lub odchodzą, studio utraciło serię Tomb Raider na rzecz firmy Crystal Dynamics – ogólnie rzecz biorąc prawdziwa katastrofa. Oburzeni fani powiedzą – dobrze im tak, skoro zrobili to co zrobili - jednakże, jak donosi anonimowy informator związany z Core Design i firmą Eidos, wszystkiemu winna jest ta druga firma, wydawca. Pierwotnie Core ustaliło termin premiery Tomb Raider: The Angel of Darkness na koniec 2003 roku (okres świąteczny) i wówczas gra byłaby dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Niestety latem 2002 roku Eidos nie zważając na nic zadecydował, że musi ona zostać wydana rok wcześniej, co, jak wiemy, by

Poradnik: Tomb Raider: The Angel of Darkness

Sznur, 22 sierpnia 2003, 19:10

"Poradnik prowadzi za rączkę od początku do końca opowieści. Dołożyłem starań, by zawierał opisy wszelkich możliwych do zebrania przedmiotów, toteż trasa wędrówki może się znacznie wydłużyć. W zależności od Waszych preferencji, można ją sobie oczywiście mocno skrócić, jednak podczas starć z silniejszymi przeciwnikami brak apteczki czy naboi może się źle odbić na kondycji panny Croft." - Zapraszamy do pierszej części solucji do nowego Tomb Raidera.

Recenzja: Tomb Raider - The Angel of Darkness

Fajek, 12 sierpnia 2003, 14:19

Tomb Raider: The Angel of Darkness to kolejna cześć przygód znanej na całym świecie pani archeolog, Lary Croft. Stanowi ona swego rodzaju przełom w liczącej już sześć lat serii i określana jest przez swych twórców mianem gry nowej generacji.

Seria Tomb Raider wyprowadzona spod skrzydeł firmy Core Design! Lara Croft zaatakuje ponownie za dwa lata!

eLKaeR, 30 lipca 2003, 17:13

Słynna marka Tomb Raider powstała siedem lat temu, kiedy studio Core Design opublikowało pierwszą grę wirtualną z Larą Croft w roli głównej. Później wspomniana grupa developerska wypuszczała dalsze programy z tej linii, by w końcu stworzyć, budzący mieszane uczucia, produkt o nazwie Tomb Raider: The Angel of Darkness. Niezadowolona z zaistniałej sytuacji korporacja Eidos Interactive postanowiła przenieść prace nad następną odsłoną przygód seksownej pani archeolog do amerykańskiej firmy Crystal Dynamics, odpowiedzialnej m.in. za serie Legacy of Kain i Gex.

Nowa Lara Croft w wersji filmowej przynosi słabe zyski, a wytwórnia wini za to grę The Angel of Darkness

ComCo, 29 lipca 2003, 09:09

Najnowsze notowanie amerykańskiej listy box-office (zestawienie najbardziej kasowych filmów ostatnich tygodni) pokazało, że Tomb Raider: The Cradle of Life został bardzo krytycznie przyjęty przez fanów Lary Croft w Stanach Zjednoczonych - ów obraz kinowy zarobił jedynie 21,8 miliona USD podczas pierwszego weekendu emisji. Winą za ten stan rzeczy wytwórnia Paramount Pictures obarczyła duet wydawniczy Core Design – Eidos Interactive oraz grę Tomb Raider: The Angel of Darkness.

Lara Croft straciła jednego z ojców. Jeremy Heath-Smith bierze przykład z Billa Ropera.

eLKaeR, 16 lipca 2003, 11:44

Niewiele ponad dwa tygodnie temu szeregi korporacji Blizzard Entertainment opuścił Bill Roper, pełniący wcześniej fundamentalną funkcję w strukturach tej instytucji. Dziś jego śladami podążył Jeremy Heath-Smith, rezygnując po blisko siedmiu latach z wysokich stanowisk, zajmowanych w firmach Eidos Interactive (kierownik działu rozwoju) i Core Design (dyrektor zarządzający i współzałożyciel).

„Anioł Ciemności” wymaga usprawnień

ComCo, 5 lipca 2003, 11:47

Zaledwie trzy dni temu informowałem Was o zachodniej premierze najnowszej odsłony przygód Lary Croft, pt. Tomb Raider: Angel of Darkness (w Polsce pojawi się 7 lipca za sprawą firmy Cenega Poland), a tymczasem duet wydawniczy Core Design - Eidos Interactive opublikował w Sieci pierwszą poprawkę systemową do pełnej wersji powyższej produkcji.

Awantura o Larę!

