Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat City of Heroes

NCsoft zamyka MMO City of Heroes oraz zajmujące się grą studio deweloperskie

Ender, 1 września 2012, 13:45

Firma NCsoft zdecydowała się ostatecznie zamknąć wszystkie serwery MMO City of Heroes. Jednocześnie do końca tego roku całkowicie zlikwidowane zostanie amerykańskie studio Paragon, które od 2007 roku pracowało na rozwojem gry.

City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo

DogGhost, 28 września 2011, 10:52

Gra MMO City of Heroes zmieniła model płatności na stanowiący połączenie darmowej rozgrywki z możliwością uzyskania specjalnych korzyści dla osób kontynuujących opłacanie abonamentu.

City of Heroes za darmo, LEGO Universe też, ale tylko w bezpłatnej strefie

Olek, 21 czerwca 2011, 20:10

Firma NCSoft poinformowała, że jeszcze w tym roku płatna gra MMO City of Heroes zmieni się w udostępnianą za darmo City of Heroes Freedom. Przyjęty nowy model biznesowy pozwoli graczom decydować, czy i w jaki sposób chcą płacić za zabawę w Paragon City. Z nieco innego założenia wychodzi wydawca gry LEGO Universe, który zamierza stworzyć specjalny obszar dla graczy bez subskrypcji.

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

Jiker, 8 października 2010, 15:18

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Just Cause 2, Deus Ex, Sam & Max) 23/06/10

Jiker, 23 czerwca 2010, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim epizodzie przygodowego Doctor Who, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie premiery drugiego płatnego rozszerzenia do City of Heroes, promocyjnej cenie gier z serii Deus Ex, a także debiucie trzeciego odcinka Sam & Max: Season 3. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (PES 2010, Need For Speed, Duke Nukem: Manhattan Project) 7/04/10

Jiker, 7 kwietnia 2010, 12:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym DLC do PES 2010, łatce i edytorze do C&C4, marketingu Electronic Arts, dacie premiery Quantum Theory, ścieżkach dźwiękowych do Final Fantasy XIII i nowego Prince of Persia, a także o kontynuacji City of Heroes. Zapraszamy do lektury.

Przegląd gier MMO (02/04/2010)

Rock Alone, 2 kwietnia 2010, 13:30

Po raz kolejny witam i zapraszam do Przeglądu MMO. Jak pisałem w poprzednim wydaniu, będzie dzisiaj trochę o piersiach, stanowiących tradycyjną internetową metodę wzbudzania ciekawości. I to od nich pozwolę sobie zacząć.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, FIFA 11, Champions Online) 11/02/10

Jiker, 11 lutego 2010, 14:24

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Rise of Prussia, złoty Sail Simulator 2010, nowości w City of Heroes i Champions Online, ścieżka dźwiękowa do Uncharted 2, europejski termin debiutu Resonance of Fate i inne. Zapraszamy do lektury.

NCsoft o finansach i sprzedaży Aion: Tower of Eternity

Jiker, 7 listopada 2009, 10:59

Rynek MMO wyjątkowo nie doczekał się w tym roku zbyt wielu poważnych premier. Tak naprawdę na myśl przychodzi tu jedynie Aion: Tower of Eternity od firmy NCsoft. Produkcja, ogłoszona jeszcze we wrześniu największym debiutem MMO 2009 roku, faktycznie spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony miłośników tego rodzaju rozrywki.

Steam – gratka dla miłośników MMO

Elrond, 13 czerwca 2009, 13:19

Kolejny weekend, kolejne promocje w systemie Steam. Tym razem przygotowane specjalnie dla wielbicieli gier MMO. Od dzisiaj aż do 19 czerwca wybrane produkcje tego gatunku oferowane przez Steam objęte zostają obniżką cen wynoszącą od 20% do 75%.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 maja 2009)

Jiker, 13 maja 2009, 10:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: drugie rozszerzenie do City of Heroes, nowa gra Hideo Kojimy, łatka do Dawn of War 2, amerykański debiut Battlestation: Pacific i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 kwietnia 2009)

Jiker, 23 kwietnia 2009, 10:35

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: NCSoft na Steamie, premiera dema Red Faction: Guerrilla, osiem milionów Wii w Japonii, ścieżka dźwiękowa do Braida i inne. Zapraszamy do lektury.

Atari kupiło twórców Star Trek Online

Filip „fsm” Grabski, 9 grudnia 2008, 13:55

Zachodni wydawca naszego rodzimego Wiedźmina może pochwalić się nowym nabytkiem - za ponad 50 milinów dolarów (w gotówce i akcjach) Atari/Infogrames stało się właścicielem Cryptic Studios.

Kolejne projekty NCsoftu

Elrond, 3 sierpnia 2008, 13:12

NCsoft, południowokoreański wydawca gier MMO, jest chyba najbardziej płodną firmą zajmującą się tego typu projektami (m.in. Guild Wars, City of Heroes - Villians czy Tabula Rasa). I wygląda na to, że firma nie rezygnuje z pozyskania graczy poprzez kolejne produkty sieciowe.

City of Villains z City of Heroes teraz połączone

vampire, 17 lipca 2008, 13:35

Firma NCSoft zdecydowała się na połączenie dwóch powiązanych ze sobą MMORPGów studia Cryptic - City of Villains oraz City of Heroes w jedną spójna całość. Do tej pory posiadacze pierwszej z nich mogli wcielić się jedynie w złoczyńcę natomiast tej drugiej w pozytywnego superbohatera, w dodatku nie mieli oni możliwości budowy bazy, która została wprowadzona w Villains.

Cryptic Studios pracuje nad nową grą

Vercetti, 13 czerwca 2008, 13:13

Jeszcze w ubiegłym roku zanosiło się na to, że firma Cryptic Studios niebawem zakończy swoją przygodę z branżą elektronicznej rozrywki i nie zaskoczy nas już żadnym projektem z gatunku MMO. Nic z tego – w lutym amerykański zespół zaanonsował oficjalnie Champions Online, a ostatnio na witrynie spółki pojawił się zegar, który odmierza czas, jaki dzieli nas od ujawnienia nowego tytułu autorów City of

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 kwietnia 2008)

Jiker, 29 kwietnia 2008, 10:00

Zapowiedziano Legend of Golden Plume, opóźniono premiery Spectral Force 3 i Summon Night: Twin Age, organizacja Guinness World Records zainteresowana premierą GTA IV, Xbox Live Arcade bez aktualizacji, JoWood planuje nową produkcję – zapraszamy Was do lektury wtorkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Cryptic Studios zamyka forum i bloga

Vercetti, 12 grudnia 2007, 15:37

Przed miesiącem w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby firma Cryptic Studios miała zawiesić prace nad grą MMO Marvel Universe Online, dedykowaną posiadaczom komputerów osobistych i konsol X360. Choć spekulacje o rzekomym anulowaniu projektu nie zostały wówczas potwierdzone, przez moment oczy branżowych specjalistów skupiły się na deweloperach z Kalifornii. Wygląda na to, że dzisiaj będzie podobn

NC Soft przejmuje prawa do gier City of Heroes i City of Villains

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2007, 09:42

NC Soft szerszej rzeszy polskich graczy znany jest głównie z wydania bardzo popularnej w naszym kraju serii Guild Wars, której producentem jest zespół ArenaNet, założony przez byłych pracowników Blizzarda. Ale to nie jedyny sukces tej południowo koreańskiej firmy, gdyż komercyjnym hitem okazał się także LineAge II. Mamy nadzieję, że wydana zaledwie przed kilkoma dniami Tabula Rasa również dołączy do tego grona.

NCsoft - producent popularnych gier MMO - zalicza spadek przychodów

Jiker, 10 sierpnia 2007, 16:32

NCsoft, koreański deweloper specjalizujący się w temacie gier MMO, opublikował raport finansowy, w którym przedstawił dokładnie wyniki finansowe firmy osiągnięte w drugim kwartale bieżącego roku.

Weterani branży gier w radzie doradczej Cryptic Studios

Metatron, 8 sierpnia 2007, 09:58

Cryptic Studios, deweloper specjalizujący się w grach MMO, ogłosił powołanie rady doradców, w której skład wejdą weterani branży elektronicznej rozrywki oraz specjaliści biznesowi służący radami w sprawie dalszego rozwoju i strategii wspomnianego studia.

Powstanie film na kanwie gry typu MMO

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 08:48

Ostatnimi czasy filmowcy wykazują ogromne zainteresowanie światem gier. Doskonałym przykładem tego może być chociażby nieco zaskakująca zapowiedź ekranizacji serii The Sims czy też chęć stworzenia obrazu kinowego na kanwie cyklu Jagged Alliance. Wymieniać można długo, a do listy produkcji kinematograficznych, powstałych w oparciu o gry należy dopisać kolejny tytuł.