Łosiu, 4 lipca 2003, 09:13

Znany brytyjski wydawca, firma Eidos Interactive, od pół roku nieustannie przekładał termin premiery nowego Tomb Raidera, a w przeciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się tyle różnych spekulacji i sprzecznych doniesień na temat premiery gry na komputery PC i konsole PS2, że sporo osób straciło rozegnanie w tej kwestii. Wykorzystała to jedna z największych brytyjskich sieci sprzedaży GAME (45% rynku) i miast rozpocząć sprzedaż gry w dniu dzisiejszym (tj. 4 lipca) uczyniła to już we wtorek. Naturalnie teraz owa firma odpiera ataki Eidosa i konkurencji, a także (o czym nie mówi się głośno) liczy ile zarobiła na tym małym „figielku”.

Zachodnie premiery gier

ComCo, 2 lipca 2003, 15:44

Polscy gracze muszą jeszcze trochę poczekać, a tymczasem posiadacze popularnych PeCetów w Stanach Zjednoczonych już teraz mogą rozkoszować się pięcioma nowymi, długo oczekiwanymi produkcjami. Otóż do sprzedaży detalicznej na Zachodzie trafiły następujące tytuły: Warcraft III: The Frozen Throne, Tomb Raider: The Angel of Darkness, Midnight Club II, Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide oraz Endless Ages. Trzeba przyznać, że taki zestaw był/jest marzeniem niejednego gracza...

TR: The Angel of Darkness - oficjalna data premiery

ComCo, 28 czerwca 2003, 09:24

Korporacja Eidos rozesłała niedawno oficjalną informację prasową, w której znalazły się szczegóły odnośnie daty rynkowego debiutu Tomb Raider: The Angel of Darkness na platformie PC. Temat ten wywoływał ostatnio sporo kontrowersji, niektórzy otwarcie mówili nawet o premierze w połowie lipca, jednak wydawca postanowił ostatecznie ukrócić wszystkie spekulacje i doniósł, że PeCetowa wersja tej gry akcji z elementami przygody powinna trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych i Europie już w najbliższym tygodniu.

TR: Angel of Darkness dopiero w lipcu; to będzie pierwsza część nowej trylogii!

ComCo, 25 czerwca 2003, 08:43

Dla wszystkich fanów Lary mam dwie informacje: dobrą i złą. Zaczynając od tej gorszej - ogólnoświatowy debiut PeCetowej wersji Tomb Raider: The Angel of Darkness po raz kolejny został opóźniony na najbliższe tygodnie, zaś wciąż nie znana jest europejska data wydania edycji dedykowanej konsoli Sony PlayStation 2. A dobra wiadomość? Otóż okazało się, że omawiany tytuł będzie pierwszym z zupełnie nowej trylogii przygód Lary, której następne części powinny ukazać się na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat!

Kolejny poślizg Tomb Raider: Angel of Darkness

Łosiu, 17 czerwca 2003, 08:56

Co prawda w chwili gdy pisze te słowa oficjalne źródła jeszcze podają, że kolejna odsłona cyklu Tomb Raider zostanie wydana 20 czerwca (Wielka Brytania) lub już 17 (USA), to kilka zachodnich serwisów internetowych doniosło o przesunięciu terminu premiery tego tytułu. Informacja ta pochodzi od sprzedawców detalicznych, którzy otrzymali stosowne zawiadomienie z firmy Eidos. Jak wiemy nie jest to pierwsza „obsuwa” w karierze Tomb Raider: Angel of Darkness, jednakże wygląda na to, iż ta nie będzie tak dotkliwa jak poprzednie i ograniczy się do zmiany daty premiery o kilka dni – mówi się, iż nowy TR wyjdzie jeszcze w tym miesiącu, tj. pod sam jego koniec.

Powstają dwie kolejne części cyklu Tomb Raider? Sprawa komend głosowych i rozgrywki online.

eLKaeR, 8 czerwca 2003, 12:32

Podczas gdy trwają ostatnie przygotowania do zachodniej premiery gry Tomb Raider: The Angel of Darkness (18 czerwca 2003), niemiecki magazyn MCV zamieścił wywiad z założycielem studia Core Design. Rozmowa poświęcona była m.in. następnym projektom ojców Lary Croft.

Co słychać u Lary Croft? (01/06/03)

eLKaeR, 1 czerwca 2003, 12:32

Do zachodniej premiery długo oczekiwanej gry Tomb Raider: The Angel of Darkness pozostało jeszcze siedemnaście dni. Firmy Core Design i Eidos Interactive zapewniają, iż żadne opóźnienia już nie nastąpią. Aby dodatkowo zaostrzyć apetyt użytkowników, wzbogacono oficjalną internetową witrynę rzeczonej pozycji o kilka bonusowych materiałów promocyjnych.

Lara Croft bezkonkurencyjna w dziedzinie wirtualnej urody

eLKaeR, 5 maja 2003, 10:36

Popularny zachodni serwis internetowy GameSpy opublikował właśnie listę najpiękniejszych bohaterek gier wirtualnych. Podczas opracowywania rzeczonego zestawienia wzięto pod uwagę zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje dedykowane rozmaitym konsolom.