3 lata z City of Heroes

Elrond, 28 kwietnia 2007, 15:53

Już dzisiaj na urodzinowym torcie Guild Wars zapłoną 2 świeczki (pisaliśmy o tym wczoraj), jednak nie jest to jedyne dziecko NCsoft obchodzące swój jubileusz. Wczoraj dokładnie 3 lata stuknęły grze City of Heroes.

Weekendowe wskrzeszenie kont City of Heroes

Elrond, 5 października 2006, 16:06

Jeśli należycie do grona byłych użytkowników gry o nazwie City of Heroes, w której można wcielić się w jednego super bohaterów, powinna Was zainteresować informacja znaleziona w newsletterze rozsyłanym do społeczności graczy wspomnianego MMO. Otóż Wasze konto zostaje zreaktywowane.

Użytkownicy gier z cyklu City of Heroes nie zostaną na lodzie

Krystian Smoszna, 29 września 2006, 12:37

Wczorajsza wiadomość dotycząca nowej gry MMO, w której zobaczymy super-bohaterów z komiksów firmy Marvel, mogła poważnie zaniepokoić sympatyków cyklu City of Heroes. Odpowiedzialne za powstanie tego ostatniego programu studio Cryptic jest bowiem głównym developerem w projekcie Marvel Universe Online. Czy oznacza to zaniechanie dalszego rozwoju produktów wydawanych przez NCSoft?

70 pracowników NCsoftu na bruku

Vercetti, 26 czerwca 2006, 16:59

Praca w dużej korporacji, nie należy do najłatwiejszych. Przekonali się o tym panowie z teksańskiego oddziału NCsoftu. Z dnia na dzień studio w Austin zostało zredukowane z 300 do 230 miejsc pracy.

Pierwsze obrazki z nowego projektu firmy NCsoft

Krooliq, 21 lutego 2006, 10:46

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się informacje dotyczące nowego projektu z gatunku RPG firmy NCsoft (patrz: wiadomość z 15 lutego). Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, czy wiadomość ta okaże się prawdziwa. Wczoraj natomiast na targach Taipei Game Show firma NCsoft potwierdziła powyższe rewelacje i uchyliła nieco rąbka tajemnicy…

NCsoft i tajny projekt dla fanów rozgrywek wieloosobowych?

Elrond, 15 lutego 2006, 11:36

Nazwa NCsoft znana jest chyba wszystkim miłośnikom rozgrywek w wielkich, sieciowych światach, znanych pod nazwą MMO. Guild Wars, Lineage II czy City of Heroes - to tylko niektóre tytuły NCsoftu, które codziennie przyciągają przed ekrany tysiące graczy. Okazuje się jednak, że firma może mieć propozycję również dla graczy, którzy nie lubią aż tak wielkiego "tłoku".

City of Heroes wyrusza na podbój Korei Południowej

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2006, 09:56

Twórcy gry City of Heroes – firma NCSoft – najwyraźniej pozazdrościli sukcesu autorom World of WarCraft i powoli przymierzają się do premiery swojego programu w Azji – na dobry początek w Korei Południowej.

Serwery City of Heroes "zdołowane" przez hackera

Elrond, 22 grudnia 2005, 15:24

Zabezpieczenia serwerów firmy NCSoft, obsługujących świat gry City of Heroes okazały się dziurawe jak sito. Wczorajszego wieczora pewien haker zdołał "położyć" część wspomnianych serwerów, uniemożliwiając tym samym dalszą rozgrywkę na nich.

Marvel i twórcy City of Heroes/Villains dogadali się

ComCo, 15 grudnia 2005, 08:29

Jeszcze w listopadzie 2004 roku firma Marvel Enterprises wytoczyła proces przeciwko wydawcy NCSoft i zespołowi Cryptic Studios, oskarżając ich o bezprawne wykorzystanie wizerunków superbohaterów ze swoich komiksów w grze City of Heroes. Prawnicy wspomnianych podmiotów długo ganiali się po sądach, aż wreszcie opracowano ugodę w tej sprawie.

NCsoft w trzecim kwartale bieżącego roku, czyli jak się zarabia na MMO

ComCo, 7 listopada 2005, 09:59

Przedstawiciele koreańskiej firmy NCsoft, która skupia działalność na produkowaniu i popularyzowaniu wśród graczy produkcji MMO swojego autorstwa (City of Heroes/Villains czy Guild Wars by wymienić najnowsze), opublikowali wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku.

Opłaty za City of Villains - ciekawe rozwiązanie

Elrond, 7 października 2005, 13:27

Firma NCsoft Europe poinformowała, iż posiadacze City of Villains oraz City of Heroes będą mogli korzystać z obu tych gier w cenie jednego abonamentu (8.99 funtów brytyjskich czyli około 55 zł). Obecni subskrybenci City of Heroes muszą jedynie zakupić City of Villains aby uzyskać dostęp do światów obu tych gier.

Zapisy na beta testy City of Villains

Elrond, 1 października 2005, 14:38

Przedstawiciele firmy NCsoft poinformowali, iż programiści i projektanci Cryptic Studios dokonują ostatnich poprawek gry City of Villains, w związku z czym można już zapisywać się na beta testy wspomnianej produkcji. City of Villains do pierwszy dodatek do wydanej w 2004 roku gry MMORPG City of Heroes, który na rynku zadebiutuje już w październiku.

Gracze City of Heroes cierpią na dziwne przypadłości

Elrond, 23 września 2005, 15:27

Gracze spędzający sporo czasu z City of Heroes, MMORPG sygnowanym logo NCSoftu, zaczęli skarżyć się na dziwne przypadłości. I nie jest to plaga dotykająca postaci w grze, jak to ma np. miejsce w World of Warcraft - tym razem są to realne osoby, które odczuwają nieprzyjemne efekty uboczne rozgrywki.

Turniej S4 rozpoczęty

Krooliq, 19 lipca 2005, 12:47

W czerwcu informowaliśmy Was o turnieju Super Summer Slam Spectacular! (w skrócie S4) organizowanym na europejskich serwerach gry MMOcRPG - City of Heroes, a którego celem jest wyłonienie mistrzów europejskiej edycji tej produkcji. Dziś firma NCsoft Europe poinformowała, że turniej S4 właśnie się rozpoczął, a do walki stanęły aż 84 zespoły graczy.

Turniej S4 – kto zostanie najlepszym superbohaterem City of Heroes

Łosiu, 24 czerwca 2005, 10:21

Super Summer Slam Spectacular! (w skrócie S4) to nazwa turnieju jaki odbywał się będzie na europejskich serwerach gry MMOcRPG - City of Heroes. Całość rozpoczęła się wczoraj i potrwa przez kilka kolejnych miesięcy. Jej celem jest wyłonienie Mistrzów europejskiej edycji gry City of Heroes oraz zdobycie nagród przygotowanych przez firmę NCsoft Europe.

Kolejne nowości w „grze o superbohaterach”, czyli City of Heroes

ComCo, 9 maja 2005, 14:45

Czwarte rozszerzenie popularnej produkcji MMOcRPG z superbohaterami w rolach głównych, tj. City of Heroes, wprowadziło do rozgrywki szereg interesujących zmian i nowości. Do najważniejszych możemy zaliczyć: walkę PvP oraz możliwość modyfikowania wyglądu zewnętrznego wirtualnych postaci.

W pojedynku Marvel vs NCSoft na razie górą twórcy City of Heroes

Elrond, 14 marca 2005, 11:42

Fani popularnej gry z gatunku MMO, City of Heroes, z pewnością pamiętają wydarzenia z listopada zeszłego roku, kiedy to koncern Marvel zwrócił swe wszechwidzące oko w stronę produktu NCsoft, i stwierdził, że firma popełniła wykroczenie pozwalając graczom na pełną swobodę w tworzeniu postaci, co zaowocowało pojawieniem się w grze bohaterów marvelowskich komiksów. Sprawa znalazła się w sądzie.

City of Villains - o europejskich beta-testach słów kilka

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 08:32

Znamy już zasady, na jakich zarejestrowani użytkownicy gry MMORPG o nazwie City of Heroes, będą przystępować do europejskich beta-testów pierwszego rozszerzenia wyżej wymienionego programu, zatytułowanego City of Villains. Producent – firma NCSoft – wydała wczoraj w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Komiksowa seria City Of Heroes

ComCo, 1 marca 2005, 10:30

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia o przygotowywaniu komiksu opartego na realiach popularnej gry MMORPG z superbohaterami w rolach głównych, tj. City Of Heroes. Zamiast pojedynczego zeszytu, fani tejże produkcji dostaną jednak całą, komiksową serię.

Walentynkowy prezent dla użytkowników City of Heroes

Krystian Smoszna, 14 lutego 2005, 10:05

Ciekawą inicjatywą wykazała się firma NCSoft, wydawca gry MMORPG o nazwie City of Heroes. Z okazji przypadających w dniu dzisiejszym Walentynek, wszystkich abonentów czeka mała niespodzianka.

Znamy datę europejskiej premiery City of Heroes

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 07:35

Jeszcze dobrze nie rozpoczęły się europejskie beta-testy gry City of Heroes a jej producent – koncern NCSoft – podał do publicznej wiadomości datę premiery programu na Starym Kontynencie. Związany z żywotem komiksowych super-bohaterów MMORPG trafi do sprzedaży już czwartego lutego bieżącego roku.

Komiks na podstawie City Of Heroes

Elrond, 23 grudnia 2004, 15:03

Kilka dni temu pisaliśmy o mariażu komiksu i gier komputerowych - bohater The Darkness zawita z kart komiksu firmy Top Cow na ekrany naszych komputerów. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, iż Top Cow przymierza się stworzenia komiksowej wersji gry MMORPG, City Of Heroes.

Zapisy na europejskie beta-testy City of Heroes rozpoczęte

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2004, 10:47

Zgodnie z obietnicą złożoną na początku tego tygodnia, koncern NCSoft wystartował z procesem przyjmowania zgłoszeń na otwarte beta-testy gry City of Heroes. Z zaproszenia mogą skorzystać tylko i wyłącznie mieszkańcy Starego Kontynentu, gdyż to właśnie w Europie już wkrótce zadebiutuje ten bardzo popularny za oceanem MMORPG.

Zapisy na europejskie beta-testy City of Heroes jeszcze w tym tygodniu

Krystian Smoszna, 7 grudnia 2004, 08:43

Coraz bliżej do europejskich beta-testów gry City of Heroes, które poprzedzą zbliżającą się wielkimi krokami publikację programu na Starym Kontynencie. Na łamach otwartej kilkanaście dni temu oficjalnej strony internetowej pojawiła się informacja, że proces rejestracji ewentualnych kandydatów rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

Europejskie beta testy City of Heroes rozpoczną się w grudniu

Speed, 27 listopada 2004, 11:25

Koreańska korporacja wydawnicza NCsoft, specjalizująca się w produkcjach zaliczanych do kategorii Massively Multiplayer Online, w drugiej połowie lipca powołała do życia europejski oddział NCsoft z siedzibą w Londynie. Dzisiaj poinformowano o starcie oficjalnej, europejskiej strony internetowej jednej z nadchodzących produkcji, City of Heroes.

Konkurs na najlepszy kostium z gry City of Heroes roztrzygnięty

Krystian Smoszna, 18 listopada 2004, 09:29

Znamy już ostateczne wyniki konkursu, jakie z okazji święta Halloween zorganizowała wszystkim fanom gry City of Heroes firma NCSoft. Główne zadanie uczestników polegało na przygotowaniu kostiumu, który byłby jak najbardziej zbliżony pod względem wykonania do wirtualnego odpowiednika.

Marvel Enterprises spotka się w sądzie z twórcami City of Heroes

Krystian Smoszna, 13 listopada 2004, 10:10

Nie lada kłopoty czekają wydawcę gry City of Heroes, firmę NCSoft. Z ogromnej puli pieniędzy, jaka comiesięcznie wpływa do kasy południowokoreańskiego koncernu, postanowił uszczknąć prawdziwy moloch na amerykańskim rynku komiksów – Marvel. Przeciwko dystrybutorom programu a także jego producentom został wytoczony proces o wykorzystanie wizerunków bohaterów z rysunkowych opowieści firmy Marvel.

The Billboard Digital Entertainment Awards rozdane

Speed, 9 listopada 2004, 19:33

W ostatnich dniach, dokładnie 5 listopada, w Los Angeles rozdano prestiżowe nagrody „The Billboard Digital Entertainment Awards”. Przyznawane są one firmom z branży ogólnie pojętej rozrywki (film i telewizja, muzyka oraz gry). W kategorii „Najlepsza gra na PC/konsole” zwyciężyła produkcja koreańskiego koncernu NCSoft, pt. City of Heroes